Menu

Zabrakło im alkoholu więc włamali się do sklepu

Uciekli z domu i włamali się do sklepu w Boguszowie-Gorcach, bo zabrakło im alkoholu. 

Zabrakło im alkoholu więc włamali się do sklepu

Mundurowi odzyskali większość skradzionego mienia o wartości ponad 14 tysięcy złotych, a dodatkowo udowodnili młodym mieszkańcom powiatu wałbrzyskiego w wieku 14 i 15 lat, że usiłowali włamać się do innego sklepu. O losie trzech nieletnich zadecyduje teraz sąd rodzinny. Grozi im pobyt w zakładzie poprawczym.

Do włamania doszło  przy ul. Wałbrzyskiej w Boguszowie-Gorcach. Sprawcy mieli wybić szybę w drzwiach i ukraść  spore ilości papierosów, alkoholu, starterów telefonicznych oraz e-papierosów różnych marek, gdzie wartość strat woszacowana została na kwotę ponad 20 tysięcy złotych.
 
 
Za włamaniem stoi trzech nastolatków w wieku 14 i 15 lat.  Dwóch z nastolatków wpadło w ręce boguszowskich policjantów, a trzeci z nich w ręce funkcjonariuszy z Wałbrzycha.
 
 
W międzyczasie do komisariatu wpłynęło kolejne zawiadomienie o usiłowaniu włamania do jednego ze sklepów przy ul. Sienkiewicza w Boguszowie-Gorcach. Tam jednak, jak się okazało ci sami młodociani sprawcy, nie byli w stanie sforsować drzwi wejściowych i nie udało im się wejść do środka. Straty oszacowane zostały jednak na kwotę 6,5 tysiąca złotych.
 
Zatrzymana trójka boguszowian przyznała się do winy. Oświadczyli, że zabrakło im alkoholu i dlatego postanowili włamać się do sklepów. O losie nieletnich zadecyduje teraz sąd rodzinny. Wszyscy przekazani zostali pod opiekę opiekunów prawnych.
 
 

red
foto:policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

mieszkaniec boguszowa (15 sierpnia 2023 9:48)
Gdzie byli opiekunowie!!!!!!! W nocy 14 i 15 latkowie pijani wlamuja sie do sklepu!!!!!!!! chodza wolni po Boguszowie!!!!! Jakie mamy prawo w tym kraju.Taki przyklad wynosza z domu!!!!!
Mariusz L. (13 sierpnia 2023 11:43)
Cytuję użytkownika: członek lewicy
To tylko dzieci,wychowane bezstresowo według unijnych wartości fit for 55.
Dziwne że to Członek Lewicy wygłasza takie hasła, przecież Fit for 55 to czysto lewacki pomysł. Czyżby lewak zmądrzał ale nicka nie zdążył zmienić...
Patryk (13 sierpnia 2023 11:22)
Cytuję użytkownika: członek lewicy
To tylko dzieci,wychowane bezstresowo według unijnych wartości fit for 55.
Dokładnie, kiedyś ojciec wiedział co zrobić z takim delikwentem
członek lewicy (13 sierpnia 2023 10:39)
To tylko dzieci,wychowane bezstresowo według unijnych wartości fit for 55.

Dodaj komentarz

112  |   997  |   policja  |   alkohol  |   wlamanie  |   boguszow  |  

Oszuści nie odpuszczają - młody mężczyzna stracił ponad 50 tysięcy...

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Wypadek na trasie Struga-Stare Bogaczowice. Kierowca w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij