Menu

Zakończenie roku szkolnego 2022/23

Zakończył się rok szkolny, który jako pierwszy w ostatnim czasie przebiegał w miarę normalnie, bez reżimu sanitarnego. Podsumowując ten okres, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej omówił liczne inwestycje w wałbrzyską oświatę i nakreślił wyzwania, z którymi w najbliższym czasie mierzyć się będzie miasto.

Zakończenie roku szkolnego 2022/23
Choć pandemia już za nami, to odcisnęła ona niemałe piętno na oświacie i jej skutki jeszcze przez jakiś czas będziemy wyraźnie odczuwać.
 
- Dwa lata pandemii niestety spowodowały, mam nadzieję, przejściowe konsekwencje, jeśli chodzi o konstrukcję psychologiczną zarówno dzieci, jak i również relacji z nauczycielami i rodzicami - stwierdził Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Obecnie największym problemem zdaniem włodarza miasta jest niestabilność systemu edukacji pod względem szybko zmieniających się przepisów i problemów finansowych, z jakimi borykają się samorządy.
 
- Wszyscy tutaj wiemy, że najlepiej realizuje się zadania, kiedy przynajmniej wiemy, co nas czeka w ciągu najbliższych kilku lat. Obecnie nawet o takiej sytuacji nie marzymy, bo chcielibyśmy wiedzieć, chociaż, co się wydarzy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Niestety powiem państwu, że nie mam pewności, co nas czeka pod względem organizacji edukacji i finansowania szkół w ciągu najbliższego miesiąca, a co dopiero paru miesięcy - twierdzi Roman Szełemej.
 
 
 
Aby nie pozostawiać uczniów i nauczycieli w smutnym nastroju, prezydent pokazał jak w tych trudnych czasach radzi sobie miasto i wymienił najważniejsze inwestycje edukacyjne zrealizowane w ostatnim roku. Wśród nich znaleźć można kompleksowy remont sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, gdzie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wspomniano także o utworzeniu nowego przedszkola i połączeniu go z Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 w Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8.
 
 
Podczas uroczystości nagrodzono także najlepszych wałbrzyskich uczniów i nadano im tytuły Prymusa. Wręczono także nagrody dla najbardziej aktywnych wolontariuszy działających w Klubach Ośmiu.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31

Komentarze

WOJ (24 czerwca 2023 16:34)
Oglądał remont drogi przy szkole czy zamknął oczy.
Buha buha (23 czerwca 2023 21:22)
Cytuję użytkownika: Goldmann,,
,, też nie mieli sobie z kim fotki zrobić,,,
Może by chcieli z tobą sobie fotę strzelić, ale ty pracujesz na wysypisku i śmierdzisz.
Goldmann,, (23 czerwca 2023 20:52)
,, też nie mieli sobie z kim fotki zrobić,,,

Dodaj komentarz

rok szkolny  |   uczniowie  |   szkoła  |   zakończenie roku  |   edukacja  |  

Centrum Sportowo-Dydaktyczne ANS już działa

Gość Dnia - Jacek Iwancz

Gość Dnia - Robert Wróbel

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij