Menu

WSSE INVEST-PARK będzie współpracować z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich

W środę w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” podpisano list intencyjnego między WSSE a Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich. Głównym celem współpracy będzie skuteczne dążenie do utworzenia filii Uniwersytetu w Wałbrzychu.

 

WSSE INVEST-PARK będzie współpracować z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich

Podjęta współpraca jest odpowiedzią na kluczowe wyzwanie systemu ochrony zdrowia, jakim jest brak kadry medycznej. Uczelnia zainicjowała proces utworzenia filii w Wałbrzychu, co wpisuje się w działania wspierające rządowy plan zwiększenia liczby absolwentów na kierunku lekarskim.

- Nie można przejść obojętnie obok tak istotnego społecznie projektu, ponieważ działania te wpisują się w politykę rozwojową całego regionu wałbrzyskiego. Mają mieć realny wpływ na zabezpieczenie na wysokim poziomie opieki zdrowotnej wszystkich mieszkańców regionu, w tym pracowników WSSE, czy pracowników podmiotów działających w obrębie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi prezes Zarządu WSSE, Piotr Wojtyczka.

Strony nawiązały współpracę partnerską w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej oraz działalności naukowej, badawczej i realizacji wspólnych projektów w zakresie związanym z funkcjonowaniem przyszłej filii uczelni w Wałbrzychu. Zgodnie z listem intencyjnym będą wspólnie konsultować program i koncepcję kształcenia na kierunku lekarskim celem doskonalenia i uwzględnienia potrzeb społeczno-gospodarczych.

- Podpisanie listu intencyjnego z WSSE „INVEST-PARK” jest kolejnym ważnym elementem wspierającym proces utworzenia filii UMW i kształcenia kadr medycznych w Wałbrzychu. Nasza współpraca partnerska pozwoli na wypracowanie programu i koncepcji kształcenia na kierunku lekarskim z uwzględnieniem potrzeb społeczno-gospodarczych mieszkańców Wałbrzycha i okolic. A Uniwersytet Medyczny ze swoją ponad 70-letnią tradycją, jest gwarantem wysokiej jakości tych działań - mówi prorektor ds. studentów i dydaktyki UMW, prof. dr hab. Agnieszka Piwowar.

WSSE oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich deklarują dodatkowo podjęcie współpracy m.in. w następujących obszarach: wspieranie rozwoju i uczestnictwo w projektach badawczych, inicjowanie wspólnych projektów badawczych oraz wsparcie przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działalność i badania, czy wspólne działania edukacyjne i szkoleniowe.

 

 

- Utworzenie filii Uniwersytetu Medycznego w Wałbrzychu to doskonała informacja dla regionu. Kształcenie kadr medycznych na najwyższym poziomie, to duża szansa na rozwój regionu i przyciągnięcie młodych ludzi do Wałbrzycha, a także w przyszłości do placówek medycznych umiejscowionych na terenie regionu wałbrzyskiego. Jako samorządowcy i przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu zrobimy wszystko, aby ten ambitny projekt jak najszybciej się zmaterializował. - nie krył radości z planowanych działań wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Macko.

artykuł sponsorowany
 

Komentarze

Goldmann (15 czerwca 2023 18:34)
,, zapewne ,,poziom kształcenia zdecydowanie będzie wyższy,,,jak w uniwersytecie na ,, Młynarskiej,,,,,o tempore o mores,,,,
o (15 czerwca 2023 13:07)
O, znowu ten Maćko, co mordercom z SG wysyłał koks, żeby biedactwa nie marzły xDDDDDDD

Dodaj komentarz

II Strefowe Targi Pracy

Zapraszamy na II Strefowe Targi Pracy

Invest-Park kolejny rok na podium najlepszych specjalnych stref...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij