Menu

Dr Ewa Rodziewicz zasłużoną dla Miasta Wałbrzycha

Dr Ewa Rodziewicz świętuje jubileusz 60-lecia pracy zawodowej. Rada Miejska przyznała jej tytuł Zasłużonej dla Miasta Wałbrzycha. Uchwałę podjęto jednomyślnie. 
 
 
 
Dr Ewa Rodziewicz zasłużoną dla Miasta Wałbrzycha
Lekarz medycyny Ewa Rodziewicz urodziła się 4 lipca 1938 r. w Wysokim Kole w powiecie Kozienice. W 1963 r. uzyskała dyplom lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zawsze miała predyspozycje do pracy z dziećmi, dlatego też wybrała studia medyczne oraz specjalizację w pediatrii. Chciała zostać lekarzem, a dzieci - jak zawsze podkreśla - są bardzo wdzięcznymi pacjentami.
 
W latach 1963-65 pracowała jako lekarz stażysta w Oddziale Dziecięcym Szpitala Miejskiego nr 2 w Wałbrzychu. W 1965 r. otworzyła prywatny gabinet lekarski. Przez wszystkie lata swojej kariery zawodowej pełniła jeszcze wiele funkcji ale zawsze związana była z Wałbrzychem. Choć na emeryturę przeszła w roku 1995, to nadal pozostawała aktywna zawodowo. Pracowała Poradni Dziecięcej Niepublicznego ZOZ "Centrum Medyczne" w Wałbrzychu a później w Poradni Dziecięcej Niepublicznego ZOZ Przychodnia Piaskowa Góra.
 

Jeszcze do 2021 roku udzielała porad w prywatnym gabinecie pediatrycznym. Nie dziwi zatem fakt, że tak wielu wałbrzyszan zna i dobrze wspomina Ewę Rodziewicz. Doceniła ją także Rada Miasta Wałbrzycha przyznając jej tytuł "Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha". Dzień po ogłoszeniu tej decyzji zorganizowano uroczystość, podczas której uhonorowano dr Ewę Rodziewicz w jubileusz 60-lecia jej pracy zawodowej.

Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszeń i podziekowań dla wybitnej pediatry. 

- Jest to wydarzenie, które ma w sobie bezcenny walor. Nie jest w żaden sposób niczym inspirowane. Poza spontanicznym wyrazem szacunku dla drugiej osoby. W tym przypadku dla Pani Doktor Rodziewicz. Jestem dzisiaj zarówno w roli lekarza, który w pełni rozumie i docenia Pani pracę, ale jestem też, a może głównie reprezentantem urzędu Prezydenta Wałbrzycha, który realizuje uchwały Rady Miasta. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

 

- Dziękuję za tyle radości, którą mi sprawiliście - mówiła dr Ewa Rodziewicz

Ewa Rodziewicz w trakcie swojej kariery otrzymała wiele odznaczeń m.in Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Odznakę Honorową za wzorową pracę w służbie zdrowia, dyplom najlepszego pediatry na Dolnym Śląsku. Była członkinią Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. 
 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Testo (21 lipca 2023 8:54)
Dzisiaj takich lekarze jest może z 0,01% - aż wstyd, że Szełemeja wyrachowaną/pazerną rękę musiała Kobieta uścisnąć.
Hieronim (21 lipca 2023 8:18)
Pani Doktor Ewa leczyła moje 2 córki. Niesamowita kobieta, normalny człowiek a przede wszystkim wspaniały fachowiec z dziedziny pediatrii. Niestety w Wałbrzychu i okolicy szukać ze świecą godnego następcy. Pani Ewo życzę dużo zdrowia i Bożej opatrzności, pozostaniesz na zawsze kochaną Panią Doktor przez swoich pacjentów. Jesteś wielką kobietą ziemi Wałbrzyskiej.
Storczyk (21 lipca 2023 5:58)
Dla Pani Doktor Wszystkiego Najlepszego Zdrówka na wiele lat leczyła mnie moje dzieci a i wnuczce bardzo pomogła ogromne podziękowania dla Pani CUDOWNA OSOBA .
MIROSŁAW (20 lipca 2023 9:36)
JESTEM Z R. 1960 W 1971 PANI DOKTOR URATOWŁA MI ŻYCIE I WYCIĄGNĘŁA Z DOŚĆ CIĘŻKIEJ REUMATYCZNEJ CHOROBY SERCA. DZIĘKI W IMIENIU SWOIM I MOICH DZIECI NIEDŁUGO RÓWNIEŻ WNUKÓW. PRZYCHODNIA BYŁA NA UL.RATUSZOWEJ NA PARTERZE.
SW (20 lipca 2023 8:57)
Syn jako dziecko dużo chorował i często bywaliśmy u Pani doktor. Pani doktor kasowała nas co trzecią lub czwartą wizytę. Bardzo miła osoba , wspaniały człowiek.
Alex (19 lipca 2023 19:48)
Wspaniała lekarka,wspaniały człowiek.Nigdy nie odmówiła pomocy potrzebującym,nawet w środku nocy.Szkoda,że młodsze pokolenia nie wzięły z niej przykładu.Tacy lekarze teraz to chyba tylko w Leśnej Górze.Ale to już utopia.
Edyta (19 lipca 2023 17:38)
Najlepsza, empatyczna i z pełnym profesjonalizmem Pani doktor. Opiekowała się moją córką przez 16 lat. Dziękuję.

Dodaj komentarz

ewa  |   rodziewicz  |   zasluzona  |   dla  |   walbrzycha  |   nagroda  |   prezydent  |   wch  |  

Ewakuacja mieszkańców. Saperzy wywieźli pocisk

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zbiera podpisy z radnymi

Uszkodzona rura z gazem na Nowym Mieście. Ewakuacja mieszkańców

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij