Menu

Fotowoltaika w Starej Kopalni

Stara Kopalnia razem z Wałbrzyskim Klastrem Energetycznym realizuje innowacyjny projekt z zakresu energii odnawialnej. Panele fotowoltaiczne są własnie instalowane na budynku sztygarówki i innych obiektach na terenie wałbrzyskiego Centrum Nauki i Sztuki.

Fotowoltaika w Starej Kopalni
W ramach tej inicjatywy, Stara Kopalnia będzie wyposażona w 4 nowoczesne mikroinstalacje fotowoltaiczne. Słońce, które oświetla to miejsce, teraz przyczyni się do generowania czystej i ekologicznej energii elektrycznej.
 
Projekt, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wpisuje się w Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
 
 
 
Oprócz Starej Kopalni partnerami Wałbrzyskiego Klastra Energetycznego są MZUK,  Gmina Wałbrzych, Jedlina-Zdrój, Gmina Głuszyca, Aqua Zdrój oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A
 
Całkowity koszt projektu realizowanego przez Wałbrzyski Klaster Energetyczny to ponad 15 mln zł z dofinansowaniem na poziomie 6,6 mln zł. Największą inwestycję zamierza przeprowadzić MZUK i nieopodal Starej Kopalni wybudować farmę fotowoltaiczną o mocy 2 megawatów.
 
 
opr.plr
foto: Stara Kopalnia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jwch (26 lipca 2023 15:20)
Doktorek gubi się w inwestycjach, Stara kopalnia to nierentowny niewypał gdzie zżera miliony rocznie z budżetu miasta,teraz jeszcze hotel dla bezdomnych, to miasto niedługo zbankrutuje
analityk medyczny (26 lipca 2023 10:48)
No cóż, tak sobie "genialni" MIESZKAŃCY = WŁAŚCICIELE GMINY wybrali ludków do zarządzania swoją własnością. To teraz tak mają. Gdyby do tej starej rupieciarni przenieść cały urzędzik i wszytkie jednostki podległe i organizacyjne, to byłby sens tych paneli. W obecnym prawie, zakład energetyczny w każdej chwili może odciąć odbiór energii i paneliki się sfajczą lub energię trzeba będzie wykorzystac na ogrzewanie powietrza. Ze względu na to, że PSE NIE SĄ PRZYSTOSOWANE DO DWUKIERUNKOWEGO PRZEPŁYWU ENERGII I DO ODBIORU ENERGII Z SIECI ROZPROSZONEJ wprowadzono po cichu obowiązek instalacji u każdego właściciela FV modemu do zdalnego odcięcia odbioru energii do sieci. Żaden producent energii z PV NIE MOŻE I NIE MA PRAWA sprzedawać wytworzonej przez siebie energii choćby sąsiadowi zza płota. Cała energia, której wytwórca nie zużyje sam na miejscu na swoje potrzeby musi być wysłana do sieci PSE i to po cenach dyktowanych centralnie. Natomiast wszystkie budynki miejskie i podległe muszą kupować energię WYŁĄCZNIE od zakładu energetycznego, gdzie jest koszt samej energii czynnej + opłaty przesyłowe + AKCYZA + VAT. Czyli stara rupieciarnia sprzeda energię np. po 100 zł za jednostkę, ale wszystkie inne budynki miejskie będą musiały tą sama jednostkę kupić już po 270 - 300 zł. Doliczając do tego koszt zakupu, transportu i montażu tych panelików i tak wychodzi o wiele drożej niż kupowianie obecnie energii z sieci od zakładu energetycznego. Nochyba, że "geniusz" załatwi pozwolenia na budowę miejskiej sieci energetycznej. Tylko, że to dopiero będą koszty !!!
Do lemingokoków (25 lipca 2023 20:56)
Cytuję użytkownika: qw
https://www.youtube.com/watch?v=CTuDn4ubga0
I to się chwali.Zamiast pralkowych uli i kieszonkowych idiotyzmów srula.
Goldmann (25 lipca 2023 18:07)
,,,QRWA,,,,,a może sobie obrzezany podłączy sobie jądra,,,by mu je naladowac,,, NIC NIE URATUJE STAREJ ZLOMIARNI,,,A KOLEJNY REMONT DACHU ZGLASZAM DO PROKURATYRY,,,,a ten co w urzędzie zajmuję się przetargami z ul. Wyspiańskiego,,,to co chwilę ma nową gablotę,,a jego mamusia,,,alkoholiczka sędzina,,,,,i wszystko się QRWA KRĘCI,,
qw (25 lipca 2023 17:54)
https://www.youtube.com/watch?v=CTuDn4ubga0

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   fotowoltaika  |   zielona energia  |   środowisko  |   ekologia  |  

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Barbórkowa Parada Górnicza (FOTO)

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij