Menu

Od soboty wraca pociąg Świdnica - Jedlina

To jedna z najbardziej malowniczych tras kolejowych w regionie i być może w Polsce. Od soboty (24 czerwca) po ponad 30 latach na trasę Świdnica Kraszowice - Jedlina Zdrój wracają pociągi.

 

Od soboty wraca pociąg Świdnica - Jedlina

Linia kolejowa Świdnica — Jedlina zdrój zamknięta została na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. To jedna z najpiękniejszych tras kolejowych w regionie. Na ponad dwudziestokilometrowej trasie znalazło się 8 wiaduktów, teren wznosi się o ponad 200 metrów, a trasa to mnóstwo zakrętów, piękne lasy i górzysty teren. Jest to przedłużenie linii kolejowej Wrocław — Sobótka — Świdnica, która została otwarta niespełna rok temu i cieszy się sporą popularnością.

Pierwszy pociąg wróci na trasę już w sobotę, 24 czerwca. Początkowo (co najmniej do 9 września) kursować będą trzy pary pociągów w weekendy oraz dni świąteczne, a docelowo pociągi kursować będą we wszystkie dni tygodnia - informują  PKP PLK.

Pierwsze plany mówiły o otwarciu linii w 2020 roku, później planowano wznowienie ruchu na trasie Świdnica-Jedlina Zdrój w grudniu 2022 roku, jednak i tego terminu nie uda się dotrzymać. 


Na początku czerwca otwarto z kolei przystanek kolejowy Boguszów — Gorce "Dzikowiec". Znajduje się kilkaset metrów od Dzikowca. Dalej pociąg jedzie przez Mieroszów do granicy państwa i czeskiego Mezmesti i Ardspachu (Skalne Miasto).

Pociągi Kolei Dolnośląskich zatrzymują się tu w weekendy (dwie pary dziennie). Trwają cały czas rozmowy nad ewentualnym poszerzeniem tej oferty, pociągów ma być więcej. 

kb
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mikol (20 czerwca 2023 18:15)
Cytuję użytkownika: D.K
Dzięki rządowi PIS.Wszystko odbudowane po zrujowaniu kraju przez PO i PSL.Teraz maja czelnosc krytykować.Kłamcy !
Tylko, że kasa poszła z ZIT-u z W-cha rządzonego przez PO. Czy naprawdę PiS-owskie szczekaczki myślą, że wszyscy naokoło to debile łykający te standardowe teksty.
D.K (20 czerwca 2023 16:33)
Dzięki rządowi PIS.Wszystko odbudowane po zrujowaniu kraju przez PO i PSL.Teraz maja czelnosc krytykować.Kłamcy !

Dodaj komentarz

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Ponad 200 wydarzeń z okazji Święta Województwa Dolnośląskiego

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij