Menu

Sokołowsko najpiękniejszą wsią na Dolnym Śląsku

Blisko 2 tysiące kilometrów w ciągu tygodnia przejechało jury konkursu na Najpiękniejszą Wieś Dolnego Śląska. Do konkursu zgłosiło się 12 wsi, wygrało Sokołowsko. 
 

Sokołowsko najpiękniejszą wsią na Dolnym Śląsku

Konkurs w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi zorganizował Urząd Marszałkowski. 

- Komisja konkursowa w 9 osobowym składzie w ciągu 7 dni przejechała łącznie 1989 km odwiedzając każdą zgłoszoną miejscowość. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W kategorii Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi zgłosiło się aż szesnaście projektów. Natomiast w kategorii Najpiękniejsza Wieś kandydatów do tytułu było aż dwunastu - mówi wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Macko.

To już piętnasta edycja konkursu, którego celem jest wyłonienie i wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych  i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

Wyniki w kategorii „Najpiękniejsza Wieś”:
I miejsce - wieś Sokołowsko w gminie Mieroszów
II miejsce - wieś Biały Kościół w gminie Strzelin
III miejsce - wieś Kłonice w gminie Paszowice
 
Wyniki w kategorii „Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi”:
 I miejsce – dwa projekty: przedsięwzięcie pn. „Łączy nas Skora”, zrealizowane w miejscowości Niedźwiedzice w gminie Chojnów oraz przedsięwzięcie pn. „W Czerwonym Dworze każdy coś może!”, zrealizowane w miejscowości Piława Dolna w gminie Dzierżoniów,
II miejsce - przedsięwzięcie pn. „Zagospodarowanie otwartych przestrzeni na cele rekreacyjno-wypoczynkowe", zrealizowane w miejscowości Krościna Wielka w gminie Prusice,
III miejsce - przedsięwzięcie pn. „Skąd bierze się wełna”, zrealizowane w miejscowości Karłów w gminie Radków.

adm
foto: Urząd Marszałkowski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

25 lat województwa dolnośląskiego - cały miesiąc świętowania

Rock'o Soko Festiwal - wiemy kto zagra

Dolny Śląsk: Trzy laboratoria zlikwidowane, przechwycono 150 kg...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij