Menu

Głuszyca: rozpoczęły się półkolonie

Pierwszy dwutygodniowy turnus wypoczynku rozpoczął się już 26 czerwca, drugi turnus wystartuje 17 lipca - trwają półkolonie zorganizowane przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy.


 

Głuszyca: rozpoczęły się półkolonie

W każdym turnusie półkolonii bierze udział 40-osobowa grupa dzieci. Letni wypoczynek rozpoczęły zabawy integrujące grupę oraz spotkanie, w czasie którego policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy przypomnieli wszystkim zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji.

W pierwszym tygodniu półkolonii dzieci wzięły udział w warsztatach „Zostań architektem” w Hali Stulecia we Wrocławiu, poznały także zagadkowe obiekty we Wrocławiu. Dzieci tworzyły też kubki z gliny podczas warsztatów w Galerii „Pod Aniołem” w Dobkowie. 

Uczestnicy półkolonii przenieśli się do zaczarowanego świata z Teatrem Bajka, poznały teatr „od kuchni”, samodzielnie wykonały pacynki oraz odegrały krótkie scenki na przygotowanej specjalnie dla nich scenie. Pierwszy tydzień wakacji zakończył się spacerem po lesie ze wspólnym ogniskiem.  

W następnych dniach pierwszego turnusu półkolonii zaplanowano m.in. wyjazd do kina, odwiedziny w Explora Park oraz zwiedzanie Komisariatu Policji w Wałbrzychu. Zorganizowane będą także wyjście na basen oraz wycieczki do Kudowy-Zdroju i Ząbkowic Śląskich.opr. kat
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   wakacje  |   półkolonie  |  

Głuszyca buduje mieszkania komunalne... za darmo

Głuszyca ma Automatyczne Biuro Obsługi Mieszkańca

Czy wakacje kredytowe będą przedłużone ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij