Menu

Pół miliona turystów odwiedziło podziemia Zamku Książ

Półmilionowy turysta zwiedził dziś podziemia Zamku Książ. Jest nim Nikodem z Siedlec, który zwiedzał podziemia z mamą.

Pół miliona turystów odwiedziło podziemia Zamku Książ

Zamek Książ co roku odwiedzają setki tysięcy turystów, którzy poznają historię Książa, odpoczywają na zamkowych tarasach, a od niespełna pięciu lat poznają także drugowojenną historię podziemi na poziomie – 50 metrów pod Dziedzińcem Honorowym (podziemia otwarto 16 października 2018 roku) .

Dziś podziemia odwiedził półmilionowy turysta -  Nikodem z Siedlec. Jako honorowy gość otrzymał od prezes Zamku Książ Anny Żabskiej prezenty - między innymi voucher na pobyt w Hotelu Książ i pamiątkowe filiżanki w fasonie Daisy z wałbrzyskiej porcelany.
Podziemia otwarto 16 października 2018 roku. Od początku funkcjonowania podziemnej trasy, drugowojenna opowieść prezentowana jest przez przewodników.

- W naszym zespole przewodnickim mamy prawdziwych pasjonatów historii Książa, którzy codziennie dzielą się swoją wiedzą z turystami – opowiada prezes Zamku Książ Anna Żabska - Jak sami przyznają, pytań o podziemia jest wiele. Niemal po każdym zwiedzaniu toczą się dyskusje o tej historii. Zauważamy coraz większą liczbę turystów, którzy przyjeżdżają na zwiedzanie z wiedzą
i ogromną ciekawością tego miejsca. Uzupełnieniem opowieści przewodnika są projekcie i ścieżka multimedialna.

Czytaj też:
Roboty przewodnikami w Zamku Książ ( Festiwal Tajemnic - PROGRAM)opr. adm
foto: Zamek Ksiąz
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

asz (4 sierpnia 2023 7:25)
A ta od płazów co się lansuje?
,, ZIUTEK,,, (3 sierpnia 2023 21:48)
,,Ja umprezowalem ,jak w bramie oślej było archiwum,,i okrągłe pokoje na górze,,,to były imprezy,,,,
Adolf (3 sierpnia 2023 17:58)
Potomkowie hitlera baniaka i cały wałbrzych z tuskiem

Dodaj komentarz

Zamek Ksiaż  |   turystyka  |   Dolny Śląsk  |   Wałbrzych  |  

Sprawdź samochód przed zakupem w Serwisie Toyota Nowakowski

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Pobiegli... prawie pół tysiaca osób na Mikołajkowym Biegu dla...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij