Menu

Coraz przyjemniej mieszkać w centrum Wałbrzycha

Duże zmiany na ulicy Kościelnej — wyremontowano kolejną kamienicę. Uliczka staje się coraz bardziej urokliwa.

Coraz przyjemniej mieszkać w centrum Wałbrzycha

W styczniu na Kościelnej 6 A oddano 7 mieszkań komunalnych po remoncie zaniedbanej kamienicy. Budynek od wielu lat stał pusty, straszył i niszczał. Remont kosztował ponad 3,2 mln, od stycznia mieszka tu 7 rodzin. Mieszkania są niewielkie, ale za to przytulne i nowoczesne.

Na początku lipca blask odzyskała kamienica przy Kościelnej 2. Budynek straszył, a sama ulica Kościelna, choć urokliwie położona, nie zachęcała do spacerów. Dziś wygląda to kompletnie inaczej.

Spójrzcie, jak zmieniła się ulica Kościelna. Chcielibyście tu mieszkać ?
adm
foto: adm/wtv
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (30 lipca 2023 14:04)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. To śródmieście często wręcz straszy. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Mieszkaniec (29 lipca 2023 21:55)
Znowu zawistne i antyWałbrzyskie komentarze, PiSobolszewi. Którzy źle życzą temu miastu.
Walbrzyszanka (27 lipca 2023 13:38)
Bardzo dobrze, że remontuje się stare zabytkowe kamienice. Wiadomo, że koszt takiego remontu jest większy przy zabytkach. Miasto pięknieje i to jest powód do radości. Zawsze znajdą się tacy co tylko krytykują.
Babka 60 (26 lipca 2023 14:34)
Czy po Niemcach czy po kimś innym to jest nasze miasto ! A zabytki to zabytki i jak można to trzeba je ratować bo inaczej miasto straci swój wygląd .A jeśli chodzi o patologię to na całym świecie taka jest .
Jwch (26 lipca 2023 2:20)
Prawie 500tys remat jednego mieszkania, faktycznie jest się czym chwalić, każdy normalny wolałby za te pieniądze nowe od developera niż ten bubel
qw (25 lipca 2023 17:53)
https://www.youtube.com/watch?v=CTuDn4ubga0
Spoko (25 lipca 2023 15:45)
Cytuję użytkownika: Mundi
Cytuję użytkownika: Pedzlowy
Remont jak remont.zadna sensacja Sensacja byłby spacer ta uliczka po 23...ilu dotrze do domu bez obicia mordki? ...niewielu. tylko conco szybko biegaja ,-( Patusowa ciag dalszy
Przyjdź i się przekonaj.Ja mieszkam 30 lat i żyję.
No ja też na 11 listopada żyje ale nie powiem ze czuje się bezpiecznie miko że mieszkam tunid urodzenia. Taka dzielnica. Cała starówka to patologia.pozdrawiam
Mundi (25 lipca 2023 14:34)
Cytuję użytkownika: Pedzlowy
Remont jak remont.zadna sensacja Sensacja byłby spacer ta uliczka po 23...ilu dotrze do domu bez obicia mordki? ...niewielu. tylko conco szybko biegaja ,-( Patusowa ciag dalszy
Przyjdź i się przekonaj.Ja mieszkam 30 lat i żyję.
...i został osłem (25 lipca 2023 14:25)
Cytuję użytkownika: Misiej
Cytuję użytkownika: Leszek
Cytuję użytkownika: Misiej
To jest doskonały przykład marnowania pieniędzy przez miasto, tylko dlatego żeby zarobili ci co mają zarobić. Rentowność tej inwestycji jest całkowicie nieopłacalna, kasa w bloto i tak jak wiele innych podobnych inwestycji za 3-4 lata będzie widać jakość tego remontu .. popękane ściany, wychodzący grzyb, problemy z kanalizacja i elektryka ... Zwykle marnowanie pieniedzy
Jakbyś pomyślał (taki żarcik) te budynki są pod pieczą konserwatora zabytków, a on czy tam ona wyburzać nie pozwalają. To lepiej wyremontować, żeby było ładnie czy niech dalej niech się sypie, żeby było PiSdowato.
Gdybyś pomyślał, nie żartuje, to byś wiedział gdzie sprawdzić czy są pod nadzorem konserwatora czy nie... A tak mądry chciał zabłysnąć i został zwykłym osłem ...
Podaję źródło: https://wosoz.ibip.wroc.pl/public/?id=92696 - klikasz w dawne woj. wałbrzyskie - "obszary" i masz taki wpis: "Historyczny układ urbanistyczny DZIELNICY STARE MIASTO- wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 08.12.1977 r. pod numerem 712/683/Wł" albo klikasz w "M.Wałbrzych" gdzie masz wykaz zabytków wg ulic. Polecam również "Wytyczne konserwatorskie do programu rewitalizacji - Śródmieście Wałbrzycha": https://samorzad.nid.pl/wp-content/uploads/2020/12/Walbrzych_Srodmiescie_wytyczne_2018_tekst.pdf
Zwykły analityk miejski (25 lipca 2023 13:11)
Cytuję użytkownika: prawdziwy analityk miejski
Autorze tej notatki weź blachę i j... w czachę. Żeby było przyjemnie to musi to miasto żyć a nie być martwe. Po godz.17 wszystko jest pozamykane, kilku żuli na ławeczkach pod nosem SM, rynek - Starówka jest ewenementem na skalę Polski. Wstyd i hańba dla poprzednich i obecnych "włodarzy" Wałbrzycha.
Nic dodać nic ująć.Beton na rynku, pomieszczenia do wynajęcia, lub do zaorania, najbardziej atrakcyjne zajęła straż miejska.Tylko srul "ożywia" rynek tylko raz do roku na żenującej lampionadzie.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Zmienią lokal użytkowy w mieszkanie

Mieszkania na Traugutta: wyprzedzają harmonogram prac

Ruszyła budowa mieszkań na ul. Traugutta

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij