Menu

Tłumy wałbrzyszan na potańcówce w Parku Sybiraków

Tylu ludzi Park Sybiraków na Piaskowej Górze nie widział dawno. Wszystko za sprawą rewitalizacji 4-hektarowego parku i potańcówki zorganizowanej z okazji otwarcia.

Tłumy wałbrzyszan na potańcówce w Parku Sybiraków

Posadzono prawie 84 tys krzewów, drzew i bylin. Na terenie parku jest boisko i około 150 ławek. Główna część parku jest ogrodzona, tak by nie wchodziła na jego teren dzika zwierzyna, ma to też zapobiec dewastacji. Zainstalowano także monitoring i nowe oświetlenie. Tak dziś wygląda Park Sybiraków na Piaskowej Górze.  Remont parku kosztował około 15 mln. zł. Z okazji potańcówki, park odwiedziły tłumy wałbrzyszan.

Zobacz też:
Piaskowa Góra: Park Sybiraków już otwarty (FOTO)


adm
foto: adm
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26

Komentarze

xXx (17 sierpnia 2023 10:26)
Nastepny obiekt, ktory bedzie generowal koszty i pomniejszał budzet na utrzymanie infrastruktury drogowej zima, wiosna, latem, jesienia. Panie Prezydencie, moze czas ruszyc cztery literki i naprawde zobaczyc jakie sa potrzeby. A myslałem ze juz w Polsce komuny nie ma, a tu powielamy schematy iscie z bylej epoki PRL-u (parcie na szkło, "malowanie trawnikow" itp.), ktore juz widzialem. Wybudowano, wyremontowano drogi i ...
gohciu (16 sierpnia 2023 17:56)
No to gawiedź się PObawiła. Naczelny dzik ma mnóstwo sweetfoci.
Magda (16 sierpnia 2023 17:19)
Wszystko ok tylko moim zdaniem byłoby dobrze przy takim parku pomyśleć o murowanym skromnym WC myślę że przy takim placu zabaw jak najbardziej wskazane i wielu się ze mną zgodzi
Dwa oblicza (16 sierpnia 2023 16:49)
Następna potańcówka na innym cmentarzu
januszek z rodu kowaskich (16 sierpnia 2023 16:23)
Cytuję użytkownika: Janusz
Za te pieniadze mozna by wybudowac mieszkania dla kilkudziesieciu rodzin.POrażka
Nie dostałeś mieszkania z PiSowskiego programu mieszkanie+? To sobie kup, ja nie mam zamiaru sponsorować patologi. Park jest dla wszystkich, darmowe mieszkania dla darmozjadów.
Janusz (16 sierpnia 2023 14:31)
Za te pieniadze mozna by wybudowac mieszkania dla kilkudziesieciu rodzin.POrażka
Ovo (16 sierpnia 2023 11:14)
Jak bardzo strategicznym obiektem jest park skoro byl robiony z ,,rządowych funduszy strategicznych"? Nie lepiej bylo zakupić srodki ochrony ludności jak maski przeciwgazowe itp.na wypadek wojny ktora planuje rzad warszawski?
123 (16 sierpnia 2023 11:05)
Jak zwykle Polak ze wszystkiego niezadowolony ???? żal mi was chodzące ideały
Brawo ratusz (16 sierpnia 2023 10:32)
Dlaczego w ogóle nie ma toalet w parku z ławkami ze złota i agaru za 14 000 000zł słowinie czternaście milionów zł?
Najdroższy park w Polsce (16 sierpnia 2023 10:24)
W związku z tym wykonano 300%.Park za 14 000 000 zł.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

II Strefowe Targi Pracy

Czwartkowe spotkania z kulturą i sztuką

Wieża będzie otwarta już w kwietniu ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij