Menu

Weekend w Wałbrzychu (14-16.07)

Sprawdzamy jakie atrakcje przygotowano na nadchodzący weekend dla tych, którzy szukają wrażeń w swojej najbliższej okolicy. Wycieczki, koncerty zabytkowe powozy konne czy aktywność na świeżym powietrzu - co wybieracie?

Weekend w Wałbrzychu (14-16.07)

Zamek Książ

W zamkowym parku ponownie będzie można posłuchać dobrej muzyki i zjeść śniadanie w miłej atmosferze. Kolejne Śniadanie na trawie zaplanowano na niedzielę 16.07 od 10:00 do 15:00. W programie tradycyjnie koncert z udziałem muzyków z Książęcej Orkiestry Salonowej oraz ćwiczenia pilates pod okiem instruktorów z Labonitafit Klub Świdnica.

W ten weekend dodatkową atrakcją będzie IX Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia. To wydarzenie startuje już w sobotę o 12:00 prezentacją powozów na zamkowym dziedzińcu i w parku. Na niedzielę zaplanowano m.in. próbę terenową i konkurs zręczności powożenia na książańskim hipodromie.

 

 

Na sobotę i niedzielę zaplanowano także specjalne letnie zwiedzanie zamku z motywem przewodnim "Letnie podróże Księżnej Daisy", a w piątek i sobotę uwielbiane przez turystów Nocne Zwiedzanie Zamku, podczas którego być może uda się spotkać ducha księżnej a dla tych, którzy zwiedzili już zamek po zmroku i szukają podobnych wrażeń na piątek przygotowano wieczorne zwiedzanie Palmiarni.

Stara Kopalnia

Odkąd zauważono, że nocne zwiedzania Zamku Książ cieszą się ogromną popularnością, podobne atrakcje przygotowano także w Starej Kopalni. Tutaj czeka nas Nocna Szychta połączona z pracami górniczymi. Po zmroku kopalnia zapewnia zupełnie inne doznania niż za dnia, a dodatkowo turyści mogą sprawdzić się w roli górników i przerzucić trochę węgla. Tych, którzy nie boją się trochę pobrudzić Stara Kopalnia zaprasza w sobotę na godz. 20:00.

Park Rusinowa

Jeśli zamiast się męczyć i brudzić w podziemnych chodnikach, wolicie się zrelaksować, to idealna okazja nadarzy się w sobotę o godzinie 9:20 w Parku Rusinowa. Instruktorka Ewa Kosmala zaprasza na zajęcia z jogi. Zabierzcie matę, wodę, wygodny strój i pozytywną energię.

Dzień wcześniej o godzinie 16:00 można rozpocząć weekend odkrywając w sobie talenty plastyczne. Wałbrzyska Rada Kobiet zaprasza na Kobiecy Ogród Mocy - Moc Sztuki. Na polanie przy zegarze słonecznym odbędzie się spotkanie z Marzeną Zdun, która wprowadzi w świat sztuki i zainspiruje uczestników do wspólnego malowania.

Muzeum Porcelany

 

 

"Osobliwe przedmioty i gdzie je znaleźć?" to specjalna edycja zwiedzania Muzeum Porcelany dla najmłodszych. Będzie to niezwykle magiczna podróż po świecie bardzo osobliwych przedmiotów z dawnych zbiorów Muzeum, których dziś już nie używamy i których przeznaczenia nasze dzieci nie miałyby szansy poznać... gdyby nie te wyjątkowe spotkania. Muzeum zaprasza w sobotę o godzinie 12:00.

W niedzielę natomiast placówka zaprasza do siebie, ale tylko na chwilę, ponieważ spod Muzeum wyrusza wycieczka po wałbrzyskim Śródmieściu w ramach cyklu "Wałbrzych - miasto czarnego i białego złota. Start o godzinie 11:00.

A'propos

Szukacie muzycznych wrażeń? Klub A'propos zaprasza już w piątek o godzinie 18:00 na Urodziny studia tatuażu Baba Yaga. Tatuaże mile widziane, choć nieobowiązkowe. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Jurand Wójcik i Green City Band.

Dla miłośników brzmień lat 70' i 80' przygotowano imprezę w klimacie Disco/Boogie/Funky w sobotę o godzinie 20:00. Starsi goście poczują się znów młodo a młodsi będą mogli pobawić się przy hitach parkietów sprzed kilkudziesięciu lat i przekonają się, że te brzmienia nadal są wśród nas.

Coolturalna Montownia

Jeszcze raz wracamy do Starej Kopalni ale tym razem posłuchać trochę dobrej muzyki. W Coolturalnej Montowni w piątek o godzinie 19:00 wystąpi zespół Zmiana Planu z Mieroszowa. Artyści zapewniają sporą dawkę energii i dobrego humoru.

LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej

W ramach cyklu wycieczek po regionie na najbliższy weekend zaplanowano dwie wyprawy. W sobotę o godzinie 11:00 w ramach wycieczki "Wałbrzych - miasto czarnego złota" turyści spotkają się w Starej Kopalni, skąd wyruszą w kierunku Aqua Zdroju i dowiedzą się sporo o historii górnictwa.

Natomiast w niedzielę o godzinie 11:00 przenosimy się do Świdnicy, gdzie zwiedzać będziemy "Rynek z tradycjami". Zbiórka przed budynkiem Muzeum Kupiectwa.

opr.plr
foto: archiwum/użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Daisy (15 lipca 2023 10:03)
Bojkotować.Niech splajtują.

Dodaj komentarz

weekend  |   lato  |   wakacje  |   atrakcje  |   zwiedzanie  |   wycieczki  |   koncerty  |  

Bajkowy, magiczny Zamek Książ. Zobacz jak jest ozdobiony

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu

Zamek Książ: Otwarcie apartamentów Daisy. Nowa trasa zwiedzania

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij