Menu

Zapowiedź sezonu 2023/24 w Filharmonii Sudeckiej

Choć do inauguracji 46. sezonu artystycznego Filharmonii Sudeckiej mamy aż trzy miesiące, to już teraz dyrekcja instytucji zaplanowała i zaprezentowała program tego, co czeka nas w przyszłości. Oprócz regularnych koncertów symfonicznych czeka nas także wiele wydarzeń dodatkowych.

Zapowiedź sezonu 2023/24 w Filharmonii Sudeckiej
Koncert inauguracyjny zaplanowano na 22 września, a usłyszymy wówczas nim m.in. "Oberka" autorstwa założyciela Filharmonii Sudeckiej Józefa Wiłkomirskiego. W tym roku instytucja obchodzi rocznicę 45-lecia swojego istnienia i okazja do świętowania nadarzy się w październiku.
 
- Z tej okazji przygotowaliśmy dwa ważne koncerty, które upamiętniają dwie ważne daty. Pierwszy koncert jeszcze przed inauguracją działalności naszej instytucji odbył się 5 października 1978 roku w Hradec Kralove i na pamiątkę tego wydarzenia zapraszamy dyrygentkę z tamtejszej filharmonii panią Miriam Niemcową, która poprowadzi naszą orkiestrę. Koncert u nas odbędzie się 6 października i zostanie powtórzony w Hradec Kralove 8 października. Drugi koncert jubileuszowy odbędzie się dokładnie w dniu, kiedy 45 lat temu miała miejsce inauguracja działalności naszej instytucji 25 listopada. Powtórzymy dokładnie ten sam program - mówi Agnieszka Franków-Żelazny, dyrektor Filharmonii Sudeckiej im. J. Wiłkomirskiego w Wałbrzychu.
 
 
W nadchodzącym sezonie filharmonia świętować będzie razem z województwem dolnośląskim jubileusz jego utworzenia.
 
 
- W zapowiadanym sezonie połączymy dwa ważne jubileusze, czyli 45-lecie Filharmonii Sudeckiej oraz 25-lecie województwa dolnośląskiego. Z tej okazji w październiku odbędą się dedykowane koncerty z okazji święta województwa, aby Wałbrzych również miał możliwość świętowania - mówi Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego.
 
 
Łącznie w nadchodzącym sezonie zaplanowano 51 koncertów wieczornych oraz 10 poranków niedzielnych. Ponadto filharmonia zaprosi do siebie również na specjalne okazje jak cykle muzyczne i festiwale m.in. I Festiwal Bożonarodzeniowy w grudniu, I Brass Plus Festiwal w lutym, czy Światowy Dzień Jazzu w kwietniu. Więcej o nadchodzącym sezonie artystycznym dowiecie się na stronie internetowej Filharmonii Sudeckiej oraz z transmisji z konferencji prasowej:
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

filharmonia sudecka  |   nowy sezon  |   muzyka  |   orkiestra symfoniczna  |   kultura  |  

I Festiwal Bożonarodzeniowy w Filharmonii Sudeckiej

Wałbrzych nocą na klipie rapera Pruska

Ostatnia rap bitwa freestylowa w tym roku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij