Menu

Dolny Śląsk: Trzy laboratoria zlikwidowane, przechwycono 150 kg narkotyków (FILM)

Dwie osoby zatrzymano w trakcie produkcji narkotyków, policjanci zlikwidowali trzy miejsca, gdzie wytwarzane były narkotyki. Zabezpieczono 150 kg różnego rodzaju narkotyków. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.
 

Dolny Śląsk: Trzy laboratoria zlikwidowane, przechwycono 150 kg narkotyków (FILM)

To była wspólna akcja policjantów policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, CBŚP i mundurowych z Wołowa. Ilość przechwyconych narkotyków przeraża — to ponad 150 kg.

- Na podstawie zebranego materiału, policjanci weszli do precyzyjnie wybranych zabudowań, gdzie znaleźli kompletną linię produkcyjną służącą do wytwarzania klefedronu, znaczne ilości narkotyków (27,5 litra płynnego klefedronu i 40 kg skrystalizowanego mefedronu) oraz dwie osoby, które zajmowały się produkcją zabronionych środków. Oprócz narkotyków do policyjnego depozytu trafiły urządzenia służące do ich produkcji, m.in. mieszadła magnetyczne, szkła laboratoryjne, a także niezbędne do produkcji środków odurzających prekursory. - informuje podkom. Przemysław Ratajczyk z Dolnośląskiej Policji.

Na terenie drugiej prywatnej posesji zlikwidowali kolejne laboratorium syntetycznych narkotyków.

- W tej lokalizacji mundurowi zabezpieczyli 40 kg klefedronu, kilka pojemników z krystalizującym się klefedronem i kilogram zapakowanej hermetycznie amfetaminy. W ręce policjantów wpadł także specjalistyczny sprzęt oraz substancje chemiczne służące do produkcji amfetaminy, m.in.: P2NP, toluen, metyloaminy, kwasy i 20 kg kofeiny. - relacjonuje podkom. Przemysław Ratajczyk.

W trzeciej lokalizacji, w wynajętym mieszkaniu, policjanci zabezpieczyli krystalizujący się klefedron, obok którego wytrącał się siarczan amfetaminy.

- W tym miejscu mundurowi zabezpieczyli 6 kg amfetaminy, 8 kg heksenu, kilogram marihuany i 6 kg klefedronu, które były już przygotowane do sprzedaży. W trzecim z przeszukiwanych lokali mundurowi ponownie trafili na sprzęty oraz substancje chemiczne, które na co dzień możemy znaleźć w laboratorium, nie natomiast w bloku mieszkalnym (chlorek rtęci, kwas siarkowy i solny oraz 25 kg kofeiny). - dodaje podkom. Przemysław Ratajczyk.

Łącznie policjanci przechwycili około 150 kg różnego rodzaju narkotyków. Zabezpieczyli poza tym w pełni wyposażone linie produkcyjne służące do wytwarzania substancji zabronionych i równowartość ponad 71 tys. zł w różnej walucie.

Zatrzymane dwie osoby, które były w trakcie produkcji klefedronu, na wniosek prokuratury, zostały aresztowane na okres trzech miesięcy.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołowie wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy też, że za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech.adm
foto: Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com

 

 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Komentarze

Dziergany w celi (17 sierpnia 2023 9:14)
Nastepny policjant z nieregulaminowymi dziarami, które cenzura zamazała.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   narkotyki  |   Dolny Śląsk  |  

140 km/h przez miasto ponad 125 przez przejście dla pieszych

Ugodziła swoją 14-letnią córkę nożem

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij