Menu

Prawdziwe referendum ? Bezpartyjni Samorządowcy proponują pytania

- Referendum to święto demokracji, chcąc żyć w normalnej Polsce nie powinniśmy wykorzystywać referendum do celów politycznych - mówi rzecznik Bezpartyjnych Samorządowców, Krzysztof Maj. Samorządowcy proponuję trzy pytania.

Prawdziwe referendum ? Bezpartyjni Samorządowcy proponują pytania

Jakie pytania na referendum proponują Bezpartyjni Samorządowcy ?

Pierwszym proponowanym pytaniem referendalnym jest wprowadzenie PIT 0% dla wszystkich:
1. Czy jesteś za tym, aby wprowadzić PIT 0% dla wszystkich, który zagwarantuje podwyżki pracującym i zmniejszy zbędną biurokrację?

-To, że PIT 0% dotyczy teraz jedynie osób do 26. roku życia może być traktowane jako niesprawiedliwe. PIT 0% dla wszystkich to ok. 15 proc. większe przychody nas wszystkich, a do tego mniejsza biurokracja skarbowa - mówi Michał Rado, kandydat Bezpartyjnych Samorządowców do Senatu.

Kolejne pytanie referendalne ma dotyczyć wprowadzenia bezpłatnej komunikacji.
2. Czy jesteś za tym, aby stworzyć bezpłatną kolej regionalną poprzez przeznaczenie na ten cel kwoty 2,5 mld zł z budżetu państwa zamiast na media narodowe?

- Koszt bezpłatnej komunikacji miejskiej i regionalnej to równowartość, jaką z budżetu państwa finansuje się telewizję narodową. Komuś się mylą priorytety - mówiła podczas konferencji Gaja Tyralska (kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców do Senatu).

Trzecie pytanie miałoby dotyczyć bezpłatnych i zdrowych obiadów dla wszystkich dzieci w szkołach podstawowych.
3. Czy jesteś za bezpłatnymi i zdrowymi obiadami dla wszystkich dzieci w szkołach podstawowych?

- Zaczęliśmy budować szkoły bez stołówek, bazujemy na cateringu podmiotów zewnętrznych. Chcemy zapytać Polki i Polaków w referendum o to, czy uważają, że tak to powinno wyglądać i czy nie powinniśmy finansować zdrowego i bezpłatnego jedzenia z budżetu państwa - mówiła Barbara Kosterska, (kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu).

- Mamy trzy, a nie cztery pytania, jak proponuje PiS. Nie jesteśmy za bojkotowaniem referendum, ale chcemy zadać Polkom i Polakom pytania, które nie są trywialne. Nie powodujmy tym referendum kolejnych sporów przy rodzinnym stole w niedzielę. Nasza propozycja ma łączyć, a nie dzielić, bo chcemy normalnej Polski - zakończył konferencję Krzysztof Maj.

A jak brzmią pytania zaproponowane przez PiS ?

1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Prezydent Wałbrzycha ROman Szełęmej w rozmowie na antenie Radia Wrocław powiedział, że w referendum udziału nie weźmie.

-  To jest skandal. Tematy są fikcyjne (...). Odmawiam udziału - mówił prezydent Wałbrzycha.

Czytaj też:
Roman Szełemej: Referendum ? Odmawiam udziału.adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pisda (14 września 2023 10:59)
Cytuję użytkownika: ***** **
Dlaczego tak was boli to referendum?
Niemców boli, a to są tuby Berlina!
taflowy (22 sierpnia 2023 17:54)
Donald was unieważnił.
do kardiologa (22 sierpnia 2023 13:01)
"To jest skandal. Tematy są fikcyjne (...). Odmawiam udziału - mówił prezydent Wałbrzycha", panie kardiolog, trzeba bardziej ważyć słowa, skandalem np. to było wykorzystywanie tzw. covida do trzepania prywatnej kasiory, zamknięcie basenów na Piaskowej G., brak rond i dworca PKS i wiele innych cudownych pomysłów i to ja odmawiam dalszego zadłużania miasta przez kardiologa !
hahahaha (21 sierpnia 2023 15:37)
Na wybory zorganizowane przez PiS też nie idźcie.
Platfusiarnia w akcji (21 sierpnia 2023 11:20)
Unieważniam decyzję Szelemeja i unieważniam szelemeja.- Donald Tusk
Goldmann,, (21 sierpnia 2023 10:08)
wyrwali się jak Filip z konopi,,albo po zażyciu konopi,,,Oderwani po - jeny od rzeczywistości,,, je wiedzą co piszą,,,i czego chcą,, oprócz władzy i nieróbstwa,,i oczywiście kasy,,,,nie ma gorszej rzeczy gdy komuś glowa kulą u nogi,,,
Ja (21 sierpnia 2023 10:04)
Bezpartyjni może z nazwy, albo farbowane lisy. Ale to nie ważne. Ważne jest to, że cała opozycja zniechęca do udziału, padają propozycje darcia kart. To nienormalne. Dajcie się wypowiedzieć społeczeństwu jak już zostanie zorganizowane.
Jerzy Jacek Pilchowski (21 sierpnia 2023 9:26)
Cytuję użytkownika: ***** **
Dlaczego tak was boli to referendum?
Bo te pytania które mają być w tym referendum zadane pokazują jaki jest prawdziwy program totalitarnej opozycji.
***** ** (21 sierpnia 2023 8:45)
Dlaczego tak was boli to referendum?

Dodaj komentarz

wybory parlamentarne  |   Roman Szełęmej  |   Bezpartyjni Samorządowcy  |   Wałbrzych  |   rferendum  |   PiS  |   PO  |   KO  |   Bezpartyjni Samorządowcy  |  

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij