Menu

Na basen będziemy jeździć do Nowej Rudy, Świdnicy albo do Strzegomia

Temat co rok wraca jak bumerang — gdzie będziemy jeździć na basen w lecie. W Wałbrzychu odkrytego basenu nie ma i wszystko wskazuje na to, że nie będzie. Alternatywą są baseny w Strzegomiu, Świdnicy, Świebodzicach czy Nowej Rudzie. Ten w Nowej Rudzie będzie bezpłatny.

Na basen będziemy jeździć do Nowej Rudy, Świdnicy albo do Strzegomia

Czynny jest już basen w Strzegomiu (Ul. Mickiewicza 2). Czynny jest 7 dni w tygodniu od godz. 10:00 do 18:00. Na miłośników wodnego wypoczynku czekają baseny z podgrzewaną wodą, dwie trampoliny, tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m.

Bilet kosztuje 18 zł. (od godz. 15:000 - 10 zł) i 31 zł ulgowy (od godz. 15:000 - 7 zł.). Drożej jest w weekendy - za bilet zapłacimy 22 zł i 17 zł za ulgowy.
Tutaj znajdziesz cennik

Basen w Świdnicy (ul. Śląska) otwarty zostanie jeszcze prawdopodobnie w czerwcu. Znamy cennik. Bilet ma kosztować 19 zł, 12 zł ulgowy - to w tygodniu, bo w weekendy za bilet zapłacimy 20 zł i 15 zł. za ulgowy.

24 czerwca otwarty ma zostać basen w Nowej Rudzie. Dobra wiadomość jest taka, że będzie... darmowy (w 2021 roku basen przeszedł gruntowną przebudowę, ponieważ inwestycja została dofinansowana ze środków unjnych - przez 5 lat ma być bezpłatny).

Na basen można będzie też wybrać się do Świebodzic (ul. Rekreacyjna 1).

kb
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rado (20 czerwca 2023 15:32)
SKORO DEBIL JEST PREZYDENTEM MIASTA TO TAK MACIE. DALEJ WYBIERAJCIE PLATFORMĘ ????
Polek (19 czerwca 2023 23:41)
Tak działa debilny system samozarzadzania, jest wiele obiektów na terenie Wałbrzycha, w które z miłą chęcią ktoś by zainwestował, ale przypuśćmy bierze to za złotówkę, remontuje o oddaje cześć za darmo dla miasta. Ale nie, taki basen pod dziecmlrowicami miasto odda ale za 3 miliony! Dlatego stoi i zarasta. Kto przy zdrowych zmysłach kupi to za 3 bańki, wsadzi drugie tyle na odnowienie, a cymbał z po wystawi po to łapy.
Politycy nas rozgrywają (19 czerwca 2023 21:11)
I to jest kolejny dowód na to, że politycy, czy to z PiS, czy PO, czy Lweicy, mają tzw wyborców w d.u.p.i.e. My jesteśmy od głosowania na nich, a oni są od wydawania naszej kasy i nie daj Boże mieszać się w ich sprawy. Ryby, dzieci i wyborcy, głosu nie mają.
Szczerbaty (19 czerwca 2023 21:07)
Cytuję użytkownika: Papcio
OK, odkryty basen fajna rzecz, ale w naszym klimacie to raptem 2 miesiące w roku...
Widzisz a w innych miastach mają - wytłumacz im, że to tylko 2 m-ce w roku- oczywiście jak wyjdziesz z fabryki na strefie.
Papcio (19 czerwca 2023 16:44)
OK, odkryty basen fajna rzecz, ale w naszym klimacie to raptem 2 miesiące w roku...
Kasia (19 czerwca 2023 12:17)
Cytuję użytkownika: Janosik
Znalazłem rozwiązanie! Basen Daisy i kasa się znajdzie w 1 miesiąc
Basen imienia Tuska i PKS imienia Balcerowicza. Od razu Srul będzie budował
Goldmann (19 czerwca 2023 12:12)
,,na portalu ,, Niezależna,, obwiniają tego brudasa , co stosunkował się z tą z Wrocławia,,,a przecież sama pojechała do niego,,dziwne,,,,
Roman 500 000 (19 czerwca 2023 10:20)
Cytuję użytkownika: Janosik
Znalazłem rozwiązanie! Basen Daisy i kasa się znajdzie w 1 miesiąc
Nic z tego.Nawet jak Mykytyszyn zainicjuje, to Srul musi dać zgodę.A nie da, bo to temat na równi z wywozem gratów z chaty i GDK.Nie i co mi zrobicie???.Tymczasem żeby dotrzeć od pizzerii Italia do Bi1 ulicą Główną, trzeba sobie drogę w chwastach maczetą wycinać.Tfu! W kwietnych łąkach szelemeja.
Mieszczanin jeszcze (19 czerwca 2023 9:21)
W nosie mam to miasto. Same patusy śmierdziele i piajki. Nic nie ma. Rynek nie istnieje.markety i zabki. Kulturalne imprezy?zapomnij. Dni Wałbrzycha śmiech ma sali.zostawiam Kasę w okolicznych miastach.
SkandaLISTA (19 czerwca 2023 9:08)
Trochę tym tematem nakręcacie nas (mieszkańców) bo co roku spoglądamy z zazdrością na inne okoliczne miejscowości gdzie można pojechać i się wykąpać. Proponuję na stronie W24 wstawić jakiś duży baner na górze strony z licznikiem ile już minęło dni kiedy Wałbrzych nie posiada odkrytego basenu, w okresie zimowym można podmienić ten baner na podobną informację ale już o lodowisku. Niech jeszcze inne serwisy piszące newsy o Wałbrzychu powielą ten temat i może kogoś kiedyś gdzieś ruszy...
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

basen  |   Świdnica  |   Strzegom  |   Nowa Ruda  |   Świebodzice  |  

Koczują w namiotach

Świebodzice: niewybuch w sali gimnastycznej

Nakręcony w Wałbrzychu i okolicach film jest przebojem Netflixa

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij