Menu

Pożary lasu na Mniszku

Coraz więcej pracy w okresie letnim mają strażacy. To już kolejny pożar lasu na górze Mniszek. Na szczęście strażakom udało się go szybko ugasić. Strażacy użyli też drona z kamerą termowizyjną.

Pożary lasu na Mniszku

Pożar wybuchł w poniedziałek po południu. Palił się las na górze Mniszek od strony ul. Olimpijskiej.

Do miejsca pożaru nie było dróg dojazdowych, a strome, mocno porośnięte zbocze nie ułatwiało pracy. - informują strażacy z OSP Boguszów.

Pożar gasiło 7 zastępów straży z Boguszowa, Gorc i Wałbrzycha.

Na polecenie KDR-a wykonaliśmy także oblot przy pomocy drona z kamerą termowizyjną. W trakcie lotu inspekcyjnego, dostrzeżony został inny pożar w lesie przy ul. Zachodniej. Akcja została zakończona po godz. 18:00.  - informują strażacy z OSP Boguszów.

Do pożaru lasu na Mniszku doszło też w niedzielę przed północą. Działania były trudne, bo ogień pojawił się w trudnodostępny miejscu.



opr. adm
foto: OSP Boguszów
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Straszak (11 lipca 2023 22:25)
No i co z tego ze fruwaja tym dronem i jezdza w kolko wyjac tymi dieslami skoro tak jest zgaszone ze znowu sie pali. Dzisiaj popoludniu znowu tam urzeduja i gasza ????‍♂️
Goldmann,, (11 lipca 2023 12:18)
,,dobrze że ratusz,,(,,zakład pracy chronionej),,nie zarządza tą instytucją,,,Brawo strażacy i inne służby,,z pominięciem tych strażników,,

Dodaj komentarz

112  |   pożar  |   Boguszów  |   Mniszek  |   straż pożarna  |   pżar lasu  |  

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wyłudziła dotację z urzędu pracy - grozi jej 8 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij