Menu

Festiwal Sera: poznaliśmy przepis na zupę serową wójta Walimia

- (...) musimy też pamiętać o szczypcie radości, bo bez tej radości, to się ta zupa kompletnie nie udaje — mówi wójt Walimia Adam Hausman i podaje nam przepis na... zupę serową. Przed nami kolejny już Festiwal Sera w Dziećmorowicach, to już we wtorek (15 sierpnia).

Festiwal Sera: poznaliśmy przepis na zupę serową wójta Walimia
Stoisko z zupą serową Adama Hausmana cieszy się co roku wielką popularnością. Wójt osobiście serwuje zupę, a my postanowiliśmy poprosić, by zdradził nam tajemnicę, jak powstaje kultowa już zupa.
 
- Bulion, ser topiony, trochę papryki słodkiej. Musimy też pamiętać o szczypcie radości, bo bez tej radości to się ta zupa kompletnie nie udaje. Przede wszystkim dobry, topiony ser. - mówi wójt Walimia, Adam Hausman.
 
 
- A co Pan jeszcze dodaje do tej zupy ? Były jakieś kropelki... - pytamy, by rozwiązać sekret zupy serowej.
 
- Kropelki miłości i wyciąg z lubczyku. Były takie lata, że ten lubczyk podawaliśmy jako "zielone" a w tej chwili mamy wyciąg, takie kropeleczki, lekko słone, ale powodują, że człowiek jest radosny, kocha i miłuje wszystkich w około — dodaje wójt Hausman.Tegoroczna edycja festiwalu rusza już we wtorek w Góralskiej Chacie w Dziećmorowicach. Na godzinę 14:00 zaplanowano konkurs na najlepszą potrawę z sera. O 16:30 na scenie pojawi się zespół "Sowianie", na 19:00 zaplanowano koncert wałbrzyszanki Motki Fesler, 0 20:00 Dr Swag a o 21:00 Piękni i Młodzi. Oprócz tego wiele atrakcji dla dzieci i oczywiście... sery.
adm
foto: adm (archiwum)
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

***** ** w kakao. (14 sierpnia 2023 23:39)
Cytuję użytkownika: ***** ***
PiSowska impreza. W tej wiosce sami pijani tatusiowie z klatami na wierzchu śmierdzący od potu i taniej wódki. Wstyd dla karczmy.
To peowcy ty dyletancie.
Tyl (14 sierpnia 2023 17:37)
Cytuję użytkownika: Alojzy
Najlepszy ser jest z pod laski.moja stara czeka rok i wtedy jeeeeee
Tylko współczucia dla "starej", ze ma takiego debila
Sip (14 sierpnia 2023 15:58)
Cytuję użytkownika: Alojzy
Najlepszy ser jest z pod laski.moja stara czeka rok i wtedy jeeeeee
W całe nie czeka codziennie opierdala pręty na pocztowej romom
***** *** (14 sierpnia 2023 14:55)
PiSowska impreza. W tej wiosce sami pijani tatusiowie z klatami na wierzchu śmierdzący od potu i taniej wódki. Wstyd dla karczmy.
Alojzy (14 sierpnia 2023 13:59)
Najlepszy ser jest z pod laski.moja stara czeka rok i wtedy jeeeeee

Dodaj komentarz

Dziećmorowice  |   Festiwal Sera  |   wakacje  |   Adam Hausman  |   Walim  |  

Dzień z Sowami (FOTO)

Dożynki w Zagórzu Śląskim: furorę zrobiły... placki ziemniaczane

Opiekę znajdzie tu 75 dzieci

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij