Menu

Porcelanowe Ogrody u Albertich

Porcelanowe Ogrody u Albertich to kolejna propozycja Muzeum Porcelany w Wałbrzychu dla dzieci i młodzieży na twórcze spędzanie czasu wolnego. Specjalnie przygotowane z tej okazji warsztaty połączą takie dziedziny jak rękodzieło, ekologię i historię dziedzictwa kulturowego.

Porcelanowe Ogrody u Albertich
Do udziału w projekcie zostały zaproszone m.in. ośrodki wychowawcze dla dzieci i młodzieży z Wałbrzycha. Ich podopieczni wezmą udział w jednym bloku warsztatów, a pozostałe będą skierowane do wszystkich chętnych z całego miasta. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkają się i zaprezentują wyniki swoich prac na wspólnej wystawie, ale zanim to nastąpi, będą musieli czymś się zainspirować.
 
- Tworzymy scenariusz specjalnej ścieżki edukacyjnej, która będzie się koncentrowała nie na porcelanie a na samym Pałacu Albertich, w którym znajduje się nasze muzeum. To ponad 200-letni obiekt, w którym dzieciaki poznają różne zakamarki, ciekawostki, szczegóły z życia dawnego mieszczaństwa. Tym się zainspirują, a później będą tworzyć z porcelanowej masy mikrorzeźby, które zostaną wypalone i oszkliwione we współpracy z dyrektorem BWA Piotrem Mickiem. Ostatecznie zostaną one umieszczone w zamkniętych ekosystemach, które również stworzymy na naszych warsztatach - tłumaczy Karolina Jefmańska, edukatorka w Muzeum Porcelany.
 
 
Wspomniane ekosystemy to część ekologiczna warsztatów. Uczestnicy stworzą własne małe światy, które zamkną w szklanych pojemnikach i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będą one żyć swoim własnym życiem bez ingerencji z zewnątrz.
 
 
- Mikroświat to przyroda zamknięta w szkle i nasza będzie uzupełniona przez porcelanowe mikrorzeźby. Jest to samodzielny ekosystem, terrarium, w którym rozwija się życie, coś rośnie, coś umiera, są żywe rośliny, mech. Podlewamy go tylko raz na początku, a on później sam żyje - opisuje Karolina Jefmańska.
 
 
Finałem projektu będzie wspólna wystawa połączona z koncertem muzyki relaksacyjnej we wrześniu. Pierwsze warsztaty startują 11 sierpnia. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 74 664 60 30. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
plr
foto: P.Tokarski / archiwum / MJ
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

muzeum porcelany  |   warsztaty  |   edukacja  |   ekologia  |   rękodzieło  |  

Najzdolniejsi uczniowie i studenci otrzymali stypendia

Umowa podpisana - pierwsze autobusy wodorowe przyjadą we wrześniu 2024

Małe Centrum Nauki SOWA świętuje pierwsze urodziny (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij