Menu

Zamek Książ jeździ tramwajem po belgijskim wybrzeżu

Perła Dolnego Śląska i chluba Wałbrzycha promuje nasz kraj i region w kampanii reklamowej realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną. Wizerunek Zamku Książ można zobaczyć na pojazdach poruszających się po najdłuższej linii tramwajowej na świecie.
Zamek Książ jeździ tramwajem po belgijskim wybrzeżu
Polscy turyści wypoczywający w Belgii mogą natknąć się na znajome widoki. Podróżujący najdłuższą linią tramwajową prowadzącą przez belgijskie wybrzeże od granicy z Francją do granicy z Holandią mogą spotkać tramwaj oklejony materiałami promocyjnymi Polskiej Organizacji Turystycznej. Wśród zdjęć promujących nasz kraj znalazł się Zamek Książ.
 
- Linia wiedzie przez najpopularniejszy turystycznie region kraju. Kusttram, czyli „tramwaj wybrzeżowy” przejeżdża przez wszystkie nadmorskie kurorty Morza Północnego od granicy z Holandią do granicy z Francją. I na tej właśnie linii, liczącej 67 kilometrów reklamuje się Polska Organizacja Turystyczna promując destynacje posiadające bezpośrednie połączenie lotnicze z Belgii. Jest to jedna z najbardziej znaczących reklam outdoorowych zrealizowanych przez ZOPOT w Brukseli - czytamy w komunikacje Polskiej Organizacji Turystycznej.
 
 
Kampania POT trwa od czerwca do końca sierpnia, kiedy nadmorskie miasteczka odwiedza 7 milionów turystów. W okresie letnim wybrzeże jest najpopularniejszym wewnętrznym kierunkiem wakacyjnym Belgów, jest też chętnie odwiedzane przez Holendrów, Niemców i mieszkańców północnej Francji. Głównym bohaterem kampanii jest tramwaj Kusttram, mający na swojej trasie takie kurorty jak słynna Ostenda, La Panne czy Knokke. Tramwaj, ze względu na panujący w lecie na wybrzeżu ogromny tłok, jest najpopularniejszym środkiem transportu. Korzystają z niego mieszkańcy wybrzeża, letnicy pragnący dojechać do plaż i turyści zwiedzający atrakcje belgijskiego wybrzeża.
 
 
 
Celem kampanii na tramwaju jest zróżnicowanie wizerunku Polski, kojarzonej w Belgii przede wszystkim z dziedzictwem historycznym. Zamieszkujący północną Belgię Flamandowie, podobnie jak Holendrzy, prowadzą aktywny tryb życia i lubią aktywne wakacje. Dlatego na tramwaju znajdują się wyselekcjonowane pod tym kątem produkty charakterystyczne dla wybranych na kampanię miejsc. I tak odbiorcy reklamy dowiedzą się, że w Małopolsce są wspaniałe szlaki rowerowe, na Dolnym Śląsku niesamowity kompleks zamków i pałaców, w Wielkopolsce różnorodne trasy wodne, w Łódzkiem piękne ogrody i parki, zaś Warszawa jest energetyczną destynacją city break.
 
 
Nadmorską kampanię wesprą także działania w social mediach ZOPOT w Brukseli prowadzone przez całe lato. Szacuje się ze wakacyjna akcja dotrze do 8 milionów odbiorców.
 
 
opr.plr
źródło/foto: Polska Organizacja Turystyczna
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

analityk medyczny (5 lipca 2023 10:37)
Pomysł sam w sobie OK !!! Pytanie. Czy jest opracowana metodologia oceny skuteczności, czy dany obiekt turystyczny w Polsce ma narzędzia do policzenia ilu turystów z danego kraju, a najlepiej nawet miasta odwiedziło dane miejsce ? Kocur pyta o koszty. Skoro jest to wydatek ze środków publicznych to oczywiście mamy prawo wiedzieć jakie to są koszty. TO MY MIESZKAŃCY DANEJ GMINY JESTEŚMY JEJ WŁAŚCICIELAMI !!! Żaden samorząd ani żaden rząd NIE MAJĄ ŻADNYCH SWOICH PIENIĘDZY !!!
gość (5 lipca 2023 10:20)
Cytuję użytkownika: super
W Wałbrzychu powinny jeździć autobusy z belgijskim wybrzeżem -wszyscy chcemy zobaczyć belgijskie plaże
:))))))))))))))))
Roman 500 000 (5 lipca 2023 8:44)
Cytuję użytkownika: Kocur
Ile to kosztowało?
"Całkiem spore pieniądze"
Kocur (5 lipca 2023 8:21)
Ile to kosztowało?
Toja (5 lipca 2023 7:36)
To mi się podoba......dużo złych rzeczy można powiedzieć o Polsce, ale pięknych miejsc u Nas mnóstwo, jest co reklamować i czym się chwalić ;) Oby więcej takich reklam.
super (4 lipca 2023 23:48)
W Wałbrzychu powinny jeździć autobusy z belgijskim wybrzeżem -wszyscy chcemy zobaczyć belgijskie plaże

Dodaj komentarz

zamek książ  |   polska organizacja turystyczna  |   belgia  |   tramwaj  |   promocja  |   turystyka  |  

Bajkowo i bajecznie w Zamku Książ

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu

Pobudka Górnika w II połowie (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij