Menu

Co burmistrz Świebodzic napisał do premiera?

Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga pisze do premiera Mateusza Morawieckiego. W kilkustronicowym liście wylicza trudności we współpracy z Radą Miasta i wnosi o... rozwiązanie rady. Wcześniej pozbawił radnych diet.

Co burmistrz Świebodzic napisał do premiera?

Jak zapowiadał — tak zrobił. Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga już na konferencji prasowej zapowiadał wstrzymanie wypłaty diet radnym (i swojego uposażenia), jak i skierowanie wniosku do premiera o rozwiązanie Rady Miasta Świebodzic.

Powód? Jak twierdzi burmistrz Ozga, z opozycyjnymi radnymi nie da się pracować.

- Sytuacja finansowa miasta jest bardzo ciężka. Próbuje zrobić wszystko, co jest dobre dla naszego miasta (...). Większość opozycji, czyli 13 radnych robi wszystko, żeby w mieście burmistrzowi ciężko się pracowało. - mówił w połowie lipca burmistrz Świebodzic.

Radni czterokrotnie nie udzielili  burmistrzowi absolutorium, (w jednym przypadku RIO stwierdziła nieważność uchwały absolutoriyjnej - szczegóły TUTAJ), dwa razy nie uchwalono budźetu, odbyło się też referendum w którym próbowano odwołać burmistrza. Trzykrotnie radni nie zgodzili się na zaciągnięcie kredytu przez miasto. Jak mówi Ozga, pieniędzy brakuje już nie tylko na inwestycje, ale na bieżące rachunki.

Jak zarządził burmistrz Paweł Ozga, radni mają nie otrzymywać diet, sam też, jak twierdzi, zrezygnował ze swojej wypłaty. To jednak nie koniec.  Burmistrz chce rozwiązać radę miasta.

Ozga pytany podczas konferencji, którzy radni paraliżują pracę, wskazał na Zjednoczoną Prawicę i wymienia między innymi Marka Gąsiora (brata posłanki Anny Zalewskiej) i Obywatelskie Świebodzice, których współzałożycielem był minister Ireneusz Zyska.
 
-  Czyli 13 radnych ze strony PiS-u, lub sympatyzujące z PiSem, są przeciwni środkom, które dostaje z PiS-u - mówił Ozga.

Dotarliśmy do pisma, jakie Ozga wysłał do premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj też:
Radni Świebodzic nie dostaną diet - wypłaty wstrzymał burmistrz
Uchwała absolutoryjna unieważniona. Konflikt trwa

adm
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Maćko (6 sierpnia 2023 16:25)
PiS kradnie to i radni PISu by chcieli, a kompetencji żadnych. A wszystko odbije się na mieszkańcach i na inwestycjach.
asz (4 sierpnia 2023 14:20)
Cytuję użytkownika: ***** ***
Fajfendekiel Jana W. leci na skargę do pisowskiego premiera. Jaja jak berety, jak pisal klasyk Smektała Zdzisiek.
a co do tfuska miał napisać?
Pan Jarek z PiS mówił że (3 sierpnia 2023 11:46)
Wystarczy nie kraść.
Radny (2 sierpnia 2023 22:35)
No proszę.Demokracja jest czy nie?.Wystarczy podać się do dymisji panie Ozga.
***** *** (2 sierpnia 2023 20:42)
Fajfendekiel Jana W. leci na skargę do pisowskiego premiera. Jaja jak berety, jak pisal klasyk Smektała Zdzisiek.

Dodaj komentarz

Świebodzice: niewybuch w sali gimnastycznej

Śmierć w stawie w Świebodzicach

Skatował kota - zwierze ma połamane żebra i obrażenia wewnętrzne

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij