Menu

Podała złodziejowi kod BLIK i straciła 1500 zł

Oszust wmówił 37-latce z Kamiennej Góry, że musi mu podać swój kod BLIK, żeby otrzymać przelew za zakupiony w Internecie towar. Niestety uwierzyła...

Podała złodziejowi kod BLIK i straciła 1500 zł
Oszustwa w internecie to niestety codzienność, przestępcy wykorzystują coraz to nowsze wymówki aby dobrać się oszczędności korzystających z dobroci sieci. Każdy może paść ofiarą oszustwa, wiek nie ma znaczenia. Dlatego warto zaznajomić się z kolejnymi sposobami, jakich używają. Kamiennogórscy policjanci ponownie ostrzegają przed wyłudzeniami na kod BLIK.
 
Do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zgłosiła się 37-latka, która wystawiła na platformie zakupowej odzież do sprzedaży. Rzekomy kupiec przekonał kobietę, że do otrzymania wpłaty od niego potrzebny jest wygenerowany kod BLIK. Niestety mieszkanka powiatu kamiennogórskiego podała żądany kod, który posłużył do wypłaty ponad 1500 złotych z jej konta bankowego.
 
Policjanci przypominają:
 
 
Nie podawaj nieznajomym swoich danych do logowania ani kodu BLIK!
Nie potwierdzaj w aplikacji transakcji, których nie wykonujesz.
Zastanów się, zanim wykonasz jakąkolwiek operację bankową.
 
opr.plr
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzamczanin (14 sierpnia 2023 10:01)
I takie ameby umysłowe mają prawa wyborcze. Pozbawić.
Masz deficyt rozumu (13 sierpnia 2023 10:43)
Elektorat platformy został zubożony.
gohciu (12 sierpnia 2023 18:40)
no comment... kre'ty'nów PO prostu - czebajeba*.

Dodaj komentarz

kamienna góra  |   policja  |   oszust  |   złodziej  |   blik  |  

Pędził prawie 200 km/h. Nie przyjął mandatu

Wałbrzych: oszukali seniorkę - straciła 120 tys. zł

Pijana matka: prawie 3 promile. Tłumaczyła to... nadciśnieniem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij