Menu

Zamykają serpentyny - rusza budowa obwodnicy Boguszowa Gorc

Kolejne wyzwanie dla kierowców - do Boguszowa nie pojedziemy już serpentynami... i to długo. W przyszłym tygodniu zamknięta zostanie droga wojewódzka nr 367 w Boguszowie - Gorcach na odcinku od ul. Krakowskiej do granicy administracyjnej Wałbrzycha.


 

Zamykają serpentyny - rusza budowa obwodnicy Boguszowa Gorc

W związku z otrzymanym powiadomieniem od Wykonawcy robót tj. firmy Eurovia Polska S.A  o zgłoszeniu zmiany organizacji ruchu, w związku z rozpoczęciem robót na zadaniu pn.: Budowa obwodnicy m. Boguszów-Gorce etap I od dnia 16.08.2023 r. - informujemy, że zostanie zamknięta droga wojewódzka nr 367 w m. Boguszów- Gorce na odcinku od ul. Krakowskiej do granicy administracyjnej miasta Wałbrzycha. - informuje Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Drogę wybuduje ją Eurovia S.A., inwestycje podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 367 w Boguszówie Gorcach na odcinku o długości 800 metrów od ul. Krakowskiej do granicy administracyjnej miasta Wałbrzycha, a rozbudowa drogi na całym odcinku odbywać się będzie w istniejącym śladzie. Zakładany w przetargu budżet wynosił blisko 20,6 mln zł. Oferty złożyło pięć firm, z których jako wykonawcę wybrano firmę Eurovia S.A. z ceną 16.8 miliona złotych, a termin realizacji prac budowlanych zaplanowano na 18 miesięcy.

 

 

Drugi etap to budowa odcinka o długości 3,7 km (do skrzyżowania DW nr 367 z ul. Krakowską).
 
Czytaj też:
Budowa obwodnicy Boguszowa - umowa podpisana

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Waćkowski (15 sierpnia 2023 16:30)
Cytuję użytkownika: Głupki
Zamiast się cieszyć, że coś się dzieje, w przyszłości będzie lepiej NAM się jedziło, to pisowskie szuje już muszą pisać, że to niemcy. Będzie z rok może niedogodniej, a później każdy będzie chwalił o jak super że wybudowali PIS-du zasługa.
Na ;wielbicieli PiSu,nie ma lekarstwa; cierpią na STRASZNĄ chorobę. NAIWNOSC.
Grajas (15 sierpnia 2023 16:13)
Cytuję użytkownika: mieszkańcy Walbrzycha jesteście straszni
Budowy obwodnicy BG, minister Dworczyk robi tyle dla regionu, a ja czytam tylko o utrudnieniach. Jak robisz remont łazienki też nie masz gdzie zrobić **** i sobie radzisz.
Min.Dworczyk? a toś strzelił głupotę; czy ten pan cokolwiek dla regionu załatwił?tak samo,jak ten co ;nie straci; Obaj tak dbają o ;swych wyborców;
mieszkańcy Walbrzycha jesteście straszni (10 sierpnia 2023 6:34)
Budowy obwodnicy BG, minister Dworczyk robi tyle dla regionu, a ja czytam tylko o utrudnieniach. Jak robisz remont łazienki też nie masz gdzie zrobić **** i sobie radzisz.
Ola (9 sierpnia 2023 22:34)
Na mojej ulicy - Zachodnia, która została poszerzona , ta tak zwana firma usypała, zasypała skarpy ziemią... która prawie w całości spłynęła na rynienkę przy chodniki, na chodnik, na ulicę. Nic się nie trzyma, nie ma nasadzeń, ani murka zabezpieczającego.... po co to brązowo-czerwone błoto? A my , żeby pojechać do Boguszowa to znowu objazd, a powrót po 14 jak wraca cała koksownia - znów trzy lata z głowy, bo ta firma to jakaś pomyłka
Janek (9 sierpnia 2023 22:24)
Partacki remont ul.1 Maja robi właśnie ta firma... kopie, leje asfalt, rozwala go, znów kopie, sprząta, kolejny przekop, błoto, błoto, dziury......na chodnik wylany asfalt!!!! jak zaczną serpentyny, to kiedy skończą Sobięcin?????
Dziewiątka (9 sierpnia 2023 20:17)
Cytuję użytkownika: Tutejszy
To jak mówią 18 miesięcy to będzie około 36????
To samo sobie od razu pomyślałem
Tutejszy (9 sierpnia 2023 19:24)
To jak mówią 18 miesięcy to będzie około 36????
Imięjego44 (9 sierpnia 2023 18:37)
Co oni będą tam robić 18 miesięcy!!! Infrastruktury podziemnej nie ma, 6 miesięcy to góra! No tak, Eu-S-rovia, która "popisywała" się na Kamienieckiej i "popisuje" się na 1-Maja. Misi daje wysokie konsultacyjne, skoro wygrywa przetargi, nieudaczna...
Głupki (9 sierpnia 2023 17:45)
Zamiast się cieszyć, że coś się dzieje, w przyszłości będzie lepiej NAM się jedziło, to pisowskie szuje już muszą pisać, że to niemcy. Będzie z rok może niedogodniej, a później każdy będzie chwalił o jak super że wybudowali PIS-du zasługa.
Analityk miejski (9 sierpnia 2023 17:02)
Paraliżu Srulogrodu ciąg dalszy.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Gdyńska też do remontu

Wypadki w regionie — trzy osoby trafiły do szpitala

Ilona Bujalska kandydatką na burmistrza Jedliny Zdrój

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij