Menu

Zamek przyszłości - zwiastun Festiwalu Tajemnic (VIDEO)

Zamek Książ zaprasza na III edycję Letniego Festiwalu Tajemnic, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Zamek Przyszłości. Specjalnie na tę okazję przygotowano wyjątkowy zwiastun z użyciem sztucznej inteligencji.

Zamek przyszłości - zwiastun Festiwalu Tajemnic (VIDEO)

O tym jak powstał ten film opowiedział jego autor Tomasz Góra, który będzie jednym z gości festiwalu, podczas którego opowie m.in. o kulisach powstawania jego gry komputerowej, której akcja dzieje się w fantastycznym świecie na podobieństwo otoczenia Zamku Książ.

- Pierwszy algorytm dał nam możliwość przerobienia oryginalnego filmu nagranego w 25 kl./s w materiał mający 50 klatek. Dwa kolejne algorytmy wzajemnie się wspierały: jeden odpowiadał za generowanie obrazów w stylu odpowiadającym słowom kluczowym, drugi analizował obraz wejściowy (oryginalny film) tak, by generowane elementy wpasowywały się w scenerię widoczną na filmie. Wygenerowaliśmy łącznie 3 wersje takich animacji: pierwsza wykorzystywała słowa kluczowe nawiązujące do stylistyki futurystycznej, cyberpunkowej, z dużą ilością kolorowych neonów, druga opierała się na słowach kluczowych związanych z lasem w stylistyce fantasy - wiele drzew, korzeni, małych lamp rozświetlających poszczególne elementy sali, trzecia nawiązywała stylistyką do starego, tajemniczego, opuszczonego domu, wypełnionego zapalonymi świecami. Po kilku próbnych podejściach, gdy mieliśmy już wygenerowane wszystkie trzy animacje mogliśmy wykorzystać czwarty algorytm AI, którego praca polegała na powiększeniu rozdzielczości obrazu. Charakterystyczną rzeczą w przypadku obrazów generowanych przez AI jest to, że pomimo tworzenia pięknych kompozycji, grafiki generowane przez nią powstają w dość niskiej rozdzielczości. By zachować spójność obrazu i zbliżoną ostrość przy przenikaniu się oryginalnych nagrań z wygenerowanymi animacjami, wykorzystaliśmy algorytm upscale'owania video z niższych rozdzielczości do 4K. Daje to w rezultacie ostrzejszy i bogatszy w detale efekt końcowy. Mając wszystko gotowe, została nam praca ręczna związana z montażem poszczególnych elementów do finalnego filmu. Składało się na to: udźwiękowienie (muzyka oraz dodatkowe efekty), wzajemne przenikanie się materiałów video, przygotowanie animacji końcowych z napisami, koloryzacja - wyrównanie kolorów poszczególnych scen tak by ogólna przestrzeń barwna, cienie oraz jasne elementy w każdej ze scen współgrały ze sobą i były spójne. Jest to typowy proces przy produkcji każdego filmu. Całość prac była dość intensywna, ale dzięki temu produkcja od podstawowej koncepcji do finalnego efektu zajęła łącznie około... 3 dni - opisuje Tomasz Góra.

 

 

Festiwal Tajemnic startuje 5 sierpnia. W programie znalazły się takie atrakcje jak: spotkanie z postaciami z Gwiezdnych Wojen, Strefa Hydropolis, Sala Balowa 3D, spotkania z robotami, dyskusje o kreatywnej rewolucji sztucznej inteligencji, strefa Kids Tech, Zamek Książ w grze komputerowej, zwiedzanie zamku w tym specjalna edycja Nocnego Zwiedzania "Imperium Duchów. Więcej informacji znajdziecie na stronie interetowej Zamku Książ.

opr.plr
foto: T. Góra / Zamek Książ / P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

gawrowy (7 lipca 2023 22:06)
Przez roztargnienie nie podali cennika tych powiedzmy atrakcji oraz wzmianki o Dejzi.
Polak Mały (7 lipca 2023 18:17)
A Zenka nie zaprosili, to kto będzie śpiewał ?

Dodaj komentarz

zamek książ  |   festiwal tajemnic  |   turystyka  |   wakacje  |  

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu

Małe Centrum Nauki SOWA świętuje pierwsze urodziny (FOTO)

Pobudka Górnika w II połowie (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij