Menu

BWA zaprasza na wystawę ''Linie'' Urszuli Wilk

Trwają przygotowania do nowej wystawy w Centrum Ceramiki Unikatowej Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA na terenie Starej Kopalni. W najbliższy piątek 28 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy Urszuli Wilk "Linie".

BWA zaprasza na wystawę ''Linie'' Urszuli Wilk
Urszula Wilk – malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni malarstwa Prof. Zbigniewa Karpińskiego i Prof. Stanisława Kortyki. W latach 90. brała udział w akcjach plastycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia – Wieża oraz Spadochrony. Jej prace charakteryzuje przede wszystkim monochromatyczność, wyciszenie oraz ograniczenie palety barwnej. Począwszy od 2012 roku, artystka kontynuuje prace nad cyklem malarskim „Bluemetrie”. Monochromatyczne prace z tego cyklu prezentowane były między innymi w Muzeum Architektury we Wrocławiu, Galeria Geppart ASP. Galeria El, Luxemburg Art Fair, II Międzynarodowe Biennale Malarstwa w Shenzhen 2020, IX Międzynarodowe Biennale w Pekinie 2022.
 
 
W 2012 artystka została zaproszona na półroczny pobyt rezydencyjny do Shangyuan Art Museum w Pekinie (Chiny). W trakcie pobytu w Azji, zrealizowany został między  innymi cykl prac na papierze chińskim – „Niewysłane listy z Pekinu”, zakupiony do zbiorów Zachęty Dolnośląskiej. Zainteresowanie artystki techniką wodną i użyciem jej w nowatorski sposób, zostało uhonorowane Nagrodą Główną na Międzynarodowym Biennale Akwareli w Shenzhen w 2015. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka Nagrody Główniej na I Pokonkursowej Wystawie Malarstwa im. Eugeniusza Gepperta - 1989, Grant-The Pollock-Krasner Foundation z Nowego Yorku, USA - 1995, Nagroda Główna – za najlepszą wystawę roku – ZPAP – 2014, Grand Prix– Międzynarodowe Biennale Akwareli- Shenzhen, Chiny 2015. Kilkadziesiąt wystaw w Polsce i poza granicami kraju.
 
 
 
Prace w Zbiorach: Muzeum Miejskie Wrocławia, Shangyuan Art Muzeum – Pekin; Chiny, zbiory Zachęty Dolnośląskiej, Shenzhen, Louhu Art Muzeum, Chiny, Dafen Art Museum - Shenzhen, Chiny.
 
 
opr.plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

bwa  |   stara kopalnia  |   wystawa  |   wernisaż  |   malarstwo  |   sztuka  |   urszula wilk  |  

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Barbórkowa Parada Górnicza (FOTO)

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij