Menu

Wystawa prac Barbary Muchy-Brodzińskiej w Galerii Sztuki BWA

 W Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA możemy oglądać wystawę prac Barbary Muchy-Brodzińskiej. Jest to pierwsza wystawa po śmierci artystki. 

Wystawa prac Barbary Muchy-Brodzińskiej w Galerii Sztuki BWA
- Pochodzę z pokolenia, które miało to szczęście, że ten talerzyk z misiem posiadało. Jako mała dziewczynka, jak nie chciałam zjeść, to dziadek mówił "Musisz zjeść, bo miś będzie płakał". To powodowało, że w jakiś sposób się mobilizowałam. Z ogromną przyjemnością i wielkim sentymentem przyszłam dzisiaj, by obejrzeć jak to wyglądało w formie projektów. -  mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. 
 
W galerii przy ul. Słowackiego możemy oglądać  obrazy i projekty kalkomanii.
 
Barbara Mucha-Brodzińska, urodziła się 26 czerwca 1931 r. w Pszczynie, zmarła 30 marca 2021 r. w Wałbrzychu. W latach 1950 – 1956 studiowała na Wydziale Szkła i Ceramiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1956 - 1986 związana była działalnością artystyczną oraz zawodową z Wałbrzychem, pracując najpierw jako projektantka, a potem kierując Zakładowym Ośrodkiem Wzornictwa w Wałbrzyskich Zakładach Graficznych „Kalkomania”. Jest autorką około 1000 wzorów dekoracji graficznych i malarskich na wyroby ceramiczne, produkowane na rynek krajowy i zagraniczny. Poza pracą poświęcała się malarstwu i pozostawiła po sobie imponującą kolekcję.
 
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

bwa  |   mucha  |   brodzinska  |   wystawa  |   prac  |   walbrzyska  |   prace  |   wernisaz  |   wydarzenia  |   galeria sztuki  |   biuro  |   wystaw  |   artystycznych  |  

Duży projekt szkoleniowy wałbrzyskiej Akademii i Dolnośląskich...

Wystawa temperówek w Boguszowie-Gorcach (FOTO)

Witajcie na Planecie Pana Misia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij