Menu

Porcelanowe Ogrody u Albertich

W wałbrzyskim Muzeum Porcelany wystartowały warsztaty pod nazwą "Porcelanowe Ogrody u Albertich". Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, więc na koniec projektu możemy spodziewać się mnóstwa ciekawych prac wykonanych przez uczestników.

Porcelanowe Ogrody u Albertich
Muzeum Porcelany zaprosiło wałbrzyszan w każdym wieku do wspólnego tworzenia ogrodów zamkniętych w szklanych naczyniach. Dodatkowo ozdobą każdego z tych ogrodów będą małe rzeźby ręcznie wykonane przez uczestników zajęć. Aby nabrać inspiracji i przygotować się do pracy twórczej, uczestnicy najpierw zwiedzili Pałac Albertich.
 
- Była to trasa opracowana specjalnie dla nich. Zaczęliśmy od dziedzińca, przyglądaliśmy się budowie Pałacu Albertich. Potem weszliśmy do środka i rozmawialiśmy między innymi o XIX-wiecznym przemyśle w Wałbrzychu. Dowiedzieli się też, czym jest porcelana i jak powstaje. Oczywiście zobaczyli najciekawsze okazy porcelany w naszym muzeum. Poznawali także codzienne życie dawnych mieszkańców tego pałacu - mówi Karolina Jefmańska pomysłodawczyni projektu "Porcelanowe Ogrody u Albertich".
 
 
Bogaci w wiedzę i zainspirowani bogatymi zbiorami porcelany wałbrzyskiego muzeum, uczestnicy warsztatów przystąpili do pracy twórczej. Tematyka prac była dowolna. Cokolwiek uda im się wykonać, trafi finalnie do szklanych ogrodów, które będą tworzone na kolejnych zajęciach.
 
- Figurki, które dziś tworzą, trafią do Centrum Ceramiki Unikatowej. Tam zostaną wypalone w piecach i oszkliwione. Potem wrócą do nas i w kolejnych tygodniach umieszczane będą w leśnych ogrodach w szkle. Ogrody będziemy tworzyć za dwa tygodnie. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy we wrześniu. Impreza zaplanowana jest na 27 września w naszym ogrodzie muzealnym. Oprócz naszych artystów i ich prac będzie także koncert muzyki relaksacyjnej - zaprasza Karolina Jefmańska.
 
 
 
Frekwencja na warsztatach zaskoczyła nawet organizatorów. Jak widać, wałbrzyszanie chętnie angażują się w tego typu projekty.
 
- Przyszło więcej chętnych, niż na to liczyliśmy. Frekwencja praktycznie nam się podwoiła. Planowaliśmy 10 miejsc, a zapisało się 20 osób i niektórzy przyszli z opiekunami, którzy także uczestniczyli w zwiedzaniu muzeum. Drugi, taki sam moduł zajęć przewidzieliśmy dla dzieciaków z Ośrodka Wychowawczego, Ośrodka Socjoterapeutycznego i zaproszonych szkół - mówi Karolina Jefmańska.
 
 
Projekt "Porcelanowe Ogrody u Albertich" realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje 2023".
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31
Zdjęcie 32
Zdjęcie 33

Komentarze

hahaha (12 sierpnia 2023 9:53)
A gdzie jest butelka którą niemiec rozpijał Polaków?

Dodaj komentarz

Wystawa fotografii z Porcelany Krzysztof w OSK Podzamcze

Czy to koniec ostatniej fabryki porcelany w regionie ?

Jesiennie w ogrodzie Muzeum Porcelany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij