Menu

Skarbówka kontroluje targowiska

Ponad 9 tys. paczek nielegalnych papierosów, 104 kg tytoniu i 550 szt. podrobionej odzieży wykryła dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) na dolnośląskich targowiskach. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy wyniosłyby prawie 340 tys. zł.

Skarbówka kontroluje targowiska
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali targowiska na terenie Dolnego Śląska: Dworzec Świebodzki we Wrocławiu, Kudowa-Zdrój, Sieniawka, Świdnica, Strzegom, Głogów, Lubin, Trzebnica oraz Młyn Sułkowice.
 
Funkcjonariusze kontrolowali legalność obrotu wyrobami akcyzowymi, legalność wprowadzania do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi, przestrzeganie obowiązku rejestracji transakcji handlowych na kasach fiskalnych i prawidłowość wydawania paragonów.
 
 
 
Przeprowadzili ponad 60 kontroli, w wyniku których stwierdzili 24 nieprawidłowości. Na dolnośląskich targowiskach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli 550 szt. podrobionej odzieży i nielegalne wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy: ponad 9 tys. paczek papierosów i 104 kg tytoniu.
 
Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy wyniosłyby prawie 340 tys. zł. W akcji udział wzięło 95 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS, których wspierały służbowe psy.
 
opr.plr
źródło/foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ja (18 lipca 2023 22:41)
Cytuję użytkownika: Sip
Oby na giełdę na piaskowa nie wpadli bo roboty by na tydzień mieli
Już byli,a niby co tam nielegalnego jest?????????????????????
Xd (18 lipca 2023 21:27)
Więcej takich akcji powinno być.Dziadostwa z Wólki nie brakuje i z hurtowni z Janek.Wszystko Lewucha.A Hindusi apartamenty w Dubaju kupują.A Polak głupi tym handluje i płaci kary .
Basilic. (17 lipca 2023 12:12)
I co teraz wszystko do utylizacji? Ciuchy można ofiarować tym ubogim ludziom o małym dochodzie . Papierosy utylizacja.
CiekawskiAntek (16 lipca 2023 10:56)
Co to jest "SKARBÓWKA" ?
Dziady (16 lipca 2023 10:31)
Cytuję użytkownika: Polski Polak
Kto kupuje przemycone papierosy czy tytoń? Przecież zarabiamy bardzo dobrze i stać nasz na wszystko..
Jesteś debilem, pewnie tylko czekasz na promocję i produkty przecenione z marketu
kot (16 lipca 2023 9:56)
Cytuję użytkownika: Polski Polak
Kto kupuje przemycone papierosy czy tytoń? Przecież zarabiamy bardzo dobrze i stać nasz na wszystko..
Demokratycznym przeciwnikom PIS-u brakuje kasy. Nie słyszysz jak ciągle narzekają, że wszystko takie drogie i wciąż pytają jak żyć.
GŁUPI TOMUSIU (15 lipca 2023 22:13)
Cytuję użytkownika: Tomasz
Nie pasuje Ci osiolku że Pisiory rozdają? Lepiej było jak Po kradla tylko dla siebie i ludziom nic nie dawali? Fajnie było jak Tusk ukradł nam nasze zapracowane pieniądze i powiedział że to nie nasze? Palnij się w sagan to może blysniesz odrobiną rozumu.
Idioto, zainteresuj się jak wzrasta emerytura po 65 roku życia z tych "ukradzionych" przez Tuska pieniędzy, a potem powtarzaj teksty z pasków reżimówki TVP
Tomasz (15 lipca 2023 21:47)
Nie pasuje Ci osiolku że Pisiory rozdają? Lepiej było jak Po kradla tylko dla siebie i ludziom nic nie dawali? Fajnie było jak Tusk ukradł nam nasze zapracowane pieniądze i powiedział że to nie nasze? Palnij się w sagan to może blysniesz odrobiną rozumu.
Sip (15 lipca 2023 19:41)
Oby na giełdę na piaskowa nie wpadli bo roboty by na tydzień mieli
Sandra (15 lipca 2023 19:28)
Cytuję użytkownika: buehehehehe
pisiorom brakuje pomysłów, skąd wziąć pieniądze na patusów
Tylko nie patusów, czy wiesz lewaku ile kosztuje kosmetyczka czy fryzjerka?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Krajowa Administracja Skarbowa  |   kontrola  |   targowiska  |   handel  |   podróbki  |   papierosy  |   bez akcyzy  |  

Stary Zdrój: Diler trafił w ręce policji

Strzegom: 3 tys. porcji narkotyków i mała hodowla w ogrodze

42 osoby zatrzymane w pobliżu granicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij