Menu

Kilka połamanych drzew i podtopień

Ponad dziesięć wyjazdów do połamanych drzew i zalanych piwnic odnotowali wałbrzyscy strażacy podczas weekendu. Ponad 20 razy interweniowali strażacy ze Świdnicy. W niedzielę na Dolnym Śląsku ponad 100 interwencji. 

 

Kilka połamanych drzew i podtopień
Jak informuje st. kpt. Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej, strażacy odnotowali na szczęście niegroźne zdarzenia. Do połamanych drzew wyjeżdżali do Michałkowej i Chwaliszowa. Kilka razy wypompowywano wodę z piwnic — między innymi w Jedlinie, w Wałbrzychu przy ul. Wrocławskiej. Wypompowywali też wodę przy przepuście przy ul. Wilczej. Jak informuje st. kpt. Tomasz Kwiatkowski, w najbardziej zalanych piwnicach było do pół metra wody.
 
 
Nieco więcej pracy mieli strażacy ze Świdnicy, odnotowali ponad 20 wyjazdów w ciągu weekendu. Zalane było między innymi przejście podziemne na stacji kolejowej w Żarowie. Interweniowano w powiecie świdnickim, między innymi w Wiśniowej strażacy udrażniali rzekę, gdzie powalone konary blokowały przepływ oraz w Grodziszczu i Witkowie.

Na Dolnym Śląsku tylko w niedzielę strażacy wyjeżdżali ponad 100 razy,  głównie do zalanych piwnic i  połamanych drzew. Nie odnotowano jednak niebezpiecznych zdarzeń - informują strażacy. 


adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

inż. A. Partacz (7 sierpnia 2023 11:53)
To przejście podziemne na perony w Żarowie zalewane jest notorycznie. Kiedy w końcu zostanie wykonane porządne odwodnienie? Jak się za to wezmą Niemcy?
Lili (7 sierpnia 2023 9:46)
Wszendzie dookoła woda, a w Wałbrzychu basenu jaknie było tak nie ma. Ci z peło wolą tencze niż basen.

Dodaj komentarz

112  |   straż pożarna  |   woda  |   podtopienia  |  

Pędził prawie 200 km/h. Nie przyjął mandatu

Wałbrzych: oszukali seniorkę - straciła 120 tys. zł

Pijana matka: prawie 3 promile. Tłumaczyła to... nadciśnieniem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij