Menu

UKS Kinder wraca ze srebrem z Mistrzostw Polski

Wielki sukces młodych siatkarzy z Wałbrzycha - zawodnicy UKS Kinder Volleyball z Wałbrzycha zajęli II miejsce na Mistrzostwach Polski Kinder Joy of moving w kategorii dwójek. To pierwszy medal tej rangi dla wałbrzyskiego klubu.

UKS Kinder wraca ze srebrem z Mistrzostw Polski

Zakończyły się zmagania w ramach Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Kinder Joy of moving w Gliwicach. Nasze miasto reprezentowały dwa kluby - UKS Kinder Volleyball i KPS Chełmiec Wałbrzych. Ten pierwszy zakwalifikował się do finałowego turnieju w kilku kategoriach a najwięszy sukces osiągnął w siatkarskich dwójkach. Srebrny medal zdobyli Karol Prokopowicz, Mikołaj Adamczyk i Kacper Jaz. Chłopcy wygrali 9 z 11 spotkań.

Drugi zespół również w kategorii dwójek zajął również wysokie 6 miejsce. W składzie znaleźli się Dominik Wojnowski, Jakub Wierzbicki i Borys Podsiedlik.

W starszej o rok kategorii trójek zespół w składzie Wojciech Bielawny, Dawid Włodarski, Antoni Motyl. Mikołaj Drobek i Mikołaj Gwizdała zajął 5 miejsce.

 

 

Nagrodę indywidualną za wykazanie postawy Fair Play otrzymał 10-cio letni Jakub Wierzbicki. Kuba przyznał się do dotknięcia piłki w bloku w tie breaku przy stanie 9:9, gdy sędziowie nie zauważyli tej sytuacji.

Starsi koledzy z KPS Chełmiec Wałbrzych ostatecznie uplasowali się na 8. miejsu. Jeszcze rok wcześniej ci zawodnicy również występowali w barwach UKS Kinder.

Sukces osiągnęła również ekipa dziewczyn z Kamiennej Góry, zajmując II miejsce w minisiatkówce. To był dobry weekend dla młodzieżowej siatkówki w Aglomeracji Wałbrzyskiej.

opr.plr
foto: UKS Kinder Volleyball
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Halina (15 lipca 2023 16:44)
Cytuję użytkownika: Grazyna
Warto dodać że w Imprezie w Gliwicach uczestniczyły dziewczęta z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Więc nie tylko męskie ekipy reprezentowały Wałbrzych ???? Gratulacje dla zawodników i trenerów wszystkich wałbrzyskich ekip????
Trzy dziewczęta z MKS Chełmiec oraz jedna z Janowic Wielkich proszę być precyzyjnym. Na szczęście tutaj nie dotarła propaganda sukcesu tego śmiesznego klubiku.
Grazyna (14 lipca 2023 12:45)
Warto dodać że w Imprezie w Gliwicach uczestniczyły dziewczęta z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Więc nie tylko męskie ekipy reprezentowały Wałbrzych ???? Gratulacje dla zawodników i trenerów wszystkich wałbrzyskich ekip????
Ewelina (11 lipca 2023 20:38)
Gratulacje dla całej drużyny ???? Jesteście Super,życzę kolejnych sukcesów????

Dodaj komentarz

Walki w oktagonie już w piątek w Aqua Zdroju

Dlaczego w najbliższy piątek wałbrzyski Aqua Zdrój będzie w Polsacie?

Boks: Michał Leśniak powalczy o pas

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij