Menu

Półkolonie w Głuszycy

Półmetek wakacji za nami. Sprawdzamy, jak bawią sie dzieci na półkoloniach w Głuszycy.

Półkolonie w Głuszycy

Półkolonie rozpoczęły się od spotkania z policjantem, który przypomniał o bezpieczeństwie podczas wakacji.

- Podopieczni skorzystali z wypoczynku nad wodą w Głuszycy i wzięli udział w Powiatowym Turnieju Pływackim. Niektórzy z kolonistów stanęli nawet na podium. - informują organizatorzy półkolonii.

Koloniści byli też w Magicznej Pławnej, gdzie mieli okazję przekonać się, ile zwierząt zmieściła Arka Noego, jak duży był koń trojański i jak dawniej mieszkali rycerze.

Zorganizowany został także wyjazd do kina oraz do Dinoparku w Szklarskiej Porębie.  Nie zabrakło także obcowania z naturą i podziwiania piękna Kolorowych Jeziorek w czasie pobytu w Rudawach Janowickich.

- W drugim tygodniu półkolonii dzieci odwiedziły Ogród Japoński Siruwia i wzięły udział w warsztatach origami w Jeleniej Górze. Uczestnicy półkolonii poznali także, jak wygląda praca strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu w czasie spotkania w Ogniku. - informują organizatorzy wypoczynku dla dzieci.

Kolejnego dnia dzieci zwiedzały z przewodnikiem Wrocław, zorganizowana została także wycieczka do Minieurolandu w Kłodzku wraz z grą terenową. Na zakończenie turnusu dzieci poznały Tajemniczy Las w Ornamental Farm w Bukowcu i  wzięły udział w warsztatach ekologicznych.

 

 

Półkolonie zostały dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.adm
foto: UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

Spore trudności w Głuszycy na Sienkiewicza

Retro pociągiem po regionie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij