Menu

Wystawa: Urszula Wilk ''Linie''

Do 1 października w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni oglądać można wystawę Urszuli Wilk "Linie". W piątek (28 lipca) odbył się wernisaż wystawy. 
Wystawa: Urszula Wilk ''Linie''

- Wystawa pokazywana była w najważniejszych galeriach w kraju - mówił podczas wernisażu dyrektor BWA w Wałbrzychu, Piotr Micek.

Wcześnie można było oglądać ją w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Prace były prezentowane w Galerii Geppart ASP. Galeria El, Luxemburg Art Fair, podczas II Międzynarodowego Biennale Malarstwa w Shenzhen 2020, na IX Międzynarodowym Biennale w Pekinie 2022.

Malarskie linie zdają się zawierać tajny szyfr, do którego nie mamy dostępu, albo zatraciliśmy umiejętność jego odczytu, rozumienia. - napisała o pracach Urszuli Wilk, dr  Gabriela Dragun, literaturoznawca i krytyk sztuki.

Urszula Wilk studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni malarstwa Prof. Zbigniewa Karpińskiego i Prof. Stanisława Kortyki. W latach 90. brała udział w akcjach plastycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia – Wieża oraz
Spadochrony. Począwszy od 2012 roku, artystka kontynuuje prace nad cyklem malarskim „Bluemetrie”. 

W 2012 artystka została zaproszona na półroczny pobyt rezydencyjny do Shangyuan Art Museum w Pekinie (Chiny). W trakcie pobytu w Azji, zrealizowany został między  innymi cykl prac na papierze chińskim – „Niewysłane listy z Pekinu”, zakupiony do zbiorów Zachęty Dolnośląskiej. Zainteresowanie artystki techniką wodną i użyciem jej w nowatorski sposób, zostało uhonorowane Nagrodą Główną na Międzynarodowym Biennale Akwareli w Shenzhen w 2015.

 

 

Wystawę można oglądać w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej (Stara Kopalnia), ul. Wysockiego 29, do 1 października. 

adm
foto: plr
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19

Komentarze

Odbiorca (1 sierpnia 2023 20:19)
Przepraszam bardzo, ale co to ma być? Zabrakło inspiracji? Treblinki do kombajnu wyglądają przy tym jak dzieło...

Dodaj komentarz

Koncert: Piwnica pod Baranami

Visual Concert - kultowy koncert muzyki filmowej i epickiej w...

Kot w butach na deskach Teatru Lalki i Aktora (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij