Menu

Dlaczego październikowe wybory parlamentarne są najważniejsze w historii Polski od 1989 roku?

Przez ostatnie sześć lat 287 tysięcy obywateli z krajów muzułmańskich otrzymało zgodę na legalną pracę w Polsce. Czy w tej sytuacji 2 tysiące muzułmańskich uchodźców, których mielibyśmy przyjąć w ramach zasady solidarności w UE, faktycznie zagraża Polsce i Polakom? Czy KPO jest czy nie jest istotne dla naszego kraju? Komu służy polaryzacja społeczeństwa polskiego? Jak będzie wyglądać Polska po wyborach w październiku 2023? - o kwestiach istotnych nie tylko dla wałbrzyszan Marek Szeles rozmawia z Radosławem Sikorskim, eurodeputowanym, byłym Ministrem Spraw Zagranicznych i Obrony Narodowej.

Dlaczego październikowe wybory parlamentarne są najważniejsze w historii Polski od 1989 roku?
kb
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Iga (7 lipca 2023 12:18)
Cytuję użytkownika: Polus
Co tu mówić Radek Sikorski wie że w Wałbrzychu ma poparcie inaczej by nie przejeżdżał on i jego doncio razem załatwili prezydenta z całym samolotem katastrofa....,,.
Idiota. Co za bzdety wypisujesz....
Polus (4 lipca 2023 17:38)
Co tu mówić Radek Sikorski wie że w Wałbrzychu ma poparcie inaczej by nie przejeżdżał on i jego doncio razem załatwili prezydenta z całym samolotem katastrofa....,,.
PanLach (21 czerwca 2023 12:22)
Komunistyczne bzdury,pożytecznych idiotów.
TUSK+TARCZA USA = ZDRAJCA (21 czerwca 2023 11:27)
Tusk zrezygnowalz tarczy dla Berlina i Kremla, kosztem bezpieczeństwa i stosunków Polski z Czechami i USA. Premier Donald Tusk zdecydował o przesunięciu decyzji odnośnie stacjonowania amerykańskiego systemu rakietowego w Polsce. Zdaniem Corneliusa Ochmanna, politologa Fundacji Bertelsmanna, polski rząd gra na czas. DW: O czym świadczy decyzja o niepodejmowaniu decyzji? Cornelius Ochmann: Świadczy to przede wszystkim o tym, że rząd polski i premier Tusk gra na czas. Prawdopodobnie dlatego, że zdaje sobie sprawę z tego, iż prezydent Bush jest już w końcowej fazie rządów i z politycznego punktu widzenia nie ma sensu zawieranie jakiejś umowy z obecnym prezydentem, jeżeli nie wiadomo jak będzie wyglądała polityka bezpieczeństwa z przyszłym prezydentem USA. DW: Ale wiadomo przecież, że prezydent USA może w tym zakresie do ostatniego dnia podejmować w tym zakresie wiążące decyzje, które będą musiały być uwzględnione przez następną administrację. DW: Ale czy rzeczywiście tak jest, że Niemcy tak negatywnie postrzegają tarczę? Przecież do tej pory Berlin nie zajął jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. C.O.: Tak, ale ze strony niemieckiej mamy następującą politykę: Tarcza, czy system rakietowy - tak, ale w ramach NATO, a nie tarcza, która absolutnie UE, czy Europie nic nie daje, bo byłby to system amerykański, w którym uczestniczyliby tylko Polacy czy Czesi. Jest to dzielenie Europy na różne systemy bezpieczeństwa. Dlatego nie tylko Niemcy, ale również inne państwa członkowskie UE, są przeciwne takiej współpracy bilateralnej, polsko-czesko-amerykańskiej i taki krok bardzo negatywnie odbiłby się na pozycji Polski w Europie.
Daleko nie szukajac buahahaha (20 czerwca 2023 16:07)
Cytuję użytkownika: Daleko nie szukajac
Cytuję użytkownika: Zenek
Cytuję użytkownika: Daleko nie szuakając
Cytuję użytkownika: Zenek
Cytuję użytkownika: Zadanie Domowe.
Cytuję użytkownika: Krzysztof
Niedouczonym pisiorom, łykającym jak pelikany wszystko co TVP im zaserwuje powinno się zabronić zabierania głosu w publicznych debatach. Swoim brakiem wiedzy klapkami na oczach ośmieszają się nawet tego nie zauważając.. Tusk jest zły? A czy nie widzicie do jakiej upaści doprowadzili nas obecnie rządzący? Ludzie, co oni Wam dają palić? Nikt normalny i myślący nie wypisywałby takich idiotyzmów!
POdaj konkretne przykłady jak PiS szkodzi zwykłym ludziom i rodzinom od 2015 roku i obecnie.Podaj przykłady jak platforma do spółki z PSL pomagali zwykłym ludziom i rodzinom gdy 8 lat wspólnie rządzili(2007-2015).I napisz dlaczego ludzie nie wybrali ponownie platformy by nadal rządziła ani Komorowskiego na prezydenta w 2015 roku skoro mieli taki dobrobyt serwowany przez PO/PSL.
TEMAT: JAK PIS SZKODZI ZWYKŁYM LUDZIOM? 1. DROŻYZNA - Kostka masła - ok. 3,30 zł w 2015, ok. 7,00 zł w 2023 - bochenek chleba - ok. 4,40 zł w 2015, ok. 6,50 w 2023 - mleko 1l - ok. 1,20 zł w 2015, ok. 2,50 zł w 2023 - ser żółty 20 dkg - 2,20 zł w 2015, 4,80 zł w 2023 - szynka gotowana - 20 dkg - 3,40 zł w 2015, ok. 9,40 zł w 2023 - kiełbasa toruńska - 20 dkg - 2,00 zł w 2015 , ok. 6,20 zł w 2023 2. BRAK OCHRONY ZDROWIA oczekiwanie na wizytę u specjalisty: - neurolog - średni czas oczekiwania to 150 dni. - hematolog - średni czas oczekiwania to 311 dni. - endokrynolog - średni czas oczekiwania to 350 dni. - psychiatra - średni czas oczekiwania to 113 dni. - okulista - średni czas oczekiwania to 167 dni 3. TWORZENIE PRZEZ PIS PAŃSTWA MUZUŁMAŃSKIEGO Zezwolenia na pracę w Polsce wydane przez PiS migrantom z krajów muzułmańskich w latach 2016 - 2022: 287 TYSIĘCY!!!!!!! O braku środków z KPO, karach za niepraworządność i łamanie polskiej Konstytucji, ustawie antyaborcyjnej gorszej niż w Iranie, nepotyzmie, chamstwie Czarnka czy skłóceniu Polaków nawet w jednej rodzinie nie ma co pisać. PiS szkodzi Polakom. Szkodzi nawet tym obywatelom, którzy dopiero się urodzą, bo będą musieli spłacać ten dług państwa, który powstał przez kretyńskie decyzje: budowa przekopu, który nikomu nie służy, budowa i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (straty ok. 1,5 mld zł), CPK, którego nikt nie chce, a kasa leci, oddanie w rosyjskie ręce za pomocą Arabów z Saudi Aramco polskiej rafinerii i części Lotosu (wpiszcie sobie www.lukoil.hu -strona węgierska. Strona się nie otworzy, bo ktoś ją zablokował, ale obok tego adresu w google pojawi się logo Orlenu). PiS szkodzi, bo, tam, gdzie ma władzę, niszczy ludzi o odmiennych poglądach lub na przykład PiS-owski marszałek figę pokazuje gminom, gdzie nie lubią PiS. A Telewizja tzw. publiczna? Na swoją chamską i obrażającą inteligentnych ludzi propagandę dostaje co roku dodatkowe 2 mld zł. Dla porównania w ciągu dotychczasowych 30 finałów Fundacji WOŚP udało się zebrać ponad 1,75 mld złotych, za co zostało zakupionych blisko 69 tys. urządzeń. Ile sprzętu i urządzeń dla szpitali mogłoby być, gdyby PiS nie wydawał tych pieniędzy na szczujnię, indoktrynację i kłamstwa mediów rządowych. O tym, jak PiS szkodzi ludziom można książkę napisać. Mówią, że Polska wstała z kolan, bo są różne plusy, w tym 500 plus i ci, którzy nigdy nie byli nad morzem mogą tam pojechać na wakacje. Ok, tylko dlaczego owe 500 plus dostaje Obajtek i inni prezesi, dyrektorzy, posłowie choć ich wynagrodzenia przekraczają 10 tys zł. Dlaczego kasę dostają też ci, którzy pracą się w życiu nie skalali? I dlaczego za to wszystko muszą płacić ci, którzy zapierdalają 8 godzin na źle płatnych posadach i martwią się jak wyżyć od 1 do 1 dnia miesiąca, bo na żadne PiSowskie rozdawnictwo się nie łapią. W państwie PiS lepiej nie pracować niż pracować i zarabiać gówniane pieniądze, bo trzeba oddać na podatki, z których żyją całe rodziny na bezrobociu. TAK WŁAŚNIE SZKODZI PIS POLAKOM
bo to stek bredni wybrałem okulistę. Rezerwuje sie i dziś ide. Operacja siatkówki do 2 tygodni opgarnięta. Skad PO-jabany debil wział liczbe 167 ni? Sam sobie wymysliles? ceny w sklepach PIS ustala? chleb po 30 zł zapomniales i wegiel ktory sie nie pali w TVN. Jak chcesz mozesz isc do pracy za ciapatego. CPK nikt nie chce? Nikt ze zdrajcow nie chce. Bo USA, spolki Francuskie, Koreanski i Japonskie,w raz z Polakami chca CPK. Tak budowa przekopu nie sluzy Moskalom, ale to nie znaczy nikomu. Co do Konstytucji zadam tylko dwa pytania i koncze z psem niemieckim bez mozgu, co tu paski z TVN skopiowal. Otoz czy sedziow obowiazuja ustawy wedlug Konstytucji? I dlaczego prezes TK Rzepl;inski aparatczyk PZPR oszukiwal Polakow ze nie? Drugie pytanie dotyczy czy szanujesz Konstytucje czy wyroki TSUE. Czy Konstytucja to najwyzsze prawo w Polsce jak sama mówi, czy prawo UE jak twierdzi TSUE i zdrajczyni Gersdorf w wraz starymi komuszymi sedziami z cuhawly 3 izb? Wiecej bredni nie ma co czytac, co zdanie to klamstwo i manipulacja. Szkoda czasu. Jesli mówisz o nieskalanych praca to masz 26 letniego posla Szłapke, który nigdy nie pracował, ale zostal uwaga ekspertem w kancerlarii prezydenta RP? Czy o kim mowa PO-jebany sorcie? Szelemej zapierdala 8 godzin na zle platnych posadach? 2300 za godzine na 1/4 etatu? To ani 8 godzin, ani malo ty PO-jebie.
Człowieku o jakże trafnym nicku "Daleko nie szukając", twój bardzo emocjonalny wpis brzmi bardzo negatywnie i jest obraźliwy, bo zapewne taki ma być. Daleko nie szukając znalazłem takie coś w internecie: https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/okulista/. Tam wyraźnie i na kolorowo wszystko jest opisane. W woj. dolnośląskim na wizytę u okulisty czeka się 150 dni. Najkrócej w woj. lubelskim - 70 dni, a rekordzistą jest woj. pomorskie - 327 dni. W google użyłem frazy: "wizyta u okulisty czas oczekiwania". Możesz sprawdzić. Daleko nie szukając wpisałem w google frazę " ruch na przekopie mierzei", pierwsza pojawiła się strona: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/tak-wyglada-ruch-na-przekopie-mierzei-wislanej-trzy-jednostki-dziennie/e20fzz7. Przytaczam taki krótki fragment: ""W sezonie 2023 godziny wejścia do śluzy skrócono o połowę, przez co kanał jest czynny łącznie przez cztery godziny dziennie. Wejście do śluzy z Zatoki Gdańskiej możliwe jest od godz. 8.30 do 9.30 i od godz. 13.30 do 14.30, natomiast z Zalewu Wiślanego — od godz. 11 do 12 oraz od godz. 16 do 17". Miesiąc temu, bo 1 maja 2023 zostało też otwarte morskie przejście graniczne na przekopie Mierzei Wiślanej. Jak do tej pory nie odbyła się na nim ani jedna kontrola". Co do wymiaru sprawiedliwości, to daleko nie szukając, wyjaśnij proszę, dlaczego w sprawie wniosku Prezydenta Andrzeja Dudy (raczej nie z PO) o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o SN Trybunał Konstytucyjny nie potrafi się zebrać od lutego br.? Wyjaśnienie tej kwestii mogłoby uruchomić środki z KPO. Jednak sędziowie TK nominowani przez PiS lub Suwerenną Polskę (nie ma tam sędziów popieranych przez PO, KO, TVN czy jak to nazywasz "PO-jebanych debili") nie potrafią lub nie chcą się w tej sprawie spotkać. Konflikt wewnątrzpartyjny między J.Kaczyńskim a Z.Ziobrą pozbawia całe państwo (i PO-jebanych debili, i daleko nie szukając zwolenników PiS, i lewaków i prawaków) środków na walkę ze skutkami pandemii, transformację energetyczną oraz cyfryzację. Co do porównania Konstytucji RP z wyrokami TSUE, to daleko nie szukając, wystarczy, żeby większość parlamentarna, władza wykonawcza, prezydent czy TK nie łamali naszej polskiej Konstytucji. Póki co instytucje UE stają w jej obronie i to jest największy paradoks... DALEKO NIE SZUKAJĄC :-)
Mogłes na strony Gazety Zydowskiej i z TVN jeszcze wiedze czerpac. Polecam jutro zadzwonic do przychopdni i umowic sie na wizyyte u specjalisty., swiatprzychodni wystarczy glabie wejsc w dzial dolny slask i drugie z gory masz czas oczekiwania 0 dni. Jestes uposledzonym blaznem hehehe, ktory jak widac z internetu korzystac nie do konca potrafi. Co do mierzei wislanej, a z czym ty niby porownujesz dane? Z czasem, kiedy przekopu nie bylo? Buehehehe. TK zebrac sie nie moze bo sa tam smierdzace lenie. Moze wiec zaapaelujesz do Przylebskiej by sie postawila jak Rzeplinski ponad prawem i Konstytucja nawet i wydała wyrok w skladzie niepelnym... nazywajac to jak Rzpelinski stanem koniecznosci wyzszej. Widac chca dzialac zgodnie z prawem obowiazujacym nie jak poprzednicy komunisci z PO. Wiedzialem ze nie odpowiesz mi na proste pytania o Konstytucje. Dlaczego nie odpopwideziales? Sedziow obowiaazuja ustawy? Czy prawo UE jest najwazniejsze czy Polska Konstytucja. TSUE staje w obronie Konstytucji? Twierdzac ze prawo UE jest wazniejsz od krajowego? Dziwna to obrona w oczach PO-jebanych debili. PS. Jestem przeciw ustawie o SN, bo wprowadza anarchie i bezkarnosc komuszych sedziow. Za wyorki zamykania Turoiwa, czy tez uniewinnienia Najsztuba, Kozidrak czy Babci ksi za bicie ml;odych modlacych sie dziewczyn popwinny byc kraty. Wam Konstytucja kazali machac, a nie czytac bo za puste łby jesteście do interpretacji nawet prostych zapisów. Jezeli Konstytucja pisze wprost najwyzszym prawem w Polsce jest Konstytucja, a TSUE i Gersdorf wraz 3 izbami SN uznali ze prawo UE, to kto łamie pajacu Konstytucje? Nawet prostych faktow nie potrafisz stwierdzil PO-jebusie.
Uposledzony PO-jebany łeb o KPO szczeka, przeciez kazdy nawet polinteligent wie, ze sa mrozone na zyczenie PO-jebanej partii. PO-jebani wola blokowac kase dla Polakow w UE byle tylko do koryta sie dorwac. To sa zdrajcy i k***y, Taki PO-jebany sort wierzy, ze KPO jest mrozone dla ciebie? Czy jak? Nord Stream 1 i 2 to tez były tylko projekty biznesowe co? A CPK nam po co? Skoro mamy port w Berlinie? Powiedz mi po co nam PO skoro masz rzad w Berlinie? A powiedz dlaczego KPO jest mrozone bo co? Dlaczego Niemiecki posel jak sedziego wybiera, i ten sedzia nie musi rezygnowac z legitymacji partyjnej jak prezes niemieckiego TK i wszystko jest tam ok i Niemcy KPO juz dostali, a jak polski posel wybiera sedziego to dlaczego nie jest wlasciwy? To moze polskich sedziow niech wybieraja niemieccy poslowie, wtedy Bruskela bedzie zadowolona? I powiedz mi jak to jest ze w TSUE zasiada Safjan dalej, skoro skonczyla mu sie kadencja 2 lata temu., od 2 lat lewactwo UE nie chce zaakacptowac nowego sedziego do TSUE z Polski. ETPCz tez nie... mimo ze sedziego z Rosji przyjeli. Co slugusie Berlina i Kremla?
Daleko nie szukajac (20 czerwca 2023 16:01)
Cytuję użytkownika: Zenek
Cytuję użytkownika: Daleko nie szuakając
Cytuję użytkownika: Zenek
Cytuję użytkownika: Zadanie Domowe.
Cytuję użytkownika: Krzysztof
Niedouczonym pisiorom, łykającym jak pelikany wszystko co TVP im zaserwuje powinno się zabronić zabierania głosu w publicznych debatach. Swoim brakiem wiedzy klapkami na oczach ośmieszają się nawet tego nie zauważając.. Tusk jest zły? A czy nie widzicie do jakiej upaści doprowadzili nas obecnie rządzący? Ludzie, co oni Wam dają palić? Nikt normalny i myślący nie wypisywałby takich idiotyzmów!
POdaj konkretne przykłady jak PiS szkodzi zwykłym ludziom i rodzinom od 2015 roku i obecnie.Podaj przykłady jak platforma do spółki z PSL pomagali zwykłym ludziom i rodzinom gdy 8 lat wspólnie rządzili(2007-2015).I napisz dlaczego ludzie nie wybrali ponownie platformy by nadal rządziła ani Komorowskiego na prezydenta w 2015 roku skoro mieli taki dobrobyt serwowany przez PO/PSL.
TEMAT: JAK PIS SZKODZI ZWYKŁYM LUDZIOM? 1. DROŻYZNA - Kostka masła - ok. 3,30 zł w 2015, ok. 7,00 zł w 2023 - bochenek chleba - ok. 4,40 zł w 2015, ok. 6,50 w 2023 - mleko 1l - ok. 1,20 zł w 2015, ok. 2,50 zł w 2023 - ser żółty 20 dkg - 2,20 zł w 2015, 4,80 zł w 2023 - szynka gotowana - 20 dkg - 3,40 zł w 2015, ok. 9,40 zł w 2023 - kiełbasa toruńska - 20 dkg - 2,00 zł w 2015 , ok. 6,20 zł w 2023 2. BRAK OCHRONY ZDROWIA oczekiwanie na wizytę u specjalisty: - neurolog - średni czas oczekiwania to 150 dni. - hematolog - średni czas oczekiwania to 311 dni. - endokrynolog - średni czas oczekiwania to 350 dni. - psychiatra - średni czas oczekiwania to 113 dni. - okulista - średni czas oczekiwania to 167 dni 3. TWORZENIE PRZEZ PIS PAŃSTWA MUZUŁMAŃSKIEGO Zezwolenia na pracę w Polsce wydane przez PiS migrantom z krajów muzułmańskich w latach 2016 - 2022: 287 TYSIĘCY!!!!!!! O braku środków z KPO, karach za niepraworządność i łamanie polskiej Konstytucji, ustawie antyaborcyjnej gorszej niż w Iranie, nepotyzmie, chamstwie Czarnka czy skłóceniu Polaków nawet w jednej rodzinie nie ma co pisać. PiS szkodzi Polakom. Szkodzi nawet tym obywatelom, którzy dopiero się urodzą, bo będą musieli spłacać ten dług państwa, który powstał przez kretyńskie decyzje: budowa przekopu, który nikomu nie służy, budowa i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (straty ok. 1,5 mld zł), CPK, którego nikt nie chce, a kasa leci, oddanie w rosyjskie ręce za pomocą Arabów z Saudi Aramco polskiej rafinerii i części Lotosu (wpiszcie sobie www.lukoil.hu -strona węgierska. Strona się nie otworzy, bo ktoś ją zablokował, ale obok tego adresu w google pojawi się logo Orlenu). PiS szkodzi, bo, tam, gdzie ma władzę, niszczy ludzi o odmiennych poglądach lub na przykład PiS-owski marszałek figę pokazuje gminom, gdzie nie lubią PiS. A Telewizja tzw. publiczna? Na swoją chamską i obrażającą inteligentnych ludzi propagandę dostaje co roku dodatkowe 2 mld zł. Dla porównania w ciągu dotychczasowych 30 finałów Fundacji WOŚP udało się zebrać ponad 1,75 mld złotych, za co zostało zakupionych blisko 69 tys. urządzeń. Ile sprzętu i urządzeń dla szpitali mogłoby być, gdyby PiS nie wydawał tych pieniędzy na szczujnię, indoktrynację i kłamstwa mediów rządowych. O tym, jak PiS szkodzi ludziom można książkę napisać. Mówią, że Polska wstała z kolan, bo są różne plusy, w tym 500 plus i ci, którzy nigdy nie byli nad morzem mogą tam pojechać na wakacje. Ok, tylko dlaczego owe 500 plus dostaje Obajtek i inni prezesi, dyrektorzy, posłowie choć ich wynagrodzenia przekraczają 10 tys zł. Dlaczego kasę dostają też ci, którzy pracą się w życiu nie skalali? I dlaczego za to wszystko muszą płacić ci, którzy zapierdalają 8 godzin na źle płatnych posadach i martwią się jak wyżyć od 1 do 1 dnia miesiąca, bo na żadne PiSowskie rozdawnictwo się nie łapią. W państwie PiS lepiej nie pracować niż pracować i zarabiać gówniane pieniądze, bo trzeba oddać na podatki, z których żyją całe rodziny na bezrobociu. TAK WŁAŚNIE SZKODZI PIS POLAKOM
bo to stek bredni wybrałem okulistę. Rezerwuje sie i dziś ide. Operacja siatkówki do 2 tygodni opgarnięta. Skad PO-jabany debil wział liczbe 167 ni? Sam sobie wymysliles? ceny w sklepach PIS ustala? chleb po 30 zł zapomniales i wegiel ktory sie nie pali w TVN. Jak chcesz mozesz isc do pracy za ciapatego. CPK nikt nie chce? Nikt ze zdrajcow nie chce. Bo USA, spolki Francuskie, Koreanski i Japonskie,w raz z Polakami chca CPK. Tak budowa przekopu nie sluzy Moskalom, ale to nie znaczy nikomu. Co do Konstytucji zadam tylko dwa pytania i koncze z psem niemieckim bez mozgu, co tu paski z TVN skopiowal. Otoz czy sedziow obowiazuja ustawy wedlug Konstytucji? I dlaczego prezes TK Rzepl;inski aparatczyk PZPR oszukiwal Polakow ze nie? Drugie pytanie dotyczy czy szanujesz Konstytucje czy wyroki TSUE. Czy Konstytucja to najwyzsze prawo w Polsce jak sama mówi, czy prawo UE jak twierdzi TSUE i zdrajczyni Gersdorf w wraz starymi komuszymi sedziami z cuhawly 3 izb? Wiecej bredni nie ma co czytac, co zdanie to klamstwo i manipulacja. Szkoda czasu. Jesli mówisz o nieskalanych praca to masz 26 letniego posla Szłapke, który nigdy nie pracował, ale zostal uwaga ekspertem w kancerlarii prezydenta RP? Czy o kim mowa PO-jebany sorcie? Szelemej zapierdala 8 godzin na zle platnych posadach? 2300 za godzine na 1/4 etatu? To ani 8 godzin, ani malo ty PO-jebie.
Człowieku o jakże trafnym nicku "Daleko nie szukając", twój bardzo emocjonalny wpis brzmi bardzo negatywnie i jest obraźliwy, bo zapewne taki ma być. Daleko nie szukając znalazłem takie coś w internecie: https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/okulista/. Tam wyraźnie i na kolorowo wszystko jest opisane. W woj. dolnośląskim na wizytę u okulisty czeka się 150 dni. Najkrócej w woj. lubelskim - 70 dni, a rekordzistą jest woj. pomorskie - 327 dni. W google użyłem frazy: "wizyta u okulisty czas oczekiwania". Możesz sprawdzić. Daleko nie szukając wpisałem w google frazę " ruch na przekopie mierzei", pierwsza pojawiła się strona: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/tak-wyglada-ruch-na-przekopie-mierzei-wislanej-trzy-jednostki-dziennie/e20fzz7. Przytaczam taki krótki fragment: ""W sezonie 2023 godziny wejścia do śluzy skrócono o połowę, przez co kanał jest czynny łącznie przez cztery godziny dziennie. Wejście do śluzy z Zatoki Gdańskiej możliwe jest od godz. 8.30 do 9.30 i od godz. 13.30 do 14.30, natomiast z Zalewu Wiślanego — od godz. 11 do 12 oraz od godz. 16 do 17". Miesiąc temu, bo 1 maja 2023 zostało też otwarte morskie przejście graniczne na przekopie Mierzei Wiślanej. Jak do tej pory nie odbyła się na nim ani jedna kontrola". Co do wymiaru sprawiedliwości, to daleko nie szukając, wyjaśnij proszę, dlaczego w sprawie wniosku Prezydenta Andrzeja Dudy (raczej nie z PO) o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o SN Trybunał Konstytucyjny nie potrafi się zebrać od lutego br.? Wyjaśnienie tej kwestii mogłoby uruchomić środki z KPO. Jednak sędziowie TK nominowani przez PiS lub Suwerenną Polskę (nie ma tam sędziów popieranych przez PO, KO, TVN czy jak to nazywasz "PO-jebanych debili") nie potrafią lub nie chcą się w tej sprawie spotkać. Konflikt wewnątrzpartyjny między J.Kaczyńskim a Z.Ziobrą pozbawia całe państwo (i PO-jebanych debili, i daleko nie szukając zwolenników PiS, i lewaków i prawaków) środków na walkę ze skutkami pandemii, transformację energetyczną oraz cyfryzację. Co do porównania Konstytucji RP z wyrokami TSUE, to daleko nie szukając, wystarczy, żeby większość parlamentarna, władza wykonawcza, prezydent czy TK nie łamali naszej polskiej Konstytucji. Póki co instytucje UE stają w jej obronie i to jest największy paradoks... DALEKO NIE SZUKAJĄC :-)
Mogłes na strony Gazety Zydowskiej i z TVN jeszcze wiedze czerpac. Polecam jutro zadzwonic do przychopdni i umowic sie na wizyyte u specjalisty., swiatprzychodni wystarczy glabie wejsc w dzial dolny slask i drugie z gory masz czas oczekiwania 0 dni. Jestes uposledzonym blaznem hehehe, ktory jak widac z internetu korzystac nie do konca potrafi. Co do mierzei wislanej, a z czym ty niby porownujesz dane? Z czasem, kiedy przekopu nie bylo? Buehehehe. TK zebrac sie nie moze bo sa tam smierdzace lenie. Moze wiec zaapaelujesz do Przylebskiej by sie postawila jak Rzeplinski ponad prawem i Konstytucja nawet i wydała wyrok w skladzie niepelnym... nazywajac to jak Rzpelinski stanem koniecznosci wyzszej. Widac chca dzialac zgodnie z prawem obowiazujacym nie jak poprzednicy komunisci z PO. Wiedzialem ze nie odpowiesz mi na proste pytania o Konstytucje. Dlaczego nie odpopwideziales? Sedziow obowiaazuja ustawy? Czy prawo UE jest najwazniejsze czy Polska Konstytucja. TSUE staje w obronie Konstytucji? Twierdzac ze prawo UE jest wazniejsz od krajowego? Dziwna to obrona w oczach PO-jebanych debili. PS. Jestem przeciw ustawie o SN, bo wprowadza anarchie i bezkarnosc komuszych sedziow. Za wyorki zamykania Turoiwa, czy tez uniewinnienia Najsztuba, Kozidrak czy Babci ksi za bicie ml;odych modlacych sie dziewczyn popwinny byc kraty. Wam Konstytucja kazali machac, a nie czytac bo za puste łby jesteście do interpretacji nawet prostych zapisów. Jezeli Konstytucja pisze wprost najwyzszym prawem w Polsce jest Konstytucja, a TSUE i Gersdorf wraz 3 izbami SN uznali ze prawo UE, to kto łamie pajacu Konstytucje? Nawet prostych faktow nie potrafisz stwierdzil PO-jebusie.
Zenek (20 czerwca 2023 15:52)
Cytuję użytkownika: zasługi pis
Cytuję użytkownika: Daleko nie szuakając
Cytuję użytkownika: Zenek
Cytuję użytkownika: Zadanie Domowe.
Cytuję użytkownika: Krzysztof
Niedouczonym pisiorom, łykającym jak pelikany wszystko co TVP im zaserwuje powinno się zabronić zabierania głosu w publicznych debatach. Swoim brakiem wiedzy klapkami na oczach ośmieszają się nawet tego nie zauważając.. Tusk jest zły? A czy nie widzicie do jakiej upaści doprowadzili nas obecnie rządzący? Ludzie, co oni Wam dają palić? Nikt normalny i myślący nie wypisywałby takich idiotyzmów!
POdaj konkretne przykłady jak PiS szkodzi zwykłym ludziom i rodzinom od 2015 roku i obecnie.Podaj przykłady jak platforma do spółki z PSL pomagali zwykłym ludziom i rodzinom gdy 8 lat wspólnie rządzili(2007-2015).I napisz dlaczego ludzie nie wybrali ponownie platformy by nadal rządziła ani Komorowskiego na prezydenta w 2015 roku skoro mieli taki dobrobyt serwowany przez PO/PSL.
TEMAT: JAK PIS SZKODZI ZWYKŁYM LUDZIOM? 1. DROŻYZNA - Kostka masła - ok. 3,30 zł w 2015, ok. 7,00 zł w 2023 - bochenek chleba - ok. 4,40 zł w 2015, ok. 6,50 w 2023 - mleko 1l - ok. 1,20 zł w 2015, ok. 2,50 zł w 2023 - ser żółty 20 dkg - 2,20 zł w 2015, 4,80 zł w 2023 - szynka gotowana - 20 dkg - 3,40 zł w 2015, ok. 9,40 zł w 2023 - kiełbasa toruńska - 20 dkg - 2,00 zł w 2015 , ok. 6,20 zł w 2023 2. BRAK OCHRONY ZDROWIA oczekiwanie na wizytę u specjalisty: - neurolog - średni czas oczekiwania to 150 dni. - hematolog - średni czas oczekiwania to 311 dni. - endokrynolog - średni czas oczekiwania to 350 dni. - psychiatra - średni czas oczekiwania to 113 dni. - okulista - średni czas oczekiwania to 167 dni 3. TWORZENIE PRZEZ PIS PAŃSTWA MUZUŁMAŃSKIEGO Zezwolenia na pracę w Polsce wydane przez PiS migrantom z krajów muzułmańskich w latach 2016 - 2022: 287 TYSIĘCY!!!!!!! O braku środków z KPO, karach za niepraworządność i łamanie polskiej Konstytucji, ustawie antyaborcyjnej gorszej niż w Iranie, nepotyzmie, chamstwie Czarnka czy skłóceniu Polaków nawet w jednej rodzinie nie ma co pisać. PiS szkodzi Polakom. Szkodzi nawet tym obywatelom, którzy dopiero się urodzą, bo będą musieli spłacać ten dług państwa, który powstał przez kretyńskie decyzje: budowa przekopu, który nikomu nie służy, budowa i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (straty ok. 1,5 mld zł), CPK, którego nikt nie chce, a kasa leci, oddanie w rosyjskie ręce za pomocą Arabów z Saudi Aramco polskiej rafinerii i części Lotosu (wpiszcie sobie www.lukoil.hu -strona węgierska. Strona się nie otworzy, bo ktoś ją zablokował, ale obok tego adresu w google pojawi się logo Orlenu). PiS szkodzi, bo, tam, gdzie ma władzę, niszczy ludzi o odmiennych poglądach lub na przykład PiS-owski marszałek figę pokazuje gminom, gdzie nie lubią PiS. A Telewizja tzw. publiczna? Na swoją chamską i obrażającą inteligentnych ludzi propagandę dostaje co roku dodatkowe 2 mld zł. Dla porównania w ciągu dotychczasowych 30 finałów Fundacji WOŚP udało się zebrać ponad 1,75 mld złotych, za co zostało zakupionych blisko 69 tys. urządzeń. Ile sprzętu i urządzeń dla szpitali mogłoby być, gdyby PiS nie wydawał tych pieniędzy na szczujnię, indoktrynację i kłamstwa mediów rządowych. O tym, jak PiS szkodzi ludziom można książkę napisać. Mówią, że Polska wstała z kolan, bo są różne plusy, w tym 500 plus i ci, którzy nigdy nie byli nad morzem mogą tam pojechać na wakacje. Ok, tylko dlaczego owe 500 plus dostaje Obajtek i inni prezesi, dyrektorzy, posłowie choć ich wynagrodzenia przekraczają 10 tys zł. Dlaczego kasę dostają też ci, którzy pracą się w życiu nie skalali? I dlaczego za to wszystko muszą płacić ci, którzy zapierdalają 8 godzin na źle płatnych posadach i martwią się jak wyżyć od 1 do 1 dnia miesiąca, bo na żadne PiSowskie rozdawnictwo się nie łapią. W państwie PiS lepiej nie pracować niż pracować i zarabiać gówniane pieniądze, bo trzeba oddać na podatki, z których żyją całe rodziny na bezrobociu. TAK WŁAŚNIE SZKODZI PIS POLAKOM
bo to stek bredni wybrałem okulistę. Rezerwuje sie i dziś ide. Operacja siatkówki do 2 tygodni opgarnięta. Skad PO-jabany debil wział liczbe 167 ni? Sam sobie wymysliles? ceny w sklepach PIS ustala? chleb po 30 zł zapomniales i wegiel ktory sie nie pali w TVN. Jak chcesz mozesz isc do pracy za ciapatego. CPK nikt nie chce? Nikt ze zdrajcow nie chce. Bo USA, spolki Francuskie, Koreanski i Japonskie,w raz z Polakami chca CPK. Tak budowa przekopu nie sluzy Moskalom, ale to nie znaczy nikomu. Co do Konstytucji zadam tylko dwa pytania i koncze z psem niemieckim bez mozgu, co tu paski z TVN skopiowal. Otoz czy sedziow obowiazuja ustawy wedlug Konstytucji? I dlaczego prezes TK Rzepl;inski aparatczyk PZPR oszukiwal Polakow ze nie? Drugie pytanie dotyczy czy szanujesz Konstytucje czy wyroki TSUE. Czy Konstytucja to najwyzsze prawo w Polsce jak sama mówi, czy prawo UE jak twierdzi TSUE i zdrajczyni Gersdorf w wraz starymi komuszymi sedziami z cuhawly 3 izb? Wiecej bredni nie ma co czytac, co zdanie to klamstwo i manipulacja. Szkoda czasu. Jesli mówisz o nieskalanych praca to masz 26 letniego posla Szłapke, który nigdy nie pracował, ale zostal uwaga ekspertem w kancerlarii prezydenta RP? Czy o kim mowa PO-jebany sorcie? Szelemej zapierdala 8 godzin na zle platnych posadach? 2300 za godzine na 1/4 etatu? To ani 8 godzin, ani malo ty PO-jebie.
250 mld tarcza covidowa (która napędziła w późniejszym terminie inflację, po za kontrola budżetową) 70 mld koszt tzw.tweeta Sasina o Daninie Sasina (strata na giełdzie) 40 mld budżet roczny na 500+ 24 mld na 13 i 14 emeryturę w 2022 13,1 mld zł na 13 emeryturę w 2019 11,7 mld zł na 13 emeryturę w 2020 11, 7 mld zł na 13 emeryturę w 2021 19 mld za sprowadzenie węgla z Kolumbii i Indonezji (tylko zima 2022) 11,5 mld dodatek węglowy(tylko zima 2022) 2,5 mld koszt niewykorzystanych szczepionek 13 mld koszt propagandy na TVP (2 mld rocznie do 2023r. Od 2023r. 2,7 mld) 2mld rocznie dopłat do górnictwa 2mld płot na granicy bez przetargu 1,5 mld na niedziałający blok w Ostrołęce 1,98 mld przekop mierzei wiślanej 1,250 mld Kary za brak likwidacji Izby Dyscyplinarnej (i wciąż rośnie) 1 mld na światłowodowy internet w Lubelskim (bezzwrotne wsparcie dla firm 2x no name) 1 mld dofinansowanie do Spółki Polskie Promy na uruchomienie produkcji trzech promów w programie Batory(nic nie powstało) 1 mld budżet roczny na Wody Polskie (działalność całkowicie bez efektów-pokazał to przypadek Odry) 843 mln budżet roczny na kancelarie premiera (wzrost o 40%) 800 mln zasypanie kopalni Krupiński (200 mln odrzucenie oferty wykupu,600 mln zasypanie) 585 mln Polska Fundacja Narodowa 500 mln Zakup kolekcji Czartoryskich 308 mln rozlewnie szczepionek (bez efektu) 300 mln nowy hotel poselski 300 mln badania nad polską szczepionką (bez efektu) 250 mln respiratory 248 mln w 2021r na kampanię reklamowe kancelarii premiera (87 mln covid,19 mln reklama polskiego ładu) 205 mln (45 mln EUR) ugoda z Czechami za Turów 315 mln Kara za Turów z UE potrącona z KPO 192 mln na fundusz kościelny w 2021r. (dotacje co roku, w poprzednich latach trochę mniejsze) 91 mln za naprawę bloku w Jaworznie 83 mln zbędne Instytuty nadzorowane przez premiera (poza kontrolą budżetową) 80 mln na ugodę za śmigłowiece 80 mln na system e-doręczenia (nie działający) 70 mln wybory kopertowe (nie odbyły się) 70 mln maseczki bez certyfikatu (zutylizowane) 70 mln na koła gospodyń wiejskich 63 mln straty polskiego radia w 2022 55 mln dla 30 latka bez doświadczenia. konkurs NCBiR. 40 mln program prokreacji zamiast in vitro (bez efektu) 40 mln Willa plus 39 mln Koszt tarcz inflacyjnych w 2022r. (wprowadzone z powodu błędów Glapinskiego) 33 mln Pegasus 30 mln Komisja Smoleńska 30 mln premia dla piłkarzy za wyjście z grupy MS 2022r.? 22 mln emerytury dla sędziów z zlikwidowane izby dyscyplinarnej 14 mln stępka polskiego promu (bez efektu) 15 mln Instytut spraw wojennych (ds.reparacji) 14 mln ochrona domu Kaczyńskiego 12 mln kampania reklamowa na temat ceny energii 12 mln wynajem 89 limuzyn (140 tys. zł każde-za 36 miesięcy - wynajem w cenie nowego auta) 9 mln na maszty z flagami Polski ze środków na nagłe wydatki 9 mln wyniesione w reklamówce przez księgową CBA 6,5 mln ławki patriotycznie 5 mln zakup 41 tys flag Polski dla sołtysów 5 mln na zakup willi na Mokotowie dla fundacji polityków PiS 4 mln loty Kuchcinskiego 2 mln gnijąca limuzyna Szydło 1 mln zgubione przez CBA 69 mln Izera do 2022r. 250 mln Izera w 2022r. 243 mln CPK (do tej pory,to nie koniec wydatków) 325 mln wszystkie dotacje na Rydzyka (około) ??Odbudowa pałacu saskiego (szacowany koszt 2,5 mld) ??
DALEKO NIE SZUKAJĄC no tak imponującej listy "zasług" PiS to nawet w TVN nie znajdziesz:-))))) Naprawdę i szczerze proponuję, żebyś zrobił choćby chwilowy "RESET" :-) i głęboko się zastanowił nad powyższą wyliczanką. Dorzucę jeszcze tylko jedno. Premier Morawiecki dwukrotnie został skazany przez sąd za kłamstwo wyborcze. Ile razy mijał się z prawdą później? Pamiętasz może, że namawiał ludzi latem zeszłego roku, żeby nie panikowali, bo jesienią węgiel będzie tańszy a okazał się droższy? Daleko nie szukając przykład z Wielkiej Brytanii: "Brytyjska Izba Gmin zdecydowaną większością głosów poparła w poniedziałek późnym wieczorem raport komisji ds. przywilejów, który stwierdza, że były premier Boris Johnson składając wyjaśnienia w sprawie imprez na Downing Street w czasie restrykcji covidowych świadomie wprowadził w błąd parlament". (https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-boris-johnson-pozbawiony-przepustki-do-parlamentu-to-decyzja,nId,6851142#crp_state=1). Johnson został za to wyrzucony z Parlamentu. DALEKO NIE SZUKAJĄC to przykład zupełnie innych wartości i/lub dowód, że żyjemy już w państwie autorytarnym, gdzie bohaterom afer nic nie grozi, jeśli są powiązani z władzą. To nas różni choćby od Wielkiej Brytanii.
zasługi pis (20 czerwca 2023 15:34)
Cytuję użytkownika: Daleko nie szuakając
Cytuję użytkownika: Zenek
Cytuję użytkownika: Zadanie Domowe.
Cytuję użytkownika: Krzysztof
Niedouczonym pisiorom, łykającym jak pelikany wszystko co TVP im zaserwuje powinno się zabronić zabierania głosu w publicznych debatach. Swoim brakiem wiedzy klapkami na oczach ośmieszają się nawet tego nie zauważając.. Tusk jest zły? A czy nie widzicie do jakiej upaści doprowadzili nas obecnie rządzący? Ludzie, co oni Wam dają palić? Nikt normalny i myślący nie wypisywałby takich idiotyzmów!
POdaj konkretne przykłady jak PiS szkodzi zwykłym ludziom i rodzinom od 2015 roku i obecnie.Podaj przykłady jak platforma do spółki z PSL pomagali zwykłym ludziom i rodzinom gdy 8 lat wspólnie rządzili(2007-2015).I napisz dlaczego ludzie nie wybrali ponownie platformy by nadal rządziła ani Komorowskiego na prezydenta w 2015 roku skoro mieli taki dobrobyt serwowany przez PO/PSL.
TEMAT: JAK PIS SZKODZI ZWYKŁYM LUDZIOM? 1. DROŻYZNA - Kostka masła - ok. 3,30 zł w 2015, ok. 7,00 zł w 2023 - bochenek chleba - ok. 4,40 zł w 2015, ok. 6,50 w 2023 - mleko 1l - ok. 1,20 zł w 2015, ok. 2,50 zł w 2023 - ser żółty 20 dkg - 2,20 zł w 2015, 4,80 zł w 2023 - szynka gotowana - 20 dkg - 3,40 zł w 2015, ok. 9,40 zł w 2023 - kiełbasa toruńska - 20 dkg - 2,00 zł w 2015 , ok. 6,20 zł w 2023 2. BRAK OCHRONY ZDROWIA oczekiwanie na wizytę u specjalisty: - neurolog - średni czas oczekiwania to 150 dni. - hematolog - średni czas oczekiwania to 311 dni. - endokrynolog - średni czas oczekiwania to 350 dni. - psychiatra - średni czas oczekiwania to 113 dni. - okulista - średni czas oczekiwania to 167 dni 3. TWORZENIE PRZEZ PIS PAŃSTWA MUZUŁMAŃSKIEGO Zezwolenia na pracę w Polsce wydane przez PiS migrantom z krajów muzułmańskich w latach 2016 - 2022: 287 TYSIĘCY!!!!!!! O braku środków z KPO, karach za niepraworządność i łamanie polskiej Konstytucji, ustawie antyaborcyjnej gorszej niż w Iranie, nepotyzmie, chamstwie Czarnka czy skłóceniu Polaków nawet w jednej rodzinie nie ma co pisać. PiS szkodzi Polakom. Szkodzi nawet tym obywatelom, którzy dopiero się urodzą, bo będą musieli spłacać ten dług państwa, który powstał przez kretyńskie decyzje: budowa przekopu, który nikomu nie służy, budowa i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (straty ok. 1,5 mld zł), CPK, którego nikt nie chce, a kasa leci, oddanie w rosyjskie ręce za pomocą Arabów z Saudi Aramco polskiej rafinerii i części Lotosu (wpiszcie sobie www.lukoil.hu -strona węgierska. Strona się nie otworzy, bo ktoś ją zablokował, ale obok tego adresu w google pojawi się logo Orlenu). PiS szkodzi, bo, tam, gdzie ma władzę, niszczy ludzi o odmiennych poglądach lub na przykład PiS-owski marszałek figę pokazuje gminom, gdzie nie lubią PiS. A Telewizja tzw. publiczna? Na swoją chamską i obrażającą inteligentnych ludzi propagandę dostaje co roku dodatkowe 2 mld zł. Dla porównania w ciągu dotychczasowych 30 finałów Fundacji WOŚP udało się zebrać ponad 1,75 mld złotych, za co zostało zakupionych blisko 69 tys. urządzeń. Ile sprzętu i urządzeń dla szpitali mogłoby być, gdyby PiS nie wydawał tych pieniędzy na szczujnię, indoktrynację i kłamstwa mediów rządowych. O tym, jak PiS szkodzi ludziom można książkę napisać. Mówią, że Polska wstała z kolan, bo są różne plusy, w tym 500 plus i ci, którzy nigdy nie byli nad morzem mogą tam pojechać na wakacje. Ok, tylko dlaczego owe 500 plus dostaje Obajtek i inni prezesi, dyrektorzy, posłowie choć ich wynagrodzenia przekraczają 10 tys zł. Dlaczego kasę dostają też ci, którzy pracą się w życiu nie skalali? I dlaczego za to wszystko muszą płacić ci, którzy zapierdalają 8 godzin na źle płatnych posadach i martwią się jak wyżyć od 1 do 1 dnia miesiąca, bo na żadne PiSowskie rozdawnictwo się nie łapią. W państwie PiS lepiej nie pracować niż pracować i zarabiać gówniane pieniądze, bo trzeba oddać na podatki, z których żyją całe rodziny na bezrobociu. TAK WŁAŚNIE SZKODZI PIS POLAKOM
bo to stek bredni wybrałem okulistę. Rezerwuje sie i dziś ide. Operacja siatkówki do 2 tygodni opgarnięta. Skad PO-jabany debil wział liczbe 167 ni? Sam sobie wymysliles? ceny w sklepach PIS ustala? chleb po 30 zł zapomniales i wegiel ktory sie nie pali w TVN. Jak chcesz mozesz isc do pracy za ciapatego. CPK nikt nie chce? Nikt ze zdrajcow nie chce. Bo USA, spolki Francuskie, Koreanski i Japonskie,w raz z Polakami chca CPK. Tak budowa przekopu nie sluzy Moskalom, ale to nie znaczy nikomu. Co do Konstytucji zadam tylko dwa pytania i koncze z psem niemieckim bez mozgu, co tu paski z TVN skopiowal. Otoz czy sedziow obowiazuja ustawy wedlug Konstytucji? I dlaczego prezes TK Rzepl;inski aparatczyk PZPR oszukiwal Polakow ze nie? Drugie pytanie dotyczy czy szanujesz Konstytucje czy wyroki TSUE. Czy Konstytucja to najwyzsze prawo w Polsce jak sama mówi, czy prawo UE jak twierdzi TSUE i zdrajczyni Gersdorf w wraz starymi komuszymi sedziami z cuhawly 3 izb? Wiecej bredni nie ma co czytac, co zdanie to klamstwo i manipulacja. Szkoda czasu. Jesli mówisz o nieskalanych praca to masz 26 letniego posla Szłapke, który nigdy nie pracował, ale zostal uwaga ekspertem w kancerlarii prezydenta RP? Czy o kim mowa PO-jebany sorcie? Szelemej zapierdala 8 godzin na zle platnych posadach? 2300 za godzine na 1/4 etatu? To ani 8 godzin, ani malo ty PO-jebie.
250 mld tarcza covidowa (która napędziła w późniejszym terminie inflację, po za kontrola budżetową) 70 mld koszt tzw.tweeta Sasina o Daninie Sasina (strata na giełdzie) 40 mld budżet roczny na 500+ 24 mld na 13 i 14 emeryturę w 2022 13,1 mld zł na 13 emeryturę w 2019 11,7 mld zł na 13 emeryturę w 2020 11, 7 mld zł na 13 emeryturę w 2021 19 mld za sprowadzenie węgla z Kolumbii i Indonezji (tylko zima 2022) 11,5 mld dodatek węglowy(tylko zima 2022) 2,5 mld koszt niewykorzystanych szczepionek 13 mld koszt propagandy na TVP (2 mld rocznie do 2023r. Od 2023r. 2,7 mld) 2mld rocznie dopłat do górnictwa 2mld płot na granicy bez przetargu 1,5 mld na niedziałający blok w Ostrołęce 1,98 mld przekop mierzei wiślanej 1,250 mld Kary za brak likwidacji Izby Dyscyplinarnej (i wciąż rośnie) 1 mld na światłowodowy internet w Lubelskim (bezzwrotne wsparcie dla firm 2x no name) 1 mld dofinansowanie do Spółki Polskie Promy na uruchomienie produkcji trzech promów w programie Batory(nic nie powstało) 1 mld budżet roczny na Wody Polskie (działalność całkowicie bez efektów-pokazał to przypadek Odry) 843 mln budżet roczny na kancelarie premiera (wzrost o 40%) 800 mln zasypanie kopalni Krupiński (200 mln odrzucenie oferty wykupu,600 mln zasypanie) 585 mln Polska Fundacja Narodowa 500 mln Zakup kolekcji Czartoryskich 308 mln rozlewnie szczepionek (bez efektu) 300 mln nowy hotel poselski 300 mln badania nad polską szczepionką (bez efektu) 250 mln respiratory 248 mln w 2021r na kampanię reklamowe kancelarii premiera (87 mln covid,19 mln reklama polskiego ładu) 205 mln (45 mln EUR) ugoda z Czechami za Turów 315 mln Kara za Turów z UE potrącona z KPO 192 mln na fundusz kościelny w 2021r. (dotacje co roku, w poprzednich latach trochę mniejsze) 91 mln za naprawę bloku w Jaworznie 83 mln zbędne Instytuty nadzorowane przez premiera (poza kontrolą budżetową) 80 mln na ugodę za śmigłowiece 80 mln na system e-doręczenia (nie działający) 70 mln wybory kopertowe (nie odbyły się) 70 mln maseczki bez certyfikatu (zutylizowane) 70 mln na koła gospodyń wiejskich 63 mln straty polskiego radia w 2022 55 mln dla 30 latka bez doświadczenia. konkurs NCBiR. 40 mln program prokreacji zamiast in vitro (bez efektu) 40 mln Willa plus 39 mln Koszt tarcz inflacyjnych w 2022r. (wprowadzone z powodu błędów Glapinskiego) 33 mln Pegasus 30 mln Komisja Smoleńska 30 mln premia dla piłkarzy za wyjście z grupy MS 2022r.? 22 mln emerytury dla sędziów z zlikwidowane izby dyscyplinarnej 14 mln stępka polskiego promu (bez efektu) 15 mln Instytut spraw wojennych (ds.reparacji) 14 mln ochrona domu Kaczyńskiego 12 mln kampania reklamowa na temat ceny energii 12 mln wynajem 89 limuzyn (140 tys. zł każde-za 36 miesięcy - wynajem w cenie nowego auta) 9 mln na maszty z flagami Polski ze środków na nagłe wydatki 9 mln wyniesione w reklamówce przez księgową CBA 6,5 mln ławki patriotycznie 5 mln zakup 41 tys flag Polski dla sołtysów 5 mln na zakup willi na Mokotowie dla fundacji polityków PiS 4 mln loty Kuchcinskiego 2 mln gnijąca limuzyna Szydło 1 mln zgubione przez CBA 69 mln Izera do 2022r. 250 mln Izera w 2022r. 243 mln CPK (do tej pory,to nie koniec wydatków) 325 mln wszystkie dotacje na Rydzyka (około) ??Odbudowa pałacu saskiego (szacowany koszt 2,5 mld) ??
Zenek (20 czerwca 2023 15:32)
Cytuję użytkownika: Daleko nie szuakając
Cytuję użytkownika: Zenek
Cytuję użytkownika: Zadanie Domowe.
Cytuję użytkownika: Krzysztof
Niedouczonym pisiorom, łykającym jak pelikany wszystko co TVP im zaserwuje powinno się zabronić zabierania głosu w publicznych debatach. Swoim brakiem wiedzy klapkami na oczach ośmieszają się nawet tego nie zauważając.. Tusk jest zły? A czy nie widzicie do jakiej upaści doprowadzili nas obecnie rządzący? Ludzie, co oni Wam dają palić? Nikt normalny i myślący nie wypisywałby takich idiotyzmów!
POdaj konkretne przykłady jak PiS szkodzi zwykłym ludziom i rodzinom od 2015 roku i obecnie.Podaj przykłady jak platforma do spółki z PSL pomagali zwykłym ludziom i rodzinom gdy 8 lat wspólnie rządzili(2007-2015).I napisz dlaczego ludzie nie wybrali ponownie platformy by nadal rządziła ani Komorowskiego na prezydenta w 2015 roku skoro mieli taki dobrobyt serwowany przez PO/PSL.
TEMAT: JAK PIS SZKODZI ZWYKŁYM LUDZIOM? 1. DROŻYZNA - Kostka masła - ok. 3,30 zł w 2015, ok. 7,00 zł w 2023 - bochenek chleba - ok. 4,40 zł w 2015, ok. 6,50 w 2023 - mleko 1l - ok. 1,20 zł w 2015, ok. 2,50 zł w 2023 - ser żółty 20 dkg - 2,20 zł w 2015, 4,80 zł w 2023 - szynka gotowana - 20 dkg - 3,40 zł w 2015, ok. 9,40 zł w 2023 - kiełbasa toruńska - 20 dkg - 2,00 zł w 2015 , ok. 6,20 zł w 2023 2. BRAK OCHRONY ZDROWIA oczekiwanie na wizytę u specjalisty: - neurolog - średni czas oczekiwania to 150 dni. - hematolog - średni czas oczekiwania to 311 dni. - endokrynolog - średni czas oczekiwania to 350 dni. - psychiatra - średni czas oczekiwania to 113 dni. - okulista - średni czas oczekiwania to 167 dni 3. TWORZENIE PRZEZ PIS PAŃSTWA MUZUŁMAŃSKIEGO Zezwolenia na pracę w Polsce wydane przez PiS migrantom z krajów muzułmańskich w latach 2016 - 2022: 287 TYSIĘCY!!!!!!! O braku środków z KPO, karach za niepraworządność i łamanie polskiej Konstytucji, ustawie antyaborcyjnej gorszej niż w Iranie, nepotyzmie, chamstwie Czarnka czy skłóceniu Polaków nawet w jednej rodzinie nie ma co pisać. PiS szkodzi Polakom. Szkodzi nawet tym obywatelom, którzy dopiero się urodzą, bo będą musieli spłacać ten dług państwa, który powstał przez kretyńskie decyzje: budowa przekopu, który nikomu nie służy, budowa i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (straty ok. 1,5 mld zł), CPK, którego nikt nie chce, a kasa leci, oddanie w rosyjskie ręce za pomocą Arabów z Saudi Aramco polskiej rafinerii i części Lotosu (wpiszcie sobie www.lukoil.hu -strona węgierska. Strona się nie otworzy, bo ktoś ją zablokował, ale obok tego adresu w google pojawi się logo Orlenu). PiS szkodzi, bo, tam, gdzie ma władzę, niszczy ludzi o odmiennych poglądach lub na przykład PiS-owski marszałek figę pokazuje gminom, gdzie nie lubią PiS. A Telewizja tzw. publiczna? Na swoją chamską i obrażającą inteligentnych ludzi propagandę dostaje co roku dodatkowe 2 mld zł. Dla porównania w ciągu dotychczasowych 30 finałów Fundacji WOŚP udało się zebrać ponad 1,75 mld złotych, za co zostało zakupionych blisko 69 tys. urządzeń. Ile sprzętu i urządzeń dla szpitali mogłoby być, gdyby PiS nie wydawał tych pieniędzy na szczujnię, indoktrynację i kłamstwa mediów rządowych. O tym, jak PiS szkodzi ludziom można książkę napisać. Mówią, że Polska wstała z kolan, bo są różne plusy, w tym 500 plus i ci, którzy nigdy nie byli nad morzem mogą tam pojechać na wakacje. Ok, tylko dlaczego owe 500 plus dostaje Obajtek i inni prezesi, dyrektorzy, posłowie choć ich wynagrodzenia przekraczają 10 tys zł. Dlaczego kasę dostają też ci, którzy pracą się w życiu nie skalali? I dlaczego za to wszystko muszą płacić ci, którzy zapierdalają 8 godzin na źle płatnych posadach i martwią się jak wyżyć od 1 do 1 dnia miesiąca, bo na żadne PiSowskie rozdawnictwo się nie łapią. W państwie PiS lepiej nie pracować niż pracować i zarabiać gówniane pieniądze, bo trzeba oddać na podatki, z których żyją całe rodziny na bezrobociu. TAK WŁAŚNIE SZKODZI PIS POLAKOM
bo to stek bredni wybrałem okulistę. Rezerwuje sie i dziś ide. Operacja siatkówki do 2 tygodni opgarnięta. Skad PO-jabany debil wział liczbe 167 ni? Sam sobie wymysliles? ceny w sklepach PIS ustala? chleb po 30 zł zapomniales i wegiel ktory sie nie pali w TVN. Jak chcesz mozesz isc do pracy za ciapatego. CPK nikt nie chce? Nikt ze zdrajcow nie chce. Bo USA, spolki Francuskie, Koreanski i Japonskie,w raz z Polakami chca CPK. Tak budowa przekopu nie sluzy Moskalom, ale to nie znaczy nikomu. Co do Konstytucji zadam tylko dwa pytania i koncze z psem niemieckim bez mozgu, co tu paski z TVN skopiowal. Otoz czy sedziow obowiazuja ustawy wedlug Konstytucji? I dlaczego prezes TK Rzepl;inski aparatczyk PZPR oszukiwal Polakow ze nie? Drugie pytanie dotyczy czy szanujesz Konstytucje czy wyroki TSUE. Czy Konstytucja to najwyzsze prawo w Polsce jak sama mówi, czy prawo UE jak twierdzi TSUE i zdrajczyni Gersdorf w wraz starymi komuszymi sedziami z cuhawly 3 izb? Wiecej bredni nie ma co czytac, co zdanie to klamstwo i manipulacja. Szkoda czasu. Jesli mówisz o nieskalanych praca to masz 26 letniego posla Szłapke, który nigdy nie pracował, ale zostal uwaga ekspertem w kancerlarii prezydenta RP? Czy o kim mowa PO-jebany sorcie? Szelemej zapierdala 8 godzin na zle platnych posadach? 2300 za godzine na 1/4 etatu? To ani 8 godzin, ani malo ty PO-jebie.
Człowieku o jakże trafnym nicku "Daleko nie szukając", twój bardzo emocjonalny wpis brzmi bardzo negatywnie i jest obraźliwy, bo zapewne taki ma być. Daleko nie szukając znalazłem takie coś w internecie: https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/okulista/. Tam wyraźnie i na kolorowo wszystko jest opisane. W woj. dolnośląskim na wizytę u okulisty czeka się 150 dni. Najkrócej w woj. lubelskim - 70 dni, a rekordzistą jest woj. pomorskie - 327 dni. W google użyłem frazy: "wizyta u okulisty czas oczekiwania". Możesz sprawdzić. Daleko nie szukając wpisałem w google frazę " ruch na przekopie mierzei", pierwsza pojawiła się strona: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/tak-wyglada-ruch-na-przekopie-mierzei-wislanej-trzy-jednostki-dziennie/e20fzz7. Przytaczam taki krótki fragment: ""W sezonie 2023 godziny wejścia do śluzy skrócono o połowę, przez co kanał jest czynny łącznie przez cztery godziny dziennie. Wejście do śluzy z Zatoki Gdańskiej możliwe jest od godz. 8.30 do 9.30 i od godz. 13.30 do 14.30, natomiast z Zalewu Wiślanego — od godz. 11 do 12 oraz od godz. 16 do 17". Miesiąc temu, bo 1 maja 2023 zostało też otwarte morskie przejście graniczne na przekopie Mierzei Wiślanej. Jak do tej pory nie odbyła się na nim ani jedna kontrola". Co do wymiaru sprawiedliwości, to daleko nie szukając, wyjaśnij proszę, dlaczego w sprawie wniosku Prezydenta Andrzeja Dudy (raczej nie z PO) o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o SN Trybunał Konstytucyjny nie potrafi się zebrać od lutego br.? Wyjaśnienie tej kwestii mogłoby uruchomić środki z KPO. Jednak sędziowie TK nominowani przez PiS lub Suwerenną Polskę (nie ma tam sędziów popieranych przez PO, KO, TVN czy jak to nazywasz "PO-jebanych debili") nie potrafią lub nie chcą się w tej sprawie spotkać. Konflikt wewnątrzpartyjny między J.Kaczyńskim a Z.Ziobrą pozbawia całe państwo (i PO-jebanych debili, i daleko nie szukając zwolenników PiS, i lewaków i prawaków) środków na walkę ze skutkami pandemii, transformację energetyczną oraz cyfryzację. Co do porównania Konstytucji RP z wyrokami TSUE, to daleko nie szukając, wystarczy, żeby większość parlamentarna, władza wykonawcza, prezydent czy TK nie łamali naszej polskiej Konstytucji. Póki co instytucje UE stają w jej obronie i to jest największy paradoks... DALEKO NIE SZUKAJĄC :-)
Daleko nie szuakając (20 czerwca 2023 14:55)
Cytuję użytkownika: Zenek
Cytuję użytkownika: Zadanie Domowe.
Cytuję użytkownika: Krzysztof
Niedouczonym pisiorom, łykającym jak pelikany wszystko co TVP im zaserwuje powinno się zabronić zabierania głosu w publicznych debatach. Swoim brakiem wiedzy klapkami na oczach ośmieszają się nawet tego nie zauważając.. Tusk jest zły? A czy nie widzicie do jakiej upaści doprowadzili nas obecnie rządzący? Ludzie, co oni Wam dają palić? Nikt normalny i myślący nie wypisywałby takich idiotyzmów!
POdaj konkretne przykłady jak PiS szkodzi zwykłym ludziom i rodzinom od 2015 roku i obecnie.Podaj przykłady jak platforma do spółki z PSL pomagali zwykłym ludziom i rodzinom gdy 8 lat wspólnie rządzili(2007-2015).I napisz dlaczego ludzie nie wybrali ponownie platformy by nadal rządziła ani Komorowskiego na prezydenta w 2015 roku skoro mieli taki dobrobyt serwowany przez PO/PSL.
TEMAT: JAK PIS SZKODZI ZWYKŁYM LUDZIOM? 1. DROŻYZNA - Kostka masła - ok. 3,30 zł w 2015, ok. 7,00 zł w 2023 - bochenek chleba - ok. 4,40 zł w 2015, ok. 6,50 w 2023 - mleko 1l - ok. 1,20 zł w 2015, ok. 2,50 zł w 2023 - ser żółty 20 dkg - 2,20 zł w 2015, 4,80 zł w 2023 - szynka gotowana - 20 dkg - 3,40 zł w 2015, ok. 9,40 zł w 2023 - kiełbasa toruńska - 20 dkg - 2,00 zł w 2015 , ok. 6,20 zł w 2023 2. BRAK OCHRONY ZDROWIA oczekiwanie na wizytę u specjalisty: - neurolog - średni czas oczekiwania to 150 dni. - hematolog - średni czas oczekiwania to 311 dni. - endokrynolog - średni czas oczekiwania to 350 dni. - psychiatra - średni czas oczekiwania to 113 dni. - okulista - średni czas oczekiwania to 167 dni 3. TWORZENIE PRZEZ PIS PAŃSTWA MUZUŁMAŃSKIEGO Zezwolenia na pracę w Polsce wydane przez PiS migrantom z krajów muzułmańskich w latach 2016 - 2022: 287 TYSIĘCY!!!!!!! O braku środków z KPO, karach za niepraworządność i łamanie polskiej Konstytucji, ustawie antyaborcyjnej gorszej niż w Iranie, nepotyzmie, chamstwie Czarnka czy skłóceniu Polaków nawet w jednej rodzinie nie ma co pisać. PiS szkodzi Polakom. Szkodzi nawet tym obywatelom, którzy dopiero się urodzą, bo będą musieli spłacać ten dług państwa, który powstał przez kretyńskie decyzje: budowa przekopu, który nikomu nie służy, budowa i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (straty ok. 1,5 mld zł), CPK, którego nikt nie chce, a kasa leci, oddanie w rosyjskie ręce za pomocą Arabów z Saudi Aramco polskiej rafinerii i części Lotosu (wpiszcie sobie www.lukoil.hu -strona węgierska. Strona się nie otworzy, bo ktoś ją zablokował, ale obok tego adresu w google pojawi się logo Orlenu). PiS szkodzi, bo, tam, gdzie ma władzę, niszczy ludzi o odmiennych poglądach lub na przykład PiS-owski marszałek figę pokazuje gminom, gdzie nie lubią PiS. A Telewizja tzw. publiczna? Na swoją chamską i obrażającą inteligentnych ludzi propagandę dostaje co roku dodatkowe 2 mld zł. Dla porównania w ciągu dotychczasowych 30 finałów Fundacji WOŚP udało się zebrać ponad 1,75 mld złotych, za co zostało zakupionych blisko 69 tys. urządzeń. Ile sprzętu i urządzeń dla szpitali mogłoby być, gdyby PiS nie wydawał tych pieniędzy na szczujnię, indoktrynację i kłamstwa mediów rządowych. O tym, jak PiS szkodzi ludziom można książkę napisać. Mówią, że Polska wstała z kolan, bo są różne plusy, w tym 500 plus i ci, którzy nigdy nie byli nad morzem mogą tam pojechać na wakacje. Ok, tylko dlaczego owe 500 plus dostaje Obajtek i inni prezesi, dyrektorzy, posłowie choć ich wynagrodzenia przekraczają 10 tys zł. Dlaczego kasę dostają też ci, którzy pracą się w życiu nie skalali? I dlaczego za to wszystko muszą płacić ci, którzy zapierdalają 8 godzin na źle płatnych posadach i martwią się jak wyżyć od 1 do 1 dnia miesiąca, bo na żadne PiSowskie rozdawnictwo się nie łapią. W państwie PiS lepiej nie pracować niż pracować i zarabiać gówniane pieniądze, bo trzeba oddać na podatki, z których żyją całe rodziny na bezrobociu. TAK WŁAŚNIE SZKODZI PIS POLAKOM
bo to stek bredni wybrałem okulistę. Rezerwuje sie i dziś ide. Operacja siatkówki do 2 tygodni opgarnięta. Skad PO-jabany debil wział liczbe 167 ni? Sam sobie wymysliles? ceny w sklepach PIS ustala? chleb po 30 zł zapomniales i wegiel ktory sie nie pali w TVN. Jak chcesz mozesz isc do pracy za ciapatego. CPK nikt nie chce? Nikt ze zdrajcow nie chce. Bo USA, spolki Francuskie, Koreanski i Japonskie,w raz z Polakami chca CPK. Tak budowa przekopu nie sluzy Moskalom, ale to nie znaczy nikomu. Co do Konstytucji zadam tylko dwa pytania i koncze z psem niemieckim bez mozgu, co tu paski z TVN skopiowal. Otoz czy sedziow obowiazuja ustawy wedlug Konstytucji? I dlaczego prezes TK Rzepl;inski aparatczyk PZPR oszukiwal Polakow ze nie? Drugie pytanie dotyczy czy szanujesz Konstytucje czy wyroki TSUE. Czy Konstytucja to najwyzsze prawo w Polsce jak sama mówi, czy prawo UE jak twierdzi TSUE i zdrajczyni Gersdorf w wraz starymi komuszymi sedziami z cuhawly 3 izb? Wiecej bredni nie ma co czytac, co zdanie to klamstwo i manipulacja. Szkoda czasu. Jesli mówisz o nieskalanych praca to masz 26 letniego posla Szłapke, który nigdy nie pracował, ale zostal uwaga ekspertem w kancerlarii prezydenta RP? Czy o kim mowa PO-jebany sorcie? Szelemej zapierdala 8 godzin na zle platnych posadach? 2300 za godzine na 1/4 etatu? To ani 8 godzin, ani malo ty PO-jebie.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Gość Dnia - Maciej Szlinder

Nie śpij, bo cię przegłosują

Europosłanka Zalewska musi przeprosić - jest wyrok sądu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij