Menu

Nowa trasa Toyota Eko Półmaratonu

Organizatorzy Toyota Eko Półmaratonu Wałbrzych zaprezentowali nowy przebieg trasy słynnego wałbrzyskiego biegu. Podobnie jak w ubiegłym roku zawodnicy przebiegną się Europejką, ale pojawi się nowy punkt na trasie - odwiedziny w Starej Kopalni.
Nowa trasa Toyota Eko Półmaratonu
- Udało się dograć już wszystkie aspekty związane z tegoroczną trasą XXIII TOYOTA EKO Półmaraton Wałbrzych, więc czas na prezentację wałbrzyskich 21 km. Trasa delikatnie została zmodyfikowana w porównania z rokiem poprzednim. Skróciliśmy Wam pobyt na dzielnicy Piaskowa Góra, jednak w zamian odwiedzicie z nami Starą Kopalnie. Jeszcze miesiąc obowiązywać będzie niższe wpisowe. Lipiec jest też ostatnim miesiącem, w którym można zamówić pamiątkową koszulkę z naszego biegu - czytamy w komunikacie organizatorów.
 
 
Przypominamy, że mocno zmodyfikowaną trasę w porównaniu do pierwotnej zaprezentowano po raz pierwszy w ubiegłym roku. Zamiast dwóch pętli w obrębie Śródmieścia, Nowego Miasta i Podgórza zaproponowano jedną pętlę przez Śródmieście, Stary Zdrój i Piaskową Górę. Po raz pierwszy tuż przed otwarciem wałbrzyszanie i przyjezdni goście mogli szczegółowo przyjrzeć się obwodnicy Europejce. Trasa ta była bardzo chwalona przez zawodników po biegu, dlatego w tym roku postanowiono ponownie ją tamtędy poprowadzić.
 
 
Start zaplanowano na Placu Magistrackim, następnie zawodnicy pobiegną ulicą Słowackiego i na Pl. Grunwaldzkim skręcą w lewo na ul. Wysockiego i w prawo w ul. Sikorskiego. Tu zacznie się długa prosta, która poprowadzi wzdłuż dawnej drogi krajowej nr 5 ulicami Kolejową, Armii Krajowej i Wrocławską aż na Piaskową Górę. Tam trasa poprowadzona zostanie ul. Główną i Kusocińskiego, więc zawodnicy spędzą trochę mniej czasu w tej dzielnicy, niż rok temu. Z ul. Kusocińskiego Półmaraton przeniesie się na obwodnicę i zacznie się powrót do mety, ale nie nastąpi on prędko, bo początek obwodnicy to dopiero 1/3 trasy. Po powrocie na skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Wysockiego zawodnicy skręcą w prawo w kierunku Białego Kamienia. Na wysokości stacji benzynowej na ul. Wysockiego nastąpi nawrót i bieg skierowany będzie do Starej Kopalni. Po przebiegnięciu przez ten obiekt zawodnicy po raz trzeci udadzą się na skrzyżowanie Wysockiego / Sikorskiego, by tym razem pobiec w prawo wzdłuż ul. Sikorskiego aż do skrzyżowania z ul. Niepodległości na Podgórzu. Ulicą Niepodległości zacznie się powrót do Śródmieścia i płynne przejście w ul. Mickiewicza. Już prawie przed samą metą zawodnicy wbiegną w ul. Garbarską, a następnie Moniuszki. Przed nimi już tylko Rynek i meta na Placu Magistrackim.
 
 
 
Zmianie ulegnie także trasa krótszego biegu "Wałbrzyskiej Dziesiątki". Po starcie na Placu Magistrackim i przebiegnięciu przez ul. Słowackiego i Wysockiego, zamiast skręcać w ul. Sikorskiego zawodnicy pobiegną prosto ul. Wysockiego. Potem podobnie jak na Półmaratonie nastąpi nawrót na wysokości stacji benzynowej i powrót przez Starą Kopalnię i dalej trasą opisaną powyżej.
 
 
 
 
23. Toyota Eko Półmaraton Wałbrzych startuje 3 września. Ponownie do wygrania w loterii będzie Toyota Aygo X dla zawodników, którzy ukończą biegi na dystansie 21 lub 10 km.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

gość (5 lipca 2023 10:17)
Cytuję użytkownika: LeO 51
Ciekawe co jest eko w tym biegu ????
Sami tego nie wiedzą, ale trza pitolić, że to ekologiczne :)
Aaa (5 lipca 2023 6:09)
Dwa razy z rzędu wygrał Urainiec, a nie Kenijczyk. Do tych schorowanych - biegajcie nie będziecie chorować.
Koreańczyk (4 lipca 2023 18:06)
PARALIŻ MIASTA. MACIE NAS MIESZKAŃCÓW GŁĘBOKO W POWAŻANIU. TEGO DNIA ZNÓW BĘDZIEMY WIĘŹNIAMI SWOICH DOMÓW. NIE MOŻNA SIĘ NORMALNIE PRZEMIEŚCIĆ. NIE MOŻNA NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ. HUK I PONADNORMATYWNY HAŁAS TEGO DNIA DOBIJA MIESZKAŃCÓW ŚRÓDMIEŚCIA. NIKT NIE BIERZE TEGO POD UWAGĘ, ŻE PRÓCZ MŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW MIESZKAJĄ STARUSZKOWIE. SCHOROWANI ... NIECH KTOŚ PUKNIE SIĘ W GŁOWĘ ... POWAŻNIE WEJDŹCIE W NASZE BUTY ...
Kowal (3 lipca 2023 20:18)
Cytuję użytkownika: uga buga
ciekawe, kto w tym roku wygra: murzyn z etiopii czy ten z kenii
Makumba z Mozambiku.
Kowal (3 lipca 2023 20:12)
Cytuję użytkownika: LeO 51
Ciekawe co jest eko w tym biegu ????
Nazwa.
LeO 51 (3 lipca 2023 18:56)
Ciekawe co jest eko w tym biegu ????
ABC (3 lipca 2023 14:59)
I JAK ZWYKLE CAŁY WAŁBRZYCH ZAMKNIĘTY. ORGANIZATORZY WALNIJCIE SIĘ W TE DEKLE I ZRÓBCIE SOBIE TE BIEGI NA STREFIE.
Hyrlik Damian (3 lipca 2023 13:17)
W sumie bym pobiegł ale brzydzą mnie nieudacznicy ze strefy
Polski Polak (3 lipca 2023 12:37)
Cytuję użytkownika: uga buga
ciekawe, kto w tym roku wygra: murzyn z etiopii czy ten z kenii
Zawsze możesz białasie trenować i wygrać. Chyba, że jesteś cienki ?
uga buga (3 lipca 2023 12:20)
ciekawe, kto w tym roku wygra: murzyn z etiopii czy ten z kenii

Dodaj komentarz

sport  |   półmaraton  |   toyota  |   bieg  |   obwodnica  |   europejka  |   stara kopalnia  |  

Walki w oktagonie już w piątek w Aqua Zdroju

Dlaczego w najbliższy piątek wałbrzyski Aqua Zdrój będzie w Polsacie?

Sprawdź samochód przed zakupem w Serwisie Toyota Nowakowski

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij