Menu

Zapraszamy na IX Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia

W dniach 15-16 lipca na terenie przynależącym do Zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie się IX Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless. Podczas widowiska zobaczymy m.in. przepiękne ogiery, zaprzęgi biorące udział w konkursie powożenia oraz eleganckie stroje z dawnych epok.

Zapraszamy na IX Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia
W tym roku gościmy ponad 20 drużyn z Polski, Niemiec, Belgii, Australii i Czech.
 
HARMONOGRAM ZAWODÓW:
15 lipca (sobota)
Godz. 12:00-14:30 - Etap I Konkursu - Prezentacja (Park Zamkowy, Dziedziniec Honorowy Zamku Książ)
 
16 lipca (niedziela)
Godz. 9:00: 11:30 - Etap II Konkursu - Próba Terenowa w Parku;
Godz. 10:00 – Jedną z gwiazd pokazów towarzyszących konkursowi będzie Anna Sokólska. Zawodniczka w łucznictwie konnym, medalistka Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata tej dyscypliny.
Kolejna gwiazda wydarzenia to Jerzy Sawka – Dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, który zaprezentuje jazdę bez ogłowia.
Godz. 9:00-15:00 - Śniadanie na trawie w Parku Zamkowym – podczas śniadania zapraszamy na pilates na trawie, animacje i zabawy dla dzieci w strefie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia, muzykę na żywo. Zapraszamy z własnym kocem, leżakami. Można będzie zakupić śniadanie od partnera wydarzenia lub przynieść swój posiłek. Podczas Śniadania zorganizowany zostanie konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Rozstrzygnięcie konkursu o godz. 12:00 w parku.
Godz. 14:00 - Etap III Konkursu - Konkurs Zręczności Powożenia: pokaz hodowlany Stada Ogierów, pokaz łucznictwa konnego, dekoracja zwycięzców i ceremonia zakończenia konkursu (Hipodrom Stado Ogierów Książ).
 
 
 
Do tej pory w konkursie wzięło udział około 140 zaprzęgów z takich krajów jak: Francja, Czechy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Australia, Niemcy i Polska. Komisję sędziowską zawsze tworzą bardzo doświadczeni i uznani sędziowie z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Portugalii, Włoch czy Szwajcarii.
 
 
Trwający dwa dni konkurs rozgrywany jest na terenie Zamku, Parku i Stada Ogierów Książ co stanowi wyśmienitą scenografię dla tego widowiska. Każdy zaprzęg biorący udział w wydarzeniu jest niepowtarzalny, co stanowi ucztę dla koneserów tradycji, dobrego stylu i piękna. Organizatorem głównym jest Polskie Towarzystwo Powozowe. Współorganizatorem jest Zamek Książ w Wałbrzychu. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
 
 
opr.plr
foto: Zamek Książ
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Daisy (13 lipca 2023 21:49)
Czy zaszczyci obecnością w stroju z epoki ktoś przebrany za niemieckiego pana kanclerza III rzeszy niedoszłego malarza który mówiąc delikatnie nie darzył sympatią żydów,słowian i romów a w zamku Książ miał mieć kwaterę główną.

Dodaj komentarz

zamek książ  |   konkurs powożenia  |   konie  |   wozy  |   bryczki  |   weekend  |   turystyka  |  

Górnik wygrywa na wyjeździe

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Dziś randka w hali Aqua Zdroju - idziemy na mecz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij