Menu

ZPiT „Wałbrzych” laureatem prestiżowego konkursu

- Znamy laureatów OFT im. Michała Kosińskiego – poinformowała późnym popołudniem w piątek Komisja Edukacji Polskiej Sekcji CIOFF. W tym roku do ścisłego finału zakwalifikował się Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. To ogromny sukces i wyróżnienie dla wałbrzyskiej grupy

ZPiT „Wałbrzych” laureatem prestiżowego konkursu
Obok Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” w finale wezmą udział Zespół Pieśni i Tańca "Nowa Huta", Zespół Pieśni i Tańca "Rudki" oraz Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Komisja wkrótce poinformuje o finale, który odbędzie się w Puławskim Ośrodku Kultury „Domu Chemika” w Puławach. Finał zaplanowano na przełomie września i października.
 
- Zespoły będą miały okazje do prezentacji artystycznych, warsztatów i ostatecznie rywalizacji o Grand Prix CIOFF Poland – Polska Sekcja CIOFF - informuje komisja.
 
 
Sam udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca imienia Michała Kosińskiego jest ogromnym wyróżnieniem dla poszczególnych grup.
 
 
CIOFF to organizacja, która zajmuje się jakością programów ludowych, jakością prezentacji w tej dziedzinie. Otrzymanie certyfikatu tej organizacji to potwierdzenie najwyższej jakości prezentacji poszczególnych regionów.
 
- Czekamy na finałowy koncert, tymczasem mieszkańcy Wałbrzycha i całej Aglomeracji Wałbrzyskiej na własne oczy mogą przekonać się, jak wysoki poziom prezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. 30 czerwca grupa zaprasza  na koncert „Jak w kalejdoskopie”. - informuje WOK
 
To wyjątkowy koncert, bo kończący tegoroczny sezon artystyczny, ale to także pożegnanie części członków Grupy Reprezentacyjnej.
 
- To będzie fascynująca, kolorowa i nieprzewidywalna podróż. Koncert zaplanowano 30 czerwca o godzinie 17.oo w Sali Łańcuszkowej. Bilety w cenie 20 złotych można kupić na stronie www.bilety.wok.walbrzych.pl. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. - informuje WOK
 


red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zbych (26 czerwca 2023 22:20)
Wielkie gratulacje. Ciężka praca została nagrodzona. ????????????????

Dodaj komentarz

zespol  |   piesni  |   tanca  |   walbrzych  |   muzyka  |   wyroznienie  |   nagroda  |   walbrzyski  |   walbrzychu  |   walbrzyskiego  |  

Wałbrzyszanie zapłacą mniej za kulturę. Ile?

Zobacz trasę Wałbrzych Główny - Kłodzko Główne z kabiny lokomotywy

Dawne Kino Górnik wystawione na sprzedaż za 1,5 mln zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij