Menu

Otwarcie wieży na Wielkiej Sowie w połowie lipca

Na niedzielę 16 lipca, w samo południe zaplanowano otwarcie ponad 100-letniej wieży na Wielkiej Sowie. Wieża przez niespełna dwa lata była w remoncie, teraz znów będzie można podziwiać z niej góry.


 

Otwarcie wieży na Wielkiej Sowie w połowie lipca

Ma być wielka feta z atrakcjami, po blisko 2 latach turyści będą mogli znów wejść na wieżę. Na razie jeszcze nie wiadomo, ile będzie kosztował bilet, ale w dniu otwarcia (16 lipca) wstęp na wieżę będzie bezpłatny.

Remont wieży kosztował ponad 800 tys. zł. i objął remont ścian zewnętrznych, stropów, schodów i stolarki (okna i drzwi) oraz instalacji (oświetlenia). Remont rozpoczął się w sierpniu 2021 roku.

Budowę Wieży na Wielkiej Sowie (1015 m n.p.m.) rozpoczęto w 1905 roku, otwarta została w 1906. (pierwsza wieża na Wielkiej Sowie powstał w 1886 roku, była drewniana, ale nie przetrwała). Obecna wieża ma 25 metrów.

kb
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

miłośnik emerytowanego zbawcy (25 czerwca 2023 12:11)
Buesmarck Tueme było ze dwie setki , do naszych czasów uchowało się kilkadziesiąt , na Mniszku taka wieża została wysadzona, Kaiser z pomocą Buesmarcka zjednoczył Niemcy a następnie wyrzucił go na zbity pysk
Historyk (18 czerwca 2023 16:29)
Jak nic, Myszowaty powiąże wieżę z Daisy.
Grunwald 1410 (17 czerwca 2023 19:54)
Przynajmniej jedna Wieża Bismarcka została odremontowana na naszej piastowskiej ziemi. Przypomnę że Piastowie to zniemczona dynastia króla walczyła po stronie Wojowników Maryji w bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku.

Dodaj komentarz

Wielka Sowa  |   Pieszyce  |   Walkim  |   wieża widokowa  |  

Wieża rośnie jak na drożdżach (FOTO)

Podglądamy budowę wieży widokowej w Parku Sobieskiego (FOTO/VIDEO)

Fundamenty gotowe - trwa właściwa budowa wieży widokowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij