Menu

Nitras i Gasiuk-Pihowicz w Wałbrzychu: ''Białoruś też była demokratyczna''

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras i Kamila Gasiuk-Pihowicz w Wałbrzychu. Politycy zachęcali mieszkańców, by ci przypilnowali wyborów zapisując się do obwodowych komisji wyborczych. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. 

Nitras i Gasiuk-Pihowicz w Wałbrzychu: ''Białoruś też była demokratyczna''
Politycy spotkali się z mieszkańcami na Placu Magistrackim. Nie zabrakło popularnego w ostatnich dniach hasła " Października piętnastego pogonimy Kaczyńskiego". Mówiono też o tłustych kotach i kocicach. Sławomir Nitras w swoim przemówieniu porównywał metody Prawa i Sprawiedliwości do tych, które są stosowane na Białorusi. 
 
- Przypomnę wam, że Łukaszenka doszedł do władzy w uczciwych, demokratycznych wyborach. Pani Cichanouska, która została wybrana wolą Białorusinów, musiała uciekać z kraju. Mieszka w Wilnie i przebywa w Warszawie. Nie może pojechać do Mińska. Musiało uciec za granicę 300 tys. Białorusinów bitych pałami przez omonowców. Podobnie jak dzisiaj kobiety na polskich ulicach, kiedy protestują w obronie swoich praw. Białoruś była demokratycznym państwem. Była na tej samej drodze co my. Dzisiaj jest krwawą dyktaturą. Każdy z nas kiedyś był na jakimś pikniku. Jadł kiełbaskę. Może pił piwo. Kiedy słucha się Jarosława Kaczynskiego na piknikach...  Każdy był na jakimś pikniku. Widzieliście może człowieka, który wyzywa innych od zdrajców? Czy to jest piknik czy zlot nienawistników?  - mówi Sławomir Nitras. 
 
 
 
Dlaczego trzeba pilnować wyborów?
 
- Próbują nam je ukraść. PiS tak zmienił prawo, że to oni nadzorują wybory. To środowisko potrafiło okraść PCK na Dolnym Śląsku. Jak mamy im ufać, że nie ukradną wyborów? Język, którego używa Kaczyński wobec przeciwników politycznych, którzy mają inne zdanie to język, którego używa Putin i Łukaszenka. Jest z niego taki sam demokrata, jak i oni. Chcemy europejskich standardów i Polska się takimi standardami cieszyła. Kaczyńskiemu się to nie podoba. Skoro PKW jest upolityczniona, to trzeba, by obywatele przypilnowali wyborów. Jest już nas 32 tys, a będzie nas znacznie więcej i przypilnujemy tych wyborów. - mówi Sławomir Nitras. 
 foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Polus (15 sierpnia 2023 19:48)
A jak przegrają to będzie kwik że ukradli i wogule
DDDD (13 sierpnia 2023 4:58)
Cytuję użytkownika: Lenin: Byt kształtuje świadomość.
Jak na poniemiecki wałbrzych to platforma ma tu mało sympatyków co cieszy widząc te zdjęcia.Może frekwencja byłaby większa gdyby Borys Budka nie zląkł się i przyjechał agitować a nie przysłał w zastępstwie panią z nowoczesnej.
No właśnie. A podobno tylu tu głosowało na przedstawicieli tej partii we władzach miasta. Czyżby wybory zostały sfałszowane?
asz (12 sierpnia 2023 17:36)
Cytuję użytkownika: koneser (11 sierpnia 2023 9:42)
Cytuję użytkownika: Misi3k
Hmmm Gasiuk... Kobieta tragedia...
Też uważam, że Kempa, Szydło, Zalewska i Mazurek to prawdziwe ikony kobiecości...
co ty kcesz od klempy, super babka.
Brak logiki to w PO norma (12 sierpnia 2023 17:07)
Cytuję fragment wypowiedzi z artykułu "Przypomnę wam, że Łukaszenka doszedł do władzy w uczciwych, demokratycznych wyborach. Pani Cichanouska, która została wybrana wolą Białorusinów, musiała uciekać z kraju". Gdzie tu logika zapytuję.
KOmunizm w tym mieście nadal żyje (12 sierpnia 2023 16:58)
Więc zapytajcie tak jak pierwszy sekretarz, No to jak,POmożecie?
Lenin: Byt kształtuje świadomość. (12 sierpnia 2023 14:49)
Jak na poniemiecki wałbrzych to platforma ma tu mało sympatyków co cieszy widząc te zdjęcia.Może frekwencja byłaby większa gdyby Borys Budka nie zląkł się i przyjechał agitować a nie przysłał w zastępstwie panią z nowoczesnej.
Metody dostosowują do czasów (12 sierpnia 2023 14:39)
Metoda na wnuczka,metoda na policjanta,metoda na inkasenta,metoda na BLIKa .A teraz metoda na Stróża Wyborów.
To nie jest śmieszne. (12 sierpnia 2023 14:33)
Cytuję użytkownika: hahaha
Demokracja według platformy:Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.
Głosują kogo zjedzą na obiad.Wynik demokratycznego głosowania wiadomy z góry.Jedynie dobrze uzbrojona Owca może podważyć wynik tego demokratycznego głosowania.To przypomina obecną sytuację Polski w świetle konfliktu za wschodnią granicą i sabotażu za zachodnią granicą Polski.
Podobieństwo przypadkowe (12 sierpnia 2023 11:24)
Cytuję użytkownika: hahaha
Demokracja według platformy:Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.
Czy te wilki to Unia Europejska i Rosja a owca to Polska?
Dwa Pytania do białych koszul (12 sierpnia 2023 10:29)
1. Pierwsze pytanie do jesiennego referendum: Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?". 2.Drugie pytanie do jesiennego referendum: Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

bialorus  |   polska  |   nitras  |   gasiuk  |   pihowicz  |   wybory  |  

Stara Kopalnia przypomni historię reemigrantów z Francji

Gość Dnia - Stanisław Jurcewicz

TVP w stanie likwidacji

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij