Menu

Rowerowy protest z Sobótki do Świnoujścia

Ma do przejechania ponad pół tysiąca kilometrów. 27-letni Grzegorz Waksmundzki wyruszył z Sobótki do Świnoujścia w proteście przeciwko wycince drzew. Hasło wyprawy „Ocalmy Ślężę – Świętą górę naszych przodków” . 

Rowerowy protest z Sobótki do Świnoujścia
Wystartowałem. A specjalnej eskorty przez pierwsze 50 km udziela mi Mistrzyni Polski Monika_Brzeźna MAT ATOM Deweloper Wrocław. Przede mną 526 km. Trzymajcie kciuki  - napisał w social mediach Grzegorz Waksmundzki. 

27-latek z Sobótki wyruszył rowerem nad morze  (z Sobótki do Świnoujścia) by protestować przeciwko wycince drzew. 

Kilka tygodni temu na terenie ślężańskich lasów protestowali ekolodzy, którzy blokowali wycinkę lasu pod hasłem „Ocalmy Ślężę – Świętą górę naszych przodków”. Pomysł zainspirował mieszkańca Sobótki do innej formy protestu, jak sam mówi bardziej pokojowej.

- Moim celem jest zwrócenie uwagi na problem, który niewątpliwie zauważają turyści i mieszkańcy Sobótki. Na naszych oczach prowadzona jest masowa wycinka drzew w masywie Ślężańskim. Skala jest tak ogromna, że ciężko jest wierzyć w to, że wszystko spowodowane jest inwazją pasożytów. Dlatego zdecydowałem się bardziej pokojowo zwrócić uwagę na ten problem i pojechać rowerem z Sobótki do Świnoujścia pod takim samym hasłem „Ocalmy Ślężę – Świętą górę naszych przodków” - informuje Grzegorz Waksmundzki. 

27-latek wyruszył we wtorek (25 lipca) z Sulistrowic, do przejechania ma ponad pół tysiąca kilometrów.  Na miejsce chce dotrzeć dziś (środa 26 lipca).

adm
foto: FB Grzegorz Waksmundzki
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sprawdzone wzorce (26 lipca 2023 18:39)
Cytuję użytkownika: Gajowy Marucha
Może szanowny protestujący należało zgłębić wiedzę o lasach, poczytać co nieco prócz pudelków i tiktoków, pogadać z fachowcami od leśnictwa i gospodarki leśnej, a potem pajacować?
Co mu z tego jak nawet przeczyta skoro i tak nic z tego nie zrozumie.A tak to wskoczy na rower i POjedzie protestować nad wodę bo jest dobra pogoda.Jak będzie miał szczęście to go auto potrąci i zostanie bohaterem dnia.
Naukowcy Światowi odkryli zasadę (26 lipca 2023 18:30)
Żeby zwrócić uwagę tzw opinii społecznej na protest to należy się podpalić.
Hipokryzja (26 lipca 2023 17:42)
Nastepny debil maszerujacy po wolność czy inne bzdury.
Mirek (26 lipca 2023 15:20)
PiS na księżyc ????!
Johny (26 lipca 2023 11:15)
Asystent posła PO - Jarosa. I wszystko jasne.
Gajowy Marucha (26 lipca 2023 10:17)
Może szanowny protestujący należało zgłębić wiedzę o lasach, poczytać co nieco prócz pudelków i tiktoków, pogadać z fachowcami od leśnictwa i gospodarki leśnej, a potem pajacować?
Misiek (26 lipca 2023 9:56)
Ten prostest to idiotyzm.... Nie sam protest a forma ... Gość wiecej by zrobił na miejscu niż uciekając do Świnoujścia ...

Dodaj komentarz

Sobótka  |   Swinoujście  |   wycinka drzew  |   protest  |   Grzegorz Waksmundzki  |  

Głuszyca: walczą z wycinką drzew. Czy będzie przełom ?

Ponad 1000 podpisów pod petycją #stopwycincelasow

Gość Dnia - Roman Głód

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij