Menu

Było ziemniaczanie, tanecznie i smacznie...

Prawie wszystko, co tylko można ugotować, usmażyć bądź upiec z ziemniaka pojawiło się na Biesiadzie Ziemniaczanej w Boguszowie — Gorcach. Nie zabrakło langoszy i pączków ziemniaczanych. Konkurs na najlepszą potrawę z ziemniaka wygrał Klub Senior Plus z Boguszowa — Gorc.


 

Było ziemniaczanie, tanecznie i smacznie...

Podczas biesiady królował oczywiście ziemniak. Nie zabrakło słynnych langoszy i pączków ziemniaczanych w wykonaniu Pani Haliny Bienieckiej. Jak przystało na Biesiadę Ziemniaczaną, imprezie towarzyszył konkurs o „Statuetkę Mistrza Potrawy Ziemniaczanej”.

Jury w składzie: burmistrz Boguszowa Gorc Sylwia Dąbrowska, posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska, zastępca burmistrza Mieroszowa Mariusz Pawlak i dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Czarnym Borze Katarzyna Bernaś po skosztowaniu 16 dań, przyznało nagrody.

1 miejsca - Klub Senior Plus w Boguszowie-Gorcach
2 miejsca - Pani Halina Bieniecka
3 miejsce - Zespół Kowarskie Wrzosy

Biesiadę uświetniły występy Anny Katarzyny Jiruska, Systematic Fire Show, KGW Folk Przedwojów, zespołów Grzędowianki, Świdnik oraz Kowarskie Wrzosy. Dla najmłodszych przygotowano program animacyjny z konkursami, który poprowadziły dwie Siostry Kartofelki.

opr. adm
foto: UM Boguszów Gorce
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25

Komentarze

Jola (11 sierpnia 2023 11:19)
Cytuję użytkownika: Janek
Gratuluję pierwszego miejsca... szkoda, że potrawy próbowało tylko jury????
Bo to była impreza dla promowania władzy a nie dla ludzi. Dla uczestników było piwo i kiełbasa wyborcza
Janek (3 sierpnia 2023 21:58)
Gratuluję pierwszego miejsca... szkoda, że potrawy próbowało tylko jury????

Dodaj komentarz

Jedna osoba nie żyje - pożar w Kamiennej Górze

WSSE otwiera kolejne Lokalne Centrum Biznesu

Niewybuch znaleziony w... burakach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij