Menu

Zrzut wody z zapory w Zagórzu

Zrzut wody z zapory w Zagórzu przyciąga pod tamę mieszkańców i turystów, którzy tłumnie przyjeżdżają, by choć przez chwilę napawać się "bystrzycką bryzą". Od niedzieli trwa zrzut wody jedną ze śluzą, w poniedziałek otwarto dodatkowy, boczny przepust.

Zrzut wody z zapory w Zagórzu

Obfite opady, które towarzyszyły nam przez większość minionego weekendu spowodowały niegroźne podniesienie się poziomu wody w Jeziorze Bystrzyckim – a to z kolei zaowocowało spektakularnym zrzutem zgromadzonej wody przez śluzy zapory.

Zrzuty wody potrwają dopóki warunki hydrologiczno-meteorologiczne będą tego wymagały, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji stanąć u podnóża zagórzańskiego zabytku techniki sprzed ponad 100 lat jest ku temu świetna okazja.

 

 

adm
foto: Gmina Walim
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

lolek (8 sierpnia 2023 18:41)
Gdzie te tłumy? Coś nie ten teges ze wzrokiem?

Dodaj komentarz

Walim  |   Zagórze  |   tama  |   jezioro bystrzyckie  |   zrzut wody  |  

Malownicza zima na odrestaurowanej linii kolejowej (VIDEO)

Dziećmorowice: remont drogi do Osiedla Słonecznego zakończony

Ciało kobiety odnalezione w Jeziorze Bystrzyckim (AKTUALIZACJA)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij