Menu

Jawor: Okradziona przez fałszywego pracownika energetyki

Oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych nadal działają. Siedemset złotych straciła 86-letnia mieszkanka powiatu jaworskiego na skutek oszustwa metodą „na pracownika”. Pomimo nieustannych apeli Policji o zachowanie czujności, seniorzy nadal wypłacają i przekazują pieniądze nieznanym osobom.

Jawor: Okradziona przez fałszywego pracownika energetyki
Przestępcy żerują na niewiedzy i ufności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Swoje oszczędności straciła 86-letnia mieszkanka powiatu jaworskiego wskutek oszustwa metodą „na pracownika energetyki".
 
We wtorek, około godz. 12:00 do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna w wieku około 30 lat. Oszust podał się za pracownika firmy energetycznej i poinformował pokrzywdzoną, że należy się jej duża nadpłata za energię elektryczną. Zapytał jednocześnie, czy kobieta będzie miała jakieś pieniądze, aby mu wydać resztę. Nie podejrzewająca niczego staruszka, sięgnęła po leżącą w przedpokoju torebkę, wyjęła z niej portfel i oświadczyła fałszywemu inkasentowi, że ma pieniądze.  
 
Oszust polecił, aby seniorka zaprowadziła go do pokoju w celu kontroli urządzenia energetycznego. Mężczyzna włożył do gniazdka śrubokręt, w którym zapaliła się żarówka, po czym wyszedł z pomieszczenia i polecił kobiecie, aby ta obserwowała, czy zmienia się kolor światła, a on w tym czasie ustali wysokości nadpłaty. Kiedy pokrzywdzona została sama, oszust skierował się do przedpokoju i z portfela ukradł kobiecie pieniądze w kwocie 700 zł. Po chwili mężczyzna wrócił do seniorki, wyciągnął urządzenie z kontaktu i bez słowa opuścił jej mieszkanie. Kiedy 86-latka zorientowała się, że została okradziona o sprawie powiadomiła bolkowskich policjantów.
 
 
- Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownicy administracji budynków czy inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka. O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 - mówi asp. szt. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.
 
 
opr.plr
foto: KPP w Jaworze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zaczęła się (7 lipca 2023 20:37)
Kampania wyborcza.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   jawor  |   kradzież  |   pracownik energetyki  |   złodziej  |   oszustwo  |  

Pędził prawie 200 km/h. Nie przyjął mandatu

Wałbrzych: oszukali seniorkę - straciła 120 tys. zł

Pijana matka: prawie 3 promile. Tłumaczyła to... nadciśnieniem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij