Menu

Zespół Damiana Lemparta zdyskwalifikowany na Nordschleife

Ekipa pochodzącego ze Świdnicy kierowcy wyścigowego Damiana Lemparta miała szansę wywalczyć 2. miejsce podczas 5. rudny zawodów RCN na torze Nurburgring Nordschleife, ale z powodu błędu zespołowego zostali zdyskwalifikowani i nie zdobyli tym razem cennych punktów.

Zespół Damiana Lemparta zdyskwalifikowany na Nordschleife
W ostatni lipcowy weekend odbyła się 5. Runda zawodów RCN na słynnym torze Nurburgring Nordschleife. W składzie kierowców wystąpił świdniczanin i reprezentant Automobilklubu Wielkopolskiego, Damian Lempart, jednak wyjątkowo w tej jednej rundzie z innym kierowcą na pokładzie, debiutującym w „Zielonym Piekle” Nikodemem Sileckim, również reprezentujący barwy tego samego automobilklubu. Pomimo dobrej dyspozycji i szans na 2. Miejsce jako końcowy rezultat, przez błąd zespołowy załoga została zdyskwalifikowana z wyników zawodów.
 
 
W obecności okrojonego sprzętowo i w składzie zespołu, załoga miała niełatwe zadanie. Znany z występów w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Nikodem Silecki, podejmował się całkowicie dla siebie nowego wyzwania jakim był udział w RCN. Dla Lemparta nie było to nic nowego, z tym że całość, włącznie z przygotowaniem samochodu trzeba było dostosować tak, aby samochód był przygotowany pod kątem ustawień czy wyboru dla nowego kierowcy. Debiutant spisał się bardzo dobrze w swojej roli za kierownicą, gdzie później tempo miał odrabiać kierowca ze Świdnicy. Niestety jednak przez błąd zespołowy pod koniec wyścigu, cała załoga naraziła się na skreślenie z wyników z tejże rundy.
 
 
Zespół jednak liczył się z możliwością osiągnięcia gorszego wyniku niż standardowego, jednak główny cel w postaci rozpoczęcia przygotowań pod rozbudowę całego zespołu o drugi samochód, włącznie z udziałem w najwyższej kategorii wyścigów, czyli Nurburgring Langstrecken Serie (NLS), a także najtrudniejszego, 24-godzinnego wyścigu na tym torze został zrealizowany pozytywnie.
 
 
- Niestety jest jak jest i czasu tutaj nie cofniemy. Szkoda tego wyniku, zwłaszcza że w ramach walki z dużo mocniejszymi Peugeotami (w tym jednym 308 TCR) pod kątem całego sezonu, byłyby to bardzo cenne punkty. Nie mniej jednak, to na czym z Michałem, czyli właścicielem zespołu, najbardziej nam zależało, zostało osiągnięte. Drugi samochód jest w trakcie prac, na jesień powinien być skończony i myślę, że to będzie dobry początek do naszego nowego wyzwania, jakim jest regularny udział w serii NLS, a także 24h Nurburgring. Gratulacje należą się także dla Nikodema, bo w swoim debiucie spisał się na medal. Wyjątkowo pod dużym wrażeniem byłem pod kątem jego dojrzałości w zakresie pracy na lusterkach w licznym tłoku dużo mocniejszych samochodów, co jest wyjątkowo ważne na tym torze - podsumowuje Damian Lempart. 
 
 
Następne zawody załogi Lempart/Walczak-Makowiecki odbędą się 2. Września, również na torze Nurburgring Nordschleife. Na ten moment kierowcy z Polski utrzymują 2. i 3. miejsce w rocznej klasyfikacji w klasie „RS2A”, ulegając jedynie Rolfowi Weißenfelsowi w dużo mocniejszym Peugeocie 308 TCR.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / Kajetan Zorzycki
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

mrs (4 sierpnia 2023 17:23)
Szkoda że z artykułu nie można się dowiedzieć na czym polegał ten "błąd".
Srip (4 sierpnia 2023 17:12)
Cytuję użytkownika: Sip
Nie dla psa kiełbasa
Won śmieciu do piwnicy
Sip (4 sierpnia 2023 16:57)
Nie dla psa kiełbasa
Misiek (4 sierpnia 2023 15:21)
Już prawie był drugi i skończył jak zawsze...

Dodaj komentarz

sport  |   motosport  |   wyścigi  |   damian lempart  |   świdnica  |  

Koczują w namiotach

Gdzie jest najwyżej położona strzelnica w Polsce?

Świdnica gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska w SUMO

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij