Menu

Prace remontowe w Teatrze Lalki i Aktora

Wakacyjną przerwę między sezonami artystycznymi Teatr Lalki i Aktora wykorzystuje na przeprowadzenie prace remontowych w swojej siedzibie. Z efektami widzowie będą mogli zapoznać się po wakacjach, na przykład podczas zbliżającego się Festiwalu Małych Prapremier.

Prace remontowe w Teatrze Lalki i Aktora

W ramach inwestycji zaplanowano kompleksowy remont teatralnego foyer oraz odświeżenie sali widowiskowej. W pierwszym przypadku prace dotyczą położenia nowych posadzek, przebudowę stanowiska kasowego i szatni, dostosowanie pomieszczenia dla osób niepełnosprawnych, wymianę stolarki okiennej a także wymianę instalacji grzewczej, elektrycznej i wodociągowej. Zmieni się także wizerunek wnętrza, które zostanie przemalowane.

Na widowni zakres prac jest nieco mniejszy i polega na malowaniu całego pomieszczenia, wymianę wykładziny i drzwi wejściowych.

- Remontujemy dach (z dociepleniem), wymieniany instalację centralnego ogrzewania (na bardziej oszczędną) i modernizujemy zaplecze teatru. W ramach prac odnowimy także bramę od strony ul. Brzechwy i zainstalujemy windę dla osób niepełnosprawnych. Odświeżymy także widownię. Nie jest łatwo, bo jak to zwykle bywa w starych budynkach, wykonawcy trafiają na różne niespodzianki. Ta cześć remontu zakończy się do września i kosztuje około 1 mln zł - poinformował Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

 

opr.plr
foto: TLiA
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

śródmieście  |   teatr lalki i aktora  |   kultura  |   teatr  |   remont  |   inwestycja  |  

Koncert: Piwnica pod Baranami

Wycięli drzewa, będzie remont drogi

Budynek na ul. Traugutta rośnie w oczach (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij