Menu

Szukali zaginionych dronem z termowizją. To tylko trening

OSP Boguszów ćwiczyło nocny scenariusz poszukiwań zaginionych osób przy użyciu drona z termowizją.
 
Szukali zaginionych dronem z termowizją. To tylko trening
- Działania z użyciem drona po zmroku są specyficzne i wymagają od operatora dużego skupienia, stąd też decyzja o przeprowadzeniu takiego treningu.
Scenariusz zakładał 2 osoby zaginione na obszarze pomiędzy ul. Szkolną, ul. Konopnickiej i ul. Szybową, czyli mocno zróżnicowany teren obecnych ogrodów działkowych i sporej części nieużytków na łącznej powierzchni ok. 7 ha.  
Nasi pozoranci, których dokładnej lokalizacji nie znaliśmy, zostali odnalezieni po czasie ok. 1:30 h, co przy tak dużym i zróżnicowanym terenie uważamy za bardzo dobry rezultat. Dziękujemy naszym młodym druhom z MDP za pomoc i cierpliwość podczas pozoracji - informuje OSP
 
 

red
foto: OSP Boguszów
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

dron  |   cwiczenia  |   termowizja  |   z drona  |   boguszow  |   gorce  |  

Wałbrzych: Ukraina już to widziała. Teraz przećwiczą to u nas

Nowe drony dla wałbrzyskich strażaków

Wieża widokowa w Parku Sobieskiego: Co z niej zobaczymy? (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij