Menu

History Story: Krzyż i swastyka

Czy w momecie przejecia władzy i w czasach II Wojny światowej Hitler wciąż był jeszcze katolikiem? O tym w nowym odcinku History Story

History Story: Krzyż i swastyka

 

 

- Nie jest bowiem tajemnicą, że Hitler już w młodości stracił wiarę w Boga, a potem gardził już tylko ludźmi, którzy w Boga wierzyli, gardząc także wszystkim co katolickie (z duchowieństwem na czele), czego specjalnie nie ukrywał a co zadziwiające, że większość duchowieństwa ani wiernych protestanckiego czy katolickiego kościoła praktycznie  kompletnie tego nie dostrzegała. Wychowanie w katolickiej rodzinie nie oznacza automatycznie przejęcia wiary. Jaskrawym przypadkiem jest wlasnie wodz III Rzesz,  który po dokonaniu dzieła zagłady Żydów i Słowian,  który po wygranej II wojnie światowej  planował ostatecznie rozprawić się z Kościołem. - informuje prowadzący program, Łukasz Kazek

red
video: yt History Story
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jan (3 lipca 2023 8:48)
A podobna Kaczynska miala te blizniaki z Niemcem,i dlatego ta nienawisc
Sprawdzone wzorce (2 lipca 2023 13:01)
Adolf Hitler był kanclerzem Niemiec tak jak teraz kanclerzem Niemiec jest Olaf Scholtz.
Rodzimowierca słowiański (2 lipca 2023 12:31)
To hitlerowcy zawłaszczyli sobie starożytną swastykę. Nigdy im tego nie wybaczę https://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

Dodaj komentarz

history  |   story  |   walbrzych  |   walbrzycha  |   walbrzyskie  |   informacje  |   wydarzenia  |   łukasz  |   kazek  |   wch  |  

Wałbrzyszanie zapłacą mniej za kulturę. Ile?

Zobacz trasę Wałbrzych Główny - Kłodzko Główne z kabiny lokomotywy

Dawne Kino Górnik wystawione na sprzedaż za 1,5 mln zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij