Menu

Dzień Otwarty w Centrum Szkoleniowym Innovation Park

Z okazji Dnia Przedsiębiorcy obchodzonego 21 czerwca Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park zaprosiła wałbrzyszan do swojego Centrum Szkoleniowego Innovation Park, by pokazać, jak wyglądać będzie przemysł przyszłości.

Dzień Otwarty w Centrum Szkoleniowym Innovation Park
 
Centrum Szkoleniowe prowadzone jest przez Klaster Edukacyjny Invest in EDU. Znajduje się przy ul. Villardczyków w nowo wybudowanym obiekcie Invest Parku. Wyposażony jest przede wszystkim w technologie, które już teraz wspomagają współczesny przemysł oraz sprzęt pozwalający zapoznać się z nowoczesnymi metodami kształcenia, jak na przykład wirtualna spawarka czy wszechobecne drukarki 3D.
 
- Na tej spawarce można nauczyć się prawdziwego spawania, a przy tym nie można się poparzyć, ani zniszczyć fizycznej próbki, czy nawet maszyny. Obok mamy drukarkę 3D, na której drukujemy różnego rodzaju gadżety, jak na przykład puzzle, przedmioty praktyczne jak stojaki na okulary VR, czy łańcuchy do podwieszania kabli - mówi Jacek Serdeczny, specjalista w Departamencie Innowacji i Współpracy WSSE Invest Park.
 
 
Prezentowane dokonania technologiczne w zakresie przemysłu 4.0 to nie tylko roboty, które wyręczają człowieka na przykład w niebezpiecznej pracy, ale także tzw. coboty, czyli maszyny współpracujące ramię w ramię z człowiekiem.
 
- Jest to taki robot przemysłowy, który zawiera dodatkowe funkcje, dzięki któremu przy pewnych założeniach jesteśmy w stanie realizować procesy wspólnie z człowiekiem na jedym stanowisku. Czasami nazywa się to job sharing, czyli dzielenie się pracą. Część aplikacji wykonywana jest przez robota, a część przez człowieka - mówi Daniel Kowalski z firmy 5S Automate.
 
 
 
W ramach Dni Otwartych proponowane były także zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi mogli budować konstrukcje ze specjalnych klocków lub poznawać podstawy automatyki programując proste drony i pojazdy jeżdżące. Nieco starsi mieli możliwość zagłębić się w świat technologii wodorowych.
 
- Chłopaki konstruują tu pojazdy, które napędzane są wodorem, czyli przyszłość naszej motoryzacji. Najpierw oczywiście musieli jakoś ten wodór uzyskać. Potem poprzez stację ładującą możemy zasilić pojazd, którym będziemy się poruszać - tłumaczy Jacek Serdeczny.
 
 
Centrum Szkoleniowe ma zachęcić zarówno szkoły, jak i firmy do współpracy, by potrzeby przedsiębiorców były szybko weryfikowane, a sfera edukacyjna zdążyła na te potrzeby zareagować. Wałbrzyski Klaster Edukacyjny zrzesza obecnie ponad 150 podmiotów.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
artykuł sponsorowany
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19

Komentarze

h (22 czerwca 2023 12:39)
Jakich talentów. Już mamy szablonowość - wypierana jest alternatywność. A teraz ta roboto- ślepota..

Dodaj komentarz

invest park  |   centrum szkoleniowe  |   innovation park  |   vr  |   dzień otwarty  |  

II Strefowe Targi Pracy

Zapraszamy na II Strefowe Targi Pracy

Invest-Park kolejny rok na podium najlepszych specjalnych stref...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij