Menu

Miasto nie rezygnuje z autobusów wodorowych i ogłasza kolejny przetrag

- Jutro ogłaszamy przetarg, liczymy, że oferentów będzie więcej i będzie bardziej atrakcyjna cena — mówił podczas sesji Rady Miasta prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Miasto rozpisuje kolejny przetarg na zakup 20 autobusów wodorowych. Ostatni unieważniono, bo było za drogo.

Miasto nie rezygnuje z autobusów wodorowych i ogłasza kolejny przetrag

W lutym br. miasto ogłosiło przetarg na dostawę 20 autobusów zasilanych wodorem. Ofertę złożyła tylko jedna firma — Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. - wynosiła 82 410 tys. zł. W związku z tym, że miasto założyło maksymalną kwotę w wysokości 79 950 tys. zł — przetarg unieważniono. Wałbrzych nie rezygnuje jednak z autobusów wodorowych, przetarg rozpisany zostanie już jutro.
 

- Mało jest specjalistów, inżynierów znających się na tym. Mało jest firm oferujących takie autobusy. Cały czas pogłębiamy wiedzę, która zmienia się dosłownie z dnia na dzień. Taki jest postęp technologiczny, że ogniwa wodorowe sprzed pół roku są już nieaktualne, albo uległy zmianom i trzeba się dostosować do tych zmian — mówił podczas sesji Rady Miasta prezydent Roman Szełemej.
 
 
Nowy przetarg ogłoszony zostanie jutro

.
 
- Liczymy, że oferentów będzie więcej i będzie bardziej atrakcyjna cena. Nie uważamy za właściwie przepłacać. To będzie proces wielomiesięczny i zaangażuje wiele osób. - mówił prezydent Szełemej.

Czytaj też:
Autobusy na wodór od przyszłego roku w Wałbrzychu?
Wodór to przyszłość. Autobusy i stacja to początek zielonej drogi.

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24..com

Komentarze

uczyciel (30 czerwca 2023 19:59)
Cytuję użytkownika: Ovo
Zastanówcie się czy chcecie skończyć jak ta feministka-,,naukowczyni" ktora właśnie w takim pojeździe rozerwało na strzepy;https://wiadomosci.wp.pl/maria-prati-nie-zyje-jej-eksperymentalny-samochod-eksplodowal-6913444692544224a/komentarze
Codziennie o wiele więcej osób ginie w wypadkach samochodowych. W dziejach i w imieniu ludzkiego postępu wielu oddało życie. Wiadomo że smutna wiadomość, tym bardziej że naukowiec. Na pewno zostaną wyciągnięte wnioski i technologia zostanie udoskonalona. Trzeba iść do przodu, nie ma co zostawać w jaskini
Polak (29 czerwca 2023 15:32)
Jak mnie na coś nie stać to nie kupuję a tu proszę zapłacimy my a doktorek niewinny jak całe po
Radek (29 czerwca 2023 12:18)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tutaj prawie nic się nie udaje i jest duża bieda. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Yola (28 czerwca 2023 0:37)
Cytuję użytkownika: Bobo
I cyk bilet po10zl
Już są po 10. No chyba że jeździsz tylko w jedną stronę.
Bobo (27 czerwca 2023 23:57)
I cyk bilet po10zl
Ogłoszenie (27 czerwca 2023 20:47)
SZUKAMY FRAJERA. .......FRAJERRA SZUKAMY
super (27 czerwca 2023 16:29)
Wałbrzych ekologicznym stachanowcem Polski
Ovo (27 czerwca 2023 12:18)
Zastanówcie się czy chcecie skończyć jak ta feministka-,,naukowczyni" ktora właśnie w takim pojeździe rozerwało na strzepy;https://wiadomosci.wp.pl/maria-prati-nie-zyje-jej-eksperymentalny-samochod-eksplodowal-6913444692544224a/komentarze
Księgowy (27 czerwca 2023 12:12)
Cena jest wyrazona specjalnie w tysiącach złotych. Ale ja wyjaśniam ze chodzi o kwotę rzędu 79 MILIONOW złotych. Zakup wodorobusow jest tylko i wyłącznie polityczny aby Szelemej mogl się przypodobać zielonym przyglupom z Brukseli i Davos.
Analityk miejski (27 czerwca 2023 11:16)
Lepiej nie.Z podejrzanym zaangażowaniem Srul prze do zakupu.Tak jak do wieży. Sytuacja się POwtórzy? Walbrzyszanie za swoje pieniądze kupią nowe autobusy, Srul je odda darmo do ŚKA, które nie ponosząc żadnych kosztów naprawy,będzie zarabiać zdecydowanie więcej niż dotychczas, zwłaszcza PO POdwyżce cen biletów.

Dodaj komentarz

Umowa podpisana - pierwsze autobusy wodorowe przyjadą we wrześniu 2024

Wałbrzych: autobusy na wodór już w przyszłym roku. W środę...

Wałbrzych: zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij