Menu

Zadzwonił i podał się za policjanta, w porę zareagowała córka 87-latki

Tym razem oszustowi nie udało się, a wszystko dzięki córce 87-letniej wałbrzyszanki. Gdy oszust dzwonił do seniorki, do mieszkania weszła jej córka i tym samym udaremniała próbę oszustwa.

Zadzwonił i podał się za policjanta, w porę zareagowała córka 87-latki

W poniedziałek po godzinie 16:00 oszust zadzwonił na telefon stacjonarny 87-letniej wałbrzyszanki. Mężczyzna podszywając się pod policjanta poinformował, że jej córka spowodowała wypadek i potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę w ciąży.

- Powiedział, że córka może uniknąć więzienia, po wpłacie kaucji w wysokości 50 tysięcy złotych. Seniorka oświadczyła, że nie posiada takiej kwoty, a ma jedynie w domu 10 tysięcy. Podający się za policjanta mężczyzna, polecił kobiecie schować pieniądze do koperty i przekazać je kurierowi, który zaraz przyjdzie do niej do domu.  - relacjonuje  asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek. - W tym momencie do mieszkania 87-latki weszła córka, która miała być zatrzymana w związku ze spowodowanym wypadkiem drogowym. Mężczyzna słysząc rozmowę seniorki z córką zorientował się, że jego plan oszustwa się nie udał i natychmiast się rozłączył.

Sytuacja pokazuje jak ważne jest wparcie i opieka bliskich osób. Policja apeluje by rodzina zadbała o bezpieczeństwo seniorów.

- Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. - dodaje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek. 

Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców. W momencie, kiedy ktoś będzie do nas dzwonił na telefon stacjonarny i chciał pieniądze – jak najszybciej zakończmy tą rozmowę.

Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku oszczędności.

Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.adm
foto: pixabay (ilustracyjne(
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (29 czerwca 2023 12:08)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tutaj pełno oszustów i złodziei. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.

Dodaj komentarz

112 policja  |   oszust  |   na policjanta  |  

Oszuści atakują

Kolejna oszukana metodą na amerykańskiego żołnierza

Internetowa oszustka w rękach kłodzkiej policji

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij