Menu

Piaskowa Góra: Park Sybiraków już otwarty (FOTO)

Remont w Parku Sybiraków zakończony. Wałbrzyszanie mogą  już korzystać z jego obu części, które łącznie mają powierzchnię 6 hektarów.

Piaskowa Góra: Park Sybiraków już otwarty (FOTO)

Z okazji otwarcia Parku zorganizowano miejski piknik, który będzie trwał jeszcze w niedzielę. Na odwiedzających park czeka wiele atrakcji.

- To jest park dla Was – dla mieszkańców Wałbrzycha. Piaskowa Góra to dzielnica, która staje się miejscem kultowym. Zaczęła rosnąć w latach 60-tych, a swój kształt urbanistyczny również związany z tym parkiem, ukształtował się w latach 70-tych. Dla wielu z nas to miejsce – Piaskowa Góra jest związane z czasem kiedy z dzieci stawaliśmy się młodzieżą, a później dorosłymi. Piaskowa Góra i ten park jest ikoną tego miasta. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
 
Park został gruntownie przebudowany. Tereny zielone stanowią 70% powierzchni ( przed remontem 30%). Posadzono prawie 84 tys krzewów, drzew i bylin. Główna część parku jest ogrodzona, tak by nie wchodziła na jego teren dzika zwierzyna. Ma to też zapobiec dewastacji. Zainstalowano monitoring i oświetlenie. Pod parkiem są zainstalowane zbiorniki, które gromadzą wodę deszczową. Na terenie parku jest boisko i około 150 ławek. Remont kosztował około 15 mln zł.
 
Jutro kolejna część pikniku. Od godziny 12:00 do 16:00 gry, konkursy i zabawy organizowane przez wałbrzyskie kluby sportowe.

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Jacek Pilchowski (15 sierpnia 2023 23:13)
Cytuję użytkownika: Testo
Cytuję użytkownika: Niezłe ziółko (12 sierpnia 2023 20:05)
"POsadzono prawie 84 tys krzewów, drzew i bylin" Haha, tak chyba licząc POsianą trawę
Tyle dokładnie na fakturze zapewne wpisano … więc cicho być!
Pewnie wszystko jest dokładnie w fakturach podane - wliczając w cenę specjalny dodatek "na waciki". - I tak ma być każdego roku czyli budżet miasta zyskał następne (stałe) obciążenie.
Testo (15 sierpnia 2023 0:05)
Cytuję użytkownika: Niezłe ziółko (12 sierpnia 2023 20:05)
"POsadzono prawie 84 tys krzewów, drzew i bylin" Haha, tak chyba licząc POsianą trawę
Tyle dokładnie na fakturze zapewne wpisano … więc cicho być!
Jerzy Jacek Pilchowski (14 sierpnia 2023 19:16)
Park ten został zrobiony w typowo szełemejowskim stylu. To znaczy fajnie wygląda ale dużo pieniędzy na to aby w dobrym stanie utrzymać. Z punktu widzenia ferajny to oczywiście bardzo dobrze. Niektórzy właściciele lokalnych firm będą mieli stałe źródło dochodu i dzięki temu z jeszcze większym entuzjazmem będą Szełemeja popierać. Z punktu widzenia budżetu miasta, który jak wiadomo jest głęboko pod kreską sprawa wygląda jednak "nieciekawie". Można to oczywiście w prosty sposób rozwiązać. Wystarczy chyba jeżeli Szełemej oraz kadra kierownicza UM ogłoszą (i zrealizują) przekazanie np., 25% swoich ekstremalnie wysokich zarobków na utrzymanie tego parku.
gohciu (14 sierpnia 2023 17:53)
Trzy największe fałszywe dziki/szkodniki wlazły. I jeszcze mordy wystawiały do zdjęć. "hindenburek", "senator" i "POsłanka" ich mać...
Radny Langer wzburzony postawą prezydenta Szełemej (14 sierpnia 2023 16:20)
k***a ZNOWU MU SIĘ UDAŁO BEZ POMOCY RZĄDU GDZIE JEST KPO k***y Z PISu 700 BANIEK DLA MIASTA ?
hahaha (14 sierpnia 2023 11:19)
Cytuję użytkownika: zenek
Dobrze że będzie można wjechać rowerem
Land Roverem.
ucho ratusza (14 sierpnia 2023 11:09)
Park będzie zamykany o 18 przez patrol straży miejskiej.O 18.01 Pijacy będą pacyfikowani.
twa (14 sierpnia 2023 10:25)
Cytuję użytkownika: Henryk
A ubikacji podczas festynu brak ?
POco,Przecież rosną tam krzaki.
Sprawdzone (14 sierpnia 2023 9:01)
Cytuję użytkownika: Sprawdzam
Cytuję użytkownika: Chamska propaganda
Na walbrzyszku wstawili 40(!) zdjęć z otwarcia, w zamian za to , wyłączono komentowanie.Przeciez to flagowe dzieło srula w tym roku: Walbrzyszanie się cieszą, i nie mogą na.łamach okazać radości z faktu wzajemnego adorowania wierchuszki miasta oraz zgranymi treflami jak Nowaczyk czy inny Gołębiewski. Tępa zagrywka godna towarzysza sekretarza PZPR.
walbrzyszek to PiSowska tuba, jak wyłączyli komentarze to musi być inny probkem. Zawsze możesz wejść na oficjalną stronę prezydenta (jak się nie wstydzisz swojego nazwiska) tam skomentować.
NastNasteignorant.Walbrzyszek to tuba ratusza, troche wiecej prawdy wrzuci dami.Nikt inny.Na oficjalnym spotkaniu jak były pytania do jego "ekscelencji prezydenta, zadałem pytanie, to zignorował i odpowiedział na pytanie babki, która tuż po mnie zadała następne. Generalnie jego pyta ia i komentarze nie interesują.
Henryk (14 sierpnia 2023 8:35)
A ubikacji podczas festynu brak ?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

park  |   sybirakow  |   otwarcie  |   piaskowa  |   gora  |   informacje  |   wydarzenia  |   wtv  |   teren  |   rekreacyjny  |   festyn  |   piknik  |  

Mike Parker Quartet na scenie w A’PROPOS

Co łączny Berlin, Paryż, Amsterdam i Wałbrzych? Centrum Wsparcia...

Spłonął dom w regionie Kamiennej Góry

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij